Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

cervenyji

Velmi hezká satirická komedie. Eckhart hraje na výbornou a u jeho postavy jsem se nesmírně bavil, dokázal by snad ukecat i Polraicha k tomu, že by v Alkrónu podával řízek s broskvý a sýrem. :) Také oceňuji to, že nás americký film satiricky / komediálně seznamuje s tak ožehavou věcí, jako jsou americké tabákové konglomeráty. Nicméně si myslím, že vztah otce a syna mohl mít ve filmu hlubší smysl, celkově se z tohodle výbornýho konceptu dalo vytáhnout víc. Ale pořád super, doporučuji... ()

Desmi

Ty sarkastický kecy, který trousila Nickova huba mě prostě bavily ! Lidí je dost, kuřte všichni, prosííím. ()

v.indruchova

Perfektně je zde ukázáno jak dnešní svět funguje, bez okolků a zábavně. Film nenaláká na kouření, možná sníží příjem alkoholu a pořizování zbraní posune do dálek :) Doporučuji v původním znění. Líbil se mi konec, žádná americká pohádka s krásným přeslazeným happy endem. Nemoralizuje, každý máme na výběr. Satira, cynismus.. Nebudete se chytat smíchy za břicho, ale váš úsměv si udržíte celý film vysoko. Aneb: Jak kecama odrovnat toho největšího nepřítele, ehh tohle umět tak před 20 lety, spolužáci by měli po úsměvu a dali by si na mě majzla. Nesouhlasím s tím co Nick dělá (manipulace), ale je v tom mistr, na moralizovaní ani nemáte čas ani náladu. Jsem nekuřačka, nepiji tvrdý alkohol, antimilitarista přesto přeze-vše se mi film líbil :) ()

987Castiel

Vkusná "komediálna dráma". Od začiatku po koniec zaujímavé dialógy s ozaj špičkovým obsadením na každej jednej úlohe od hlavných po všetky vedľajšie. Veľmi zaujímavá problematika súbojov medzi tabakovými korporáciami, štátom, novinármi a v neposlednom rade verejnosťou. Ideálna dávka satiry, dávno som sa tak edukatívne nezabavil. V mojich očiach veľmi podhodnotená záležitosť. Ak by toto bol vzor komédií 21.storočia tak by boli všetci inteligentní obyvatelia našej planéty len a len vďačný. ()

HennessyVSOP

Není to zas tak pšatné, jen si úplně nemyslím, že se jedná o komedii, protože jsem se zasmál jen málokdy. Každopádně velmi pěkně sehrané a vcelku oddychové drama o morálce a placení hypotéky :) ()

Catella

V hlavní roli ukecanej chlápek, kterej by přesvědčil snad i Jehovistu k odběrům krve. A jelikož jsem tenhle film viděla nejmíň před rokem, tak tenhe ukecanej chlápek je jto jediný, co si z toho pamatuju :-) ()

Vena69

Thank You for Smoking od začátku až do konce staví na dokonalém obsazení (včetně vedlejších postav) a špičkových hereckých výkonech. Ačkoliv se v tomto filmu vlastně ,,nic neděje", ani vteřinu jsem se nenudil. Výborné dialogy, velká dávka cynismu, charismatický Aaron Eckhart - to všechno člověka prostě musí bavit. Je to ale dost na plnohodnotný film? Osobně dávám přednost dynamickým, pokud možno akčním filmům, a tak se jsem měl pocit, že Thank You for Smoking něco postrádá a to především v závěru. Bavilo mě to, ale nijak zvlášť mě to neohromilo. 7/10 ()

zaack

Nenápadný malý film, který ale stojí za pozornost. Chytře napsané a natočené s lehkostí. A zatím životní role pro Aarona Eckharta. ()

f1

Film je to vskutku velmi zajimavy. Jako nekurak si ohreju polivcicku, mam na haku, jestli nekdo umre, a zpusobilo mu to koureni. Spise me stve ten humus, ktery okolo sebe kuraci delaji, zvara vsude na zemi, smrad, s holkou, co kouri se ani neda libat... natocit film o tehle vecech, to bych rad videl. ()

Jirka1111

Dobrý film, sršící cynismem. U filmu jsem se opravdu hluboce zamyslel nad nesmyslností kouření (stejně jsem nepřestal). ()

JQK

Trochu mi ze schopností toho spin-makera běhal mráz po zádech. Není dobré, není špatné, důležité je jen to, co teď chcete. Ale ten způsob pokusu o vraždu byl velmi inspirující. ()

Orisi

Super podivana, musim rict, ze je to vyborne zpracovany nahled na silu slova v dnesnich mediich a tim padem na neskutecne snadne manipulovani s verejnym nazorem. Naprosto dokonala je scena hlavniho hrdiny na zakladni skole a samozrejme pri diskusi se senatorem v TV a velke finale v podobe Nickovi argumentace pred americkym senatem. Sceny kdy vysvetluje nektere zakladni myslenky diskuse svemu synovi v lunaparku take patri k tem silnym okamzikum filmu. Nadherna podivana do sveta lidi, co dokazou dokonalou argumentaci presvedcit kohokoliv o cemkoliv. ()

BadJoke

Velmi prijemna vtipna a jednoducha komedia o Nickovi, ktory lobuje za fajcenie pre jednu tabakovu firmu. Doba je zla a cigarety uz nie su tak cool, ako kedysi byvali. Ked sa to Nick snazi zmenit, zaziva kopu vtipnych momentov. Rozpravanie v prvej osobe bolo osviezujuce a Aaron Eckhart bol vo svojej roli prirodzeny, akoby svoje argumenty naozaj vymyslal z hlavy, a ne zo scenara. Niektore dialogy boli naozaj vydarene, hlavne tie ktore viedol so svojim synom. Film prebehne velmi rychlo a vy aj lutujete ze to konci. Takehoto chlapika by som vyzdrzal pocuvat aj o polhodinu dlhsie. Po tom ako som tento film zhliadol, zacinam rozmyslat ci nezacnem nahodou fajcit. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)