V jícnu vulkánu hory Ararat dříme už miliony let strašlivé nebezpečí. Dvě expedice, které se pohybují v přilehlých lesích, o tom zatím nemají ani tušení. První, vědecká, pátá po ztracených a artefaktech a ta druhá, vojenská, se snaží na úpatí hory nalézt základnu teroristů. Brzy se ale plány obou týmů zúží na jediný, velmi jednoduchý cíl - přižití. V sopce se totiž právě probudila nejstrašnější pravěká monstra - pterodaktylové, kteří mají po vydatném spánku obrovský hlad. Přeživší členové expedice záhy zjistí, že ve hře nejsou jen jejich životy, ale také osud celého lidstva! (oficiální text distributora)

frashmaker odpad!

Dát tomuhle filmu odpad je asi tak stejné jako dát mu pět hvězdiček. Jsou tu různé kategorie. Dobrodružný, krimi, drama atd...... Být tu kategorie "béčko" tak tenhle film by do ní spadal a jako takový by si jistě pět hvězdiček zasloužil. Jak tu kdysi někdo napsal: " Točení béček je taky umění". Rozhodně jsem se nenudil a ztráta času to nebyla... ()

Ironfood odpad!

Čekal jsem od Lestera aspoň pár vtipů ve stylu Komanda, ale marně. A ani mi na rozdíl od některých jiných lidí nepřišlo, že je tenhle film špatný takovým způsobem, že je to zábavné (jako je tomu třeba u Ed Woodova Plánu 9). Přišlo mi to jako totální nuda a ztráta času, na čemž nic nezměnilo ani pár českých "herců" a realií (turecká vesnička středisková). Prostě tuctové odláknuté béčko. ()

Jimmi

Fakt ubohe....ale zase zasmial som sa daost(to uchranilo tento pocin pred ohodnotenim ako "odpad").....Ale na druhu stranu nelutujem ze som si to pozrel,pretoze treba vidiet aj taketo skvosty aby som si potom muhol vychutnat dobre filmy....Inac po zhliadnuti Pterodaktyla si zacinam vazit pracu Uweho Bolla:) ()

gumli

Dosť hlúpy béčkovy film,ale musím priznať,že sa dá naozaj pri ňom pobaviť.Postavy mali mená spisovateľov sci-fi,ako Heinlein,Clarke,Lovectaft,Zelazny a pod.Prišlo mi to trochu smiešne,lebo náhoda to nemôže byť.Film mi pripadal strašne gýčovitý,stereotypný.Držanie zbrane vojakov bolo neuveriteľné,ako keby prvý krát držali zbraň.Tí vojaci boli bez urážky nekompetentný.Pterodactyli sú nepriestrelný ani zbraňami ťažkého kalibru,dokonca ani raketami.A tá rozmaznaná ,bohatá dievčina mi žrala nervy hneď od začiatku,chcel som ,aby ju zožrali prvú,bola hrozná.Chudáci dinosaury,hrozná urážka. ()

Astaroth12

Hneď na začiatku tohto filmu som si spomenul, že som už tento film videl. Ale pamätal som si len ten prvý útok húževnatých bocianov, a tak som čakal  celkový prúser. No ten sa nedostavil, lebo to točil Mark L. Lester a ten ma na svedomí filmy ako Komando alebo Podpaľačku. Aj keď musím ešte na neho bonznuť, že mu po roku 2000 muselo riadne  hrabnúť, lebo začal točiť nízkorozpočtové, nezaujímavé, ale hlavne riadne debilne kraviny. Tu spojil ešte svoje staré triky a obsadil do príbehu ozbrojene americké jednotky, partizánov či naivných civilistov. Takže o akčnosť bolo postarane a gore bolo tiež celkom dobre zvládnuté. Ako skoro vždy píšem pri takýchto filmoch, príbeh neriešim, však už len to, že idem pozerať film o Pterodaktyloch a príbeh sa odohráva v tomto storočí je  riadna blbosť, ale preto si tieto filmy nepúšťam. Niektoré vedia zabaviť vtipnosťou dialogov a zas ine akčnými scénami a momentami a tento bol ten druhý prípad. Ale zas aj niektoré tupé sceny ako je profesor, ktorý nikdy nemal zbraň v ruke a vo filme by zatienil aj Chucka Norrisa s Arnoldom Schwarzeneggerom, boli veľmi úsmevné. Z tejto kategórie je to jeden s tých lepších filmov a aj keď je to riadna hovadina, je v pohode stráviteľná. Slabé 3*. ()

• Hlavní hrdina filmu pije "Dobrou vodu" a dívá se na automapu ČR (přitom se nachází v Turecku). (Shr1nK)
  • V turecké vesnici jde vidět plakát české spořitelny. (Shr1nK)
  • Film se natáčel v Milíně na Příbramsku. (Yardak)