Malý toaster

• Československo Odvážný malý toaster (více)

Mile svérázné veselé postavičky a přitažlivé výtvarné zpracování dělají z tohoto výjimečně pěkného filmu krásný zážitek pro každé dítě. Film připomíná velké hollywoodské filmy, ve kterých hrdinové stále musí čelit novým problémům a proto je velmi vzrušující a skutečně silně upoutá vaši pozornost. Nudit se při něm zaručeně nebudou malí ani velcí! Jednoho dne rodina opustí svůj domov a zanechá v něm domácí spotřebiče. Ty ale oživnou a vypraví se do světa najít svého „pána“. Tak začíná nebezpečná, humorná a krásná podívaná o putování domácích spotřebičů do města i na venkov. Po boku nebojácného malého toastera tu kráčí vážný vysavač, zbabělá skříńka, hlučné rádio, rozsvícená lampa a další. Cestou prožívají nevídaná dobrodružství a jsou moc rádi, když nakonec svého „pána“ přece jen najdou. (oficiální text distributora)

tsatsiki

když jsem byl malý, tak sem tuto pohádku miloval. Pak se někde ztratila vhska a viděl jsem ji asi po 15 letech, když jsem si ji dnes stáhnul. Jedinné, co se mi po letech na tom nelíbilo, byly ty písničky, jinak se mi to líbilo jako dřív a viděl jsem to, ale s novým dabingem. Ten z vhsky nebo z novy se asi nedochoval. ()

strougy

Slušný pohádkový příběh, který sice nahrazuje tradiční zvířátka či malé děti elektronickými spotřebiči, ale až na několik vtipů s tím nijak nepracuje a pohybuje se v obvyklých žánrových kolejích. Kromě standartní adorace přátelství a odvahy se zde ovšem divák dočká i zjištění, tak odlišného od postojů současné spotřební společnosti, že kvalitně fungující staré spotřebiče mohou díky nostalgii uživatele s přehledem porazit i moderní multifunkční přístroje a zabránit mu tak v nákupu nového zboží. Jak nemilé zjištení pro firmy, zakládající svůj profit na neustálém nátlaku na uživatele, aby modernizoval pravidelným utrácením težce vydělaných peněz za nepotřebné, ovšem módní předměty... Aby bylo spravedlnosti učiněno za dost, tak musím zmínit, že Subjektiv pouze na základě zvuků linoucích se z mého počítače tuto interpretaci předpokládal dříve, než se dala vyčíst ze samotného snímku. Kdybych to zde nedoplnil, tak by byl jinak hrozně nespokojený a chtěl by mi určitě zvýšit nájem, zrůda! ()

mr.ricky

Jako malý jsem tuto pohádku mohl vidět pořád a dodnes na ní rád vzpomínám. Vždy když jsem byl doma nemocný jsem si pouštěl na videokazetě putování toustovače, lampičky a dalších kamarádů. Zkrátka nezapomenutelný příběh o putování kreslených domácích spotřebičů světem za svými majiteli. Viva touster! ()

mirec88

Jedna z klasík môjho detstva. Už som straaaaaašne dlho nevidel túto rozprávku a chcel by som ju vidieť znovu po rokoch... Edit 02.04.2010 - tak konečne som ju videl z lacného DVD, ale žiaľ je tam doslova hnusný nový český dabing. Keby tam aspoň boli české titulky... Ale aj napriek tomu som mal slzy na krajíčku... ()

Jaro.Krafcik

Rozprávka ktorú som vraj ako maly chlapec pozerával 5x do dňa. Ale vôbec si naň nejako nespomínam. Musel som si pozrieť znovu a ozaj to svoje čaro malo aj po tých rokoch. Ale tých spievajúcich scén tam bolo veľa. Inak ide o zaujímavý animák ktorých je v dnešnej dobe fakt málo. Keď si predstavím že to nerobila ani žiadna veľká spoločnosť ako dreamworks alebo disney. Jednoducho detská klasika ktorá patrí k tým lepším filmom. Hodnotenie s číslom 5.800, ako vyšité. S odstupom času to ale na plný počet nebude. 4* ()

• Kirbyho vzhľad je založený na skutočnom vysávači Kirby Dual Sanitronic 80 z roku 1969. (m.a.t.o.)
  • Ve filmu můžeme na dveřích spatřit i známý pixarovský odkaz A113. (T-pack)
  • Jon Lovitz nadaboval všetky svoje party na prvý pokus. (m.a.t.o.)