Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na zapadlé planetě Nimbus III, kde se střetávají hranice Federace, Klingonské a Romulanské říše, na planetě takzvaného galaktického míru, kde najdete vše kromě míru, se vynořuje Vulkánec Sybok a začíná stavět svou galaktickou armádu Světla, aby naplnil dávná proroctví. Na rozdíl od jiných Vulkánců využívá své telepatické schopnosti ke kontrole ostatních, kteří ho pak slepě následují. Když přímým útokem získá kontrolu nad "hlavním městem" pusté planety, zajme vyslance všech tří mocností. Kapitán Kirk je spolu s novou a dosud neseřízenou Enterprise vyslán, aby rukojmí osvobodil. Avšak Sybok pro ni připravil past, ze které není úniku... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (201)

Fingon 

všechny recenze uživatele

Pátý startrekovský film se mi nikdy moc nelíbil, ale po dnešním shlédnutí musím přiznat, že zas tak špatný není - ale ani dobrý. Kombinuje v sobě několik různých typů filmu a to je docela problém. Kirkova posedlost extrémními sporty nás zavádí do Yosemitského parku, kde si šplhá vesele a bez ukotovení po horách (Tom Cruise v Mission Impossible 2 se po něm vesele opičí), dočkáme se táboráčku a zpívání notorické písně Row, row..., a to jak na začátku, tak i na konci filmu. Padouch pro tentokrát není příliš krvelačný a nebýt toho, že je posedlý svou vizí, kvůli které se nerozpakuje spáchat sedmnáct přečinů proti smlouvě o neutrální zóně, byl by vlastně docela fajn. Klingoni sice vyhrožují a dokonce jen tak ze srandy rozstřílejí starou pozemskou sondu Voyager (I nebo II, k šestce z prvního dílu se už tenhle program nedostal), ale žádné jiné bitvy se nedočkáme, což je první závažný problém. Konečně se nám tu objevují i Romulané (jedna vcelku sexy kočka s několika štěky) a pár povinných vět se pronese i v té klingonštině, ale není to ono. Nová Enterprise je napůl nefunkční, což přináší pár komických a ještě více trapných situací, ve druhé části filmu se Star trek změní ve Star wars a nakonec i v rádobyfilozofické plky, které naštěstí už tak béčkově nepůsobí. Na závěr se dočkáme i toho Jehovy a po jeho zničení následuje přátelská párty čtyř zúčastněných ras. Kdybych to neviděl, o nic nepřijdu. Poznámka na závěr: dle posledních výzkumů leží v centru galaxie černá díra (a asi i v centrech těch ostatních), takže letět tam by bylo ještě šílenější než tady. ()

lykan9 

všechny recenze uživatele

Nejzazší hranice je opět trochu krokem zpět. Přesto má své kvality a nechápu, proč má nejhorší hodnocení ze všech dílů. Vtip nadála naštěstí přetrval, bohužel příběh trochu pokulhával. Přitom začátek vypadal velmi nadějně a myslel jsem si, že se bude jednat o podobný úspěch jako v předchozím díle. Vše naštěstí zachraňuje špičkování mezi Spockem a Kostrou, které se nikdy neokouká. ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

|90%| Pátý film ST. No, koukám, že hodnocení zde na csfd je takové průměrné. Ale co, chápu, že určitý pokles to je, ale pro mě minimální. DOSLOVA minimální. Rozhodování mezi 4 a 5* mě také trochu deptalo, ale ne moc dlouho, takže nakonec jsem se štědře mému milovanému ST odměnil. Každýho věc jak kdo hodnotí. Já jsem možná trochu větší fanoušek ST, ale tak dost o tom. První film: Star Trek: Film (1979) měl odlišnou atmosféru a další tři filmy: Star Trek: Khanův hněv (1982), Star Trek: Pátrání po Spockovi (1984) a Star Trek: Cesta domů (1986) měli stejnou atmosféru a navazující děje. Tohle je zcela odlišný a dá se říci mnohem skromnější film. Takže proto takový neúspěch ? Se divím, páč mě to přišlo opět skvělé. Bylo zde dost dialogů, dobré hlášky. Má nejoblíbenější trojice postav: Kirk, Spock a McCoy mě zde bavili přímo nehorázně. Nechybělo zde popichování McCoy vs SPock. Příběh zde byl zajímavý, už od úvodu. Akorát co bych vytknul je, že mohl být lépe pojat úvod a hlavně finále mi přišlo trošku odbyté a ne moc dobře vysvětlené. Ale to je asi tak jediné. Už to nemělo co víc nabídnout, ale pořád jsem díky podobné atmosféře, vtipným scénám, skvělé herecké sestavě nadšen. Hudba mi asi v rozhodování mezi 4 a 5* jasně pomohla abych přilepšil. Jerry Goldsmith skládal hudbu už k prvnímu filmu o ST, a sice: Star Trek: Film (1979). Tam složil přímo parádně soundtrack. Zde kopíroval a upravoval své motivy i do tohoto snímku čímž mě vlastně dost potěšil. Bylo to v menším ražení ten náboj co se týče celkového soundtracku, ale bylo to super. Třeba hudební motivy Klingonů či už úvodní a nejlepší znělka celého ST. Takže napětí zde také bylo, spád to mělo. Zajímavá postava Syboka atd. Jsem spokojen - končím komentář. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Scéna s lezením na horu je svou celkovou špatností kouzelná, ale to jen stěží vynahradí celkovou nedostatečnost Shatnerovy režie. Navíc jsem nějak tak vždy chápal, že posádka Enterprise už se navzájem spřátelila, nemuselo by to tedy být demonstrováno v dlouhých dialozích bez děje. Jediné, co filmu zbývá, je sebeshazující humor, to je ale chabá z nouze ctnost. A na konci, kdy přichází epika, se už nedaří vzbudit zájem. V řadě Star Trek filmů, které jsou povětšinou chytré, je prvoplánovost a nedomyšlenost tohohle zarážející. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Tento díl je jedna z největších pohrom, která se přes fenomén Star Trek přehnala. Film je to opravdu špatný. Hlaví díl viny jednoznačně nese William Shatner. Ten totiž režíruje, asi tak jako když někdo falešně zpívá. Dotyčný se často považuje za zdatného, ale realita je většinou jiná. A skutečně Star Trek 5 je jako hodně falešná až kakofonická skladba. Jednotlivé scény jsou špatně a tak nějak lacině nasnímány a také sestříhány. Scénář také působí spíše jako průměrná epizoda původního seriálu, ale nejhorší je, že Shatner, nejspíše ve snaze herecky rozvinout svou postavu, Kirkovi vetknul také emoce jako dojetí, jízlivost, vztek. Předtím hrál Shatner vždy jen to na co stačil a bylo to dobré, ale zde jehi nešikovná režie jeho nedostatky nejen obnažuje, ale i zdůrazňuje. Málokdy v hodnocení zohledňuji kavlitu speciálních efektů, ale ty zde jsou snad na nižší úrovni než v prvním Star Trek, což asi tolik nevadí, protože jich tu moc není. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (13)

  • Přistávací modul mateřské lodi U. S. S. Enterprise se jmenuje Copernicus (Koperník). (Terva)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Reklama

Reklama