Reklama

Reklama

Knoflíková válka

  • Velká Británie War of the Buttons (více)

Na irském pobřeží leží dvě vesnice. Kluci z těchto dvou vesnic vedou nelítostné boje za čest a slávu každé z nic. V čele klukovských armád stojí dva hoši, nesmiřitelní nepřátelé. Vedou válku, ve které jsou hlavní kořistí knoflíky, tkaničky a kravaty nepřátel. Tato klukovská hra však přeroste mez a oba hlavní viníci musí za trest odejít daleko od domova, kde se z nich stanou nejlepší přátelé... (Warner Home Video CZ)

(více)

Recenze (32)

nelousek 

všechny recenze uživatele

Pro lidi, kteří mají rádi hodně akcí a nebo nějakou "vážnější" zápletku, tento film asi není, ale pro lidi, které baví sledovat normální život s malou nadsázkou, kterým se stejně jako mě líbí filmy, jejichž děj byl v minulosti běžný, ale dnes pro nás něco takového není až tak časté, a nebo pro lidi, kteří se jen chtějí uvolit a podívat se na nějaký klidný film. Za mě úžasný film, na který jsem schopná se dívat ještě minimálně stokrát, a který upřímně všem doporučuji. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Sice jsem z toho nebyl nadšen tak jako v dětství, přesto musím uznat, že Knoflíková válka je perla dětské kinematografie. Příjemná podívaná jakoby ztracená v čase mezi Twistem a jím podobnými dokáže zaujmout všechny věkové kategorie. Ač je morální poselství zřejmé a jasné an první pohled, Roberts nám jej nevnucuje. Navíc dětští herci jsou zde příjemní a důraz není kladen na ně, jak je tomu poslední dobou zvykem, ale na příběh samotný. ()

Reklama

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Jako malý jsem si vždycky přál být v nějaké partě nebo nějakou alespoň mít. Bohužel vždycky to skončilo nezdarem a tak alespoň rád koukám na takovéto "dětské" filmy a představuju se tam jako jeden z hrdinů. Uřezávání knoflíků byla celkem slušná myšlenka autorů (za což je chválím) jak potupit soupeře (jen bych se nechtěl dostat do jejich kůže) a z ostudit ho. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

"Why did we do it? Why did we fight? -- Well, for the hell of it." V zásadě dost pietní přesazení Pergaudovy předlohy do jiného prostoru a času s poněkud televizně nedokonalým pojetím (některé sekvence nemají v návaznostech logiku, občas nám hapruje světlo atd.) a moc pěkným hudebním podkresem. Líbí se mi, kolik péče je věnováno vývoji konfliktu z války o "impotenta" až do skutečně organizovaného konfliktu, v němž děti celkem s kouzelnou prostoduchostí satirizují dospělé konflikty. Škoda, že drsně rozehraný závěr je trochu přetažený do "cliffhanger" dramatu, ale střet dětské hry se zodpovědností i pokrytectvím dospělých je v něm docela pěkně nastíněný. Jediná námitka tak je: proč se na to dívat v Irsku, když je to ve Francii natočené dříve a o dost lépe? ()

Merenre 

všechny recenze uživatele

Pro mě zdaleka nejlepší verze knoflíkové války. Děj se přenesl do syrového prostředí irského venkova (tipuju to tak na 80.létá, ale těžko říct), což příběhu velice prospělo. Je méně infantilní a drsnější než původní film a také napínavější, lépe hudebně disponovaný a obecně podle mě lepší. Měl jsem ho velice rád, když jsem byl menší a i teď se na něj rád podívám a nemám pocit, že by nějak zásadněj zestárnul (resp. že já bych na něj zestárnul). ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Když vyzvedne ze skály Ferguse (Gregg Fitzgerald) a Geronima (John Coffey) vrtulník, tak zůstanou viset na laně. V dalším střihu už jsou ale ve vrtulníku. (Duoscop)
  • Film se natáčel v lokaci West Cork v Irsku. (Lynette)

Reklama

Reklama