Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Wolf

Výrazně nejhorší díl z celé trilogie... Vtipů velmi poskorvnu a ani z nich jich není moc vtipných ()

thestral

nevím,asi jsem nečekala nic moc velkého,prostě jsem si řekla:přijde další shrek..a přišel.na první dva díly asi nemá,ale musím říct,že některé scény mě celkem dost pobavily a a některé postavy stejně tak.možná občas trochu překombinované,ale to už je asi v poslední době specialitou třetích dílů..jinak nevím... skvělá animace:-) ()

SharpChick

Shrek bohužel tímto pokračováním klesl na úroveň dnešních klasických animáků: vtipy adekvátní humoru desetiletých dětí, akce téměř na nule, přehršle zbytečných postav, jejichž smysl zůstává nejasný, v neposlední řadě také poněkud epizodovitý děj a jemu neodpovídající stopáž - sečteno podtrženo typické žánrové kliše snažící se pobavit většinou stupidními fóry a vrcholící morálním proslovem o tom, jak v každém z nás je v podstatě dobro.. oh, jak dojemné. Faktem zůstává, že Shrek došel o svou originalitu i úměrný sarkastický nadhled, čímž se předchozí díly mohly hrdě chlubit, tentokrát se totiž jedná spíš o naprostou vykrádačku pohádek. Po úžasné dvojce opravdu hluboký skok - průměr 55% P.S. smíchu si užijete opravdu poskrovnu,ale záměna kocoura a oslíka je perfektní ()

Kathien°

Dalo se čeka, že to už nebude tak dobrý jako jednička a dvojka. Nevím, proč tohle točili... Víc prachů?? Jinak jak všichni píšou, omleté vtípky atd. ()

aik

Po vynikajících předchozích dílech upřímné zklamání. Doufám, že další díl už raději nevznikne (i když vím, že vzniká), protože si ani nechci představovat, kam by tvůrci až mohli zajít. Zasmál jsem se všeho všudy tak třikrát, a proto se zavřenýma očima 3*. ()

Tak ač jsem byl varován abych se třetímu shrekovi pokud možno vyhnul co největším obloukem (zdravim kuči :) ) nakonec jsem neodolal. Jestliže první dva díly byli vtipné a originální, třetí není ani jedno. Další problém je že ve filmu se jaksi nic moc nestane... a bác, najednou záverečné titulky. Osobně jsem si myslel, že třetí díl je podstatně zkrácený, ale je v postatě stejně dlouhý jako předchozí dva. Navíc, už se mi fakt přejídá jak si furt shrek stěžuje, že je ogr, jak to má těžký že ho nikdo nemá rád. STEJNE jako v předchozích dvou dílech. Hmm. Zasmál jsem se toliko jednou nebo dvakrát (výměna těl přinesla místy úsměvné situace), většína vtípků je založena na nemotornosti ogra - trochu mi to připomínalo simpsonovy ve filmu, když Homer v druhé polovině filmu "bavil" především takto. Bláznivý čaroděj Merlin byla IMHO vysloveně trapnost. Animace je místy pěkná ale místy naprosto ošklivá, je vidět že je to šité horkou jehlou. Mno uvidíme, co ve čtvrtém (ano) díle, protože bude zaručeně lepší než třetí. 4/10 ()

raneczech

Zoufale, ale zoufale nám ten Shrek vyvanul... Kde byla v jedničce parodie a výsměch, hlavně na konto pohádek a romantických filmů, tak zůstává už jen romantický film.. Navíc nezajímavý a zoufale nepůvodní. Sem tam nějaký ten vtípek a naprosto skvělá animace to nezachrání. A to je málo, sakra málo- nejen na pokračovatele legendy, ale i na samostatný film. I kdyby to nebyl Shrek 3, ale samostatný film, byla by to slabota, maximálně by přibyla jedna hvězdička.. K žal.... ()

ShiShinka

jedna * za teho nového mladého fešáka.. ale už si fakt nevzpomenu,jak se jmenoval.. ani vlastně už nevím,jak vypadal. ()

DjMetal

Jsem tehotna :D:D:D a do toho trubenie....Krstenie lode........ oslik: vazne by sis měl pořídit pyžamo:D:D....Tiez pecka tretia cast. Ale jedine po cesky....slovensky dabing je hnus.videl som to aj aj....a cesky boduje.... ()

BaronX

Furt je to dobré, né že ne. Jen jakoby Shrek zamrzl v časoprostoru, furt to samé, vůbec žádný posun, invence - když se to vidí už po třetí, není to už taková pecka jako jednička. Ale za Sněhurku, Popelku a Růženku (fajn kočandy) ty 3* dát musím ;-) ()

Alojs

Je to stále fajn, stále zábavnější než nějaká Karcoolka, nicméně... kouzlo negativy nedotčené jedničky je fuč. Ze Shreka, který byl kdysi poctivě cool, se stala už jen laciná komerční známka. Avizovala to již dvojka a trojka to jen potvrzuje. Grafický hábit je stejný, vtipy se zpravidla recyklují... No já nevím, čtyřka bude čistokrevně peněženková. ()

MRPitivier

Nejsem milovník Shreka, ale mám k němu vztah jako k dobrému a kvalitnímu filmu! Ale tento díl zeleného zlobra je velké zklamání a asi nejen jeho příznivců, ale lidí jako jsem já! Originalita ve třetím díle asi nestojí za zmínku, ale kde je prosím Vás ta vtipnost, která byla tradiční pro Shreka! Kde?! Nuda střídána nudou ve scénách, kde se nic neděje! Příběh už taky není to, co býval! Je Vám jasné, že toto je nejhorší díl Shreka! Nemohl jsem věřit, že na co se dívám, je Shrek! Ubohost! ()

Ogrb

No jo, byl to pokles, ale pár slušnejch hlášek se našlo i tady, Kocour je bůh a umírání starého krále/žabáka mě dostalo. Takže za úplnej průser bych to nepovažoval a na čtverku se i docela těším. 6/10 ()

casef

Ani dva předchozí díly zlobra jsem nemusel a tady už je vidět naprostý úpadek fantazie scénaristů. Snaží se být za každou cenu vtipní, ale vůbec to nefunguje. Nejvtipnější mně přišla scénka, kdy kocour šermuje a po vzoru Zorra, vyšije podpis. ()

Rodin

Tohle už opravdu nebylo třeba točit, i když vím, že železo se má kout, dokud je horké, a prachy jsou holt prachy. ()

Jacccob

Tohle nemá s původním Shrekem nic společného. Je to nevtipné, předvídatelné, a celkově špatné. Nejhorší animák to sice neni, ale přesto je to obrovské zklamání a zabití nejkrásnější animované filmové série. ()

Pátý Shrek dostal datum premiéry

Pátý Shrek dostal datum premiéry

13.07.2024

Shrek má mezi všeobecně oblíbenými animáky poměrně výsadní postavení. Přestože od premiéry prvního dílu pohádkové série uplynulo již více než 23 let, její hrdina je stále živý a mezi fandy… (více)

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)