Reklama

Reklama

VOD (1)

Bláznivá parodie na Hvězdné války.
Mladého prodejce koberců Arifa unesou mimozemšťané na planetu GORA, kde je vězněn. Jednoho dne se mu zjeví holografický obraz bytosti, která jej prosí o vysvobození. Po několika marných pokusech se mu konečně podaří utéci. Setká se s mistrem, který jej naučí bojovému umění a využití „síly“. Arif zachrání nejen princeznu před nechtěným sňatkem, ale také celou planetu před nárazem ohnivé koule, která je dílem zlého velitele. Připadá Vám tento příběh povědomý? Ano, film G.O.R.A. - vesmírné manévry je parodií na sérii Hvězdné války, sérii MATRIX a další filmy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Turci už netáhnou jen na Mohuč, ale i do vesmírných dálav, a to vyzbrojeni papundeklovou estetikou a polotrapným humorem Cema Yilmaze (už jsem si zvyknul z Hokkabaze). A dovedou pobavit. I když mnohem víc ujetou familiární atmosférou (jako by to natočila parta vašich přátel někde v garáži), než opravdu trefnými parodickými scénami. ()

Accuphose 

všechny recenze uživatele

Jak už tu psal někdo přede mnou, na tomhle se šetřit nemůže, je to prdel od začátku do konce a to jsem toho dost neviděl, abych pochopil všechny narážky. Turci se vytáhli.... a ačkoliv je to točený ve stylu hodně talentované party nadšenců, neubírá to nic na kvalitě, naopak to sedí jak prdel na hrnec. Ani nepamatuju, kdy mi stál film za to, abych ho viděl v kuse. A vychutnáte si to, i když nejste fanoušek Sci-Fi. ()

Reklama

Aildrin 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem, že to bude horší. První polovina byla místy docela zábavná, ale ve druhé už to za moc nestálo. Turci mají zajímavý smysl pro humor, na který není snadné si zvyknout. Výkon hlavního aktéra byl ucházející a z vizuálního hlediska je zřejmé, že byla tahle mulitparodie dobře financovaná. To je ale asi tak vše. S odřenýma ušima ***. Přesto je GORA velkým úspěchem pro současnou tureckou kinematografii. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Nemám rád cizí písně, nevím zda v ní nepomlouvají mojí mámu ....... ( z rádia zní Mama Fuck ou ). Koncept příběhu je daný - fotograf falšující fotky UFO je unesen UFEm. CITÁT - Chceš nás pozabíjet přenosnou lampou ?.......... Vybuchnul jsem smíchem, když unesenému hrdinovi na Planetě GORA, zazvoní telefon. CITÁT - Teď nemůžu mluvit, zavolám později......... Stroj na výrobu Vedigunu ( obdoba Mirindy ) je Boží. Je to sranda, akorát to chtělo lepší trikové efekty. Příběh si dělá srandu z amerických šlágrů jako je Star Wars, Matrix, Flash Gordon nebo Pátý element. Čím však byl film delší, tím ztrácel na půvabu i vtipu. CITÁT - Jdu si močnout......... Rozhodně je to lepší snímek, než kterákoliv americká parodie, ve kterých se klade důraz na sex a nechutné scény z jídlem, zde je to prostá a lehká parodie. Ve filmu si zahrál čtyřroli Cem Yilmaz jako Arit, velitel Logar, Oersan Kuneri nebo jako pobočník Kubar. ()

butcher89 

všechny recenze uživatele

Cem Yılmaz je borec. V téhle bláznivé komedii - parodii  - hlavně to neberte vážně proboha - si totiž zahrál hned několik rolí a musím říct, že jsem se fakt bavil. Pokud některé scény a narážky na různé popkulturní pecky diváci nepochopí, jejich škoda. Za mě rozhodně top turecká komedie. Je tam spousta skvělých hlášek a doporučuji i český dabing. Film má sem tam trapnější chvilky, laciné kulisy či efekty, ale i tak je to celkově skvělá zábava. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • V komentářích k filmu vysvětlil scenárista Cem Yılmaz, že název filmu není žádnou zkratkou, nýbrž byl odvozen od názvu sendviče s masovými kuličkami ("gorali"), který je v Turecku velmi oblíbený a který si ke konci filmu objedná jeden z mimozemšťanů. (sigf07)
  • Jde o doposud nejdražší turecký film (mimo komprodukci) - náklady na výrobu dosáhly pěti milionů dolarů. (sigf07)
  • Cem Yilmaz je scenáristom a zároveň hrá dvojúlohu: pozemštana Arifa a záporného velitela Logara. (jesuswlasac)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno