Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

prometheusll

Jako dobrý. Horší než jednička,což jsem ale tušil. 20 Minut předkoncem filmu jsem chtěl dát dvě. Ale zase ta GENIÁLNÍ zápletka mě dostala. Nebudu tady zveřejňovat tu zápletku,aby se lidi více těšili. Hlavně u tohoto filmu se mi moc líbí,jak má ten vrah už vše naplánované(narozdíl od jiných) a vše už tuší dopředu. ()

Spike86

Hodnotím stejně jako předchozí díl. Není to přespříliš zamotané jako jednička a i přesto tu je pěkný překvapivý zvrat a příběh celkem promyšlený. Opět se najde nějaký až zbytečně brutální, nechutný moment, ale není to tak hrozné jako řezání vlastní nohy zaživa. 70% ()

Sidder

Taky jsem měl odpor, taky jsem si říkal že tvůrci dvakrát do stejné řeky nevstoupí. Ono ale na druhou stranu proč ne. Konečně vidíme v celé jeho temnosti mistra jigsawa osobně, konečně se dozvídáme o jeho motivacích a pohnutkách. Sakra tak jo přiznám se byl mi prostě sympatický, rozhodně víc než tupý hlavní hrdina... Linka s osmičkou uvězněnců byla podle mně těžce inspirovaná Kostkou ale to není ke škodě. Dostal jsem co jsem očekával a bylo to celkem fajn. Vidina třetího pokračování mně ale naplňuje skepsí... ()

Rudla333

Mel jsem z toho strach. Nedovedl jsem si to predstavit. Ale pletl jsem se. Sice to krome te geniality nema s prvnim dilem skoro nic spolecneho je to skvela podivana ()

Shay

Dost originální série hororu. Není to žádná typická vyvražďovačka a podobné, kde je motiv jen jeden. Saw má v sobě něco víc. V každém díle se odhlaují další a další tajemství, jak co kde bylo apod. Hodně věcí mě zarazilo a vyděsilo, každopádně, stojí za to! Nepříliš typické způsoby úmrtí, zato horor, který u mě vítězí na plné čáře a dá se na kterýkoliv díl podívat znovu. Typickou větu si budu pamatovat asi navždy. "Zahrajeme si takovou hru". :)) ()

Mahalo odpad!

U tohoto filmu jsem prožil ty nejkrutější muka, koukat se na tento film byl můj nejhloupější nápad, Saw: Hra o přežití byl dobrý nápad, ale pokračovat, to už zase tak dobrý nápad nebyl, ve filmu není skoro žádný příběh a nic co by se dalo kladně komentovat, proto dávám filmu 0%. ()

Kacaa26

Po super jedničce, která mě nenechala skoro vydechnout přišlo hrozný zklamání. Nevím, jestli jsem to u prvního dílu tak nepociťovala, nebo byl jinej, ale strašně mě točil českej dabing. Jen jsem zaslechla tu divnou policajtku a už jsem sahala po ovladači. To je něco strašnýho. I její černošskej kolega a všichni ty bejvalý vězni byli nadabovaný jak z nějaký rakouský kriminálky. Nedalo se to poslouchat a protože mi to přijde jako celkem zásadní věc, celej film mi to už na začátku prostě zkazilo. Mistr Jiqsaw už není tak hrůzu nahánějící jako v jedničce a spíš mě tam otravuje. Nicméně musím říct, že charakter "překvapivých pastí", které se postupně odhalovaly, si film zachoval a překvapit rozhodně dokázal. Konec byl pro mě nečekaný, což u filmů žeru, takže za to velmi chválím. To, za to ubírám hvězdy je herecké obsazení, náš dabing a poněkud plytký hlavní padouch, ze kterého strach nemáte ani když se o to snažíte. Horší průměr, film se mnou nic neudělal. ()

Lockdown

Druhý díl pily není vůbec špatně natočeným pokračováním dnes už kultovní jedničky. Ba právě naopak. Tvůrci se zde vyvarovali menších chybiček a děr, které měla jednička a servírují nám opět více než temnou krvavou pecku plnou nejrůznějších pastiček, které zde číhají na nic netušící hrdiny. Zde mám však problém s castingem. Hlavní postavou je zde detektiv Matthews v podání Donnieho Wahlberga. Ten je však nejen že ukrutně nesympatický, ale svým podáním se s předchozím detektivem Tappem nemůže ani rovnat. Co se týče postav v domě mi žádná nějak extra na nervy neleze. Bohužel mi však nejsou natolik sympatické, abych některé z nich fandil a tudíž mi jejich postupné umírání nějak zvlášť nevadí. Závěrečné rozzuzlení je opět šokující, nicméně si člověk už pokládá otázku, zda-li se do toho v budoucnu páni tvůrci nezamotají ještě více (všichni víme, jak to dopadlo). Za mne pořád více než nadstandartní thriller. 75% ()

SaMaeL98

Ať si to už není originální, mně je to jedno. Krve bylo víc, násilí bylo ještě více. Celkově opět poutavý příběh a dobré herecké výkony. Nemůžu si stěžovat. ()

Ado.Erdelyi

O niečo horšie pokračovanie kde sa dej udava na niekolko postav ktore aj tak viete že to nezvladnu , nespolupracuju medzi sebou snažia sa zabiť , pasti su šikovne spravene ale že by to bolo niak extra to si nemyslim , plot twist je opät dobry samozrejme že to na ten v prvom dieli nemá ale aj tak kto by to čakal okrem mňa :D , druhy diel Saw nijak nepoškodzuje značku a zasluži si tych solidnych 3/5 ()

uprchlice

Jigsaw je na pokraji smrti.  Léčba od doktora Gordona nezabrala a tak se  geniální mysl vraha přesouvá do továrny. A právě tam začíná další hra. Detektiv Eric Matthews ztratil syna. Jigsaw je důvodem jeho zmizení.  Společně s dalšími lidmi je uvězněn v baráku a je dalším hráčem krvavé hry. Eric musí hrát podle pravidel, aby svého syna ještě někdy viděl.  Brutálnější druhý díl je pokračováním další série krvavé hry, kde každá minuta je drahá. Kvalita poněkud klesla, ale stále se na to dá koukat. Jiné postavy, jiné prostředí,  ale brutalita stoupá. Krvavější, ale nezajímavější. Tobin Bell je stále věrný. Zůstává. Já také.  Saw 2 není špatný díl,  ale nedosahuje úspěchu jako díl první. ()

Feacher

Na jedničku to klasicky nemá. Příběh v jedničce byl domyšlený do posledního detailu, zde mám určité pochybnosti o některých scénách. Zpočátku mě ani nastolená zápletka moc nebavila, rozjelo se to až od půlky dál. I přes aktuálních 65% přemýšlím ale mezi 4 a 5 hvězdami, které si tento film dle mého i tak zaslouží. Nakonec vyhrávají 4 hvězdy, abychom přece jen zdůraznil, že jednička byla skvělá... ()

Holly_Molly

Ať žije Saw maraton! Dvojka je pravděpodobně jediný pokračování, který dokázalo plně a se ctí navázat na první díl a odtud dál už to bylo jak na horský dráze..Atmosféra je pořád stejně hustá, propletenost dvou hlavních her luxusní a díky tomu tu je dost možná nejlepší finální twist, ze všech Saw twistovatejch twistů vůbec. <3 ()

Little_Sawy

Zrějmě budu tady mít nějvyšší hodnocení, protože takovéhle brutality, pasce a skládačky já prostě můžu. Je to pro mě taková příjemná jednohubka, síce tady v pokračovaní se toho moc neudeje, síce jsou tady postavy opět svou logiku by nějradši řešili svaly a né hlavou, proto ve filmu hněd na začátku skape hráč jelibo skusí lobotomií s gulkou která zaúčinkuje stoprocentně. Celkem skládačkový vrah to uhral zbytečně. ()

soukyd33

Poznámka: Sledujte a poslouchejte každý detail! Opět se setkáváme s hráči ve smrtelné hře, která má přesná pravidla. Kdo přežije a kdo bude žít, záleží na dodržování pravidel. Poznámka: Pokud si odmyslíme scény s vraždami, tak si lze všimnout jistého propojení. Poznámka: Opět se dočkáme pokračování. Hvězdiček 4 ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)