Hrdina ostře nabroušené komedie se živí jako mluvčí tabákové firmy. Je vtipný, výmluvný a odzbrojující a je schopen překroutit každý argument a otočit ho ve svůj prospěch. Když to pěkně zabalíte a naservírujete s úsměvem, je kouření vlastně celkem fajn. Časy se ale mění a všude je plno lidí, co bůhvíproč bojují proti kouření. Jak zařídit, aby cigareta byla zase "cool"? (Palace Pictures)

mirec88

Tento film si ma úplne získal a to nie som fajčiar a z celej duše nenávidím fajčenie!!! Bola to veľmi zábavná satira na všetky antifajčiarske aktivity a jedna z najlepších amerických komédií aké som videl v novej dobe! Fakt som sa išiel popukať od smiechu! Plný počet. ()

PollyJean

Tohle že byla komedie? Zasmála jsem se asi třikrát a všechny ty vtipné repliky jsou tu ocitované. Děj se dost vleče, sice je fajn, že se Reitman neuchýlí k obligátnímu americkému moralizování, ale zas na druhou stranu nic jiného nenabídl. Docela mě pobavily i "vášnivé" scény mezi dvěma zcela kompletně oblečenými lidmi, snímané (až na jednu z asi 20m vzdálenosti) - to už si manželku hlídal Cruise či co? jediné překvapení byla scéna únosu. Jo a docela fajn stylové byly titulky. ()

Zagi20

Pod slovem komedie si opravdu představuju něco jiného. Jasně, jde tady hlavně o ten pohled na danou problematiku cigaret a z tohodle pohledu je všechno v pořádku ale podle mě, pouze dialogy a sympatičtí herci celý tenhle film prostě neutáhnou. A právě tady měl přijít a řadu humor a vtip, ten se ale téměř nedostavil. Zasmál jsem se asi 2 krát, jinak spousta pasáží nudila. Podprůměr. ()

Guzo

Eckhart má po většinu času takový zvláštní úsměv, který ale Thank You for Smoking charakterizuje asi nejlépe. Celé je to nutné brát s nadsázkou a jako kritiku (či spíš obhajobu?) společnosti, ale není to rozhodně tak nudné jako dokumenty o této problematice. Právě naopak, když přistoupíte na tuhle hru, budete se skvěle bavit. 7/10 ()

drackula

Som nefajčiar a cigarety ako také mi vadia. Napriek tomu mi Jason Reitman naservíroval na túto tému taký silný koncentrát satiry a vtipu, že som sa nenudil ani sekundu. Odhalenie toho, ako to v tomto biznise funguje, je uveriteľné a až šokujúco zábavné. Vtipy o zbraniach, rope a samozrejme najmä o cigaretách sú úderné a smutné je, že v mnohých prípadoch asi aj pravdivé. Aaron Eckhart fungoval vo svojej úlohe skvele ale pozadu neostali ani ostatné postavy. Skrátka podarený koktail na aktuálnu tému, s poriadnou dávkou nadhľadu, ktorý nešetrí tabakové spoločnosti rovnako, ako protifajčiarskych aktivistov. 95% ()

Autogram

Som rád, že film nebol obhajobou fajčenia, ako by sa mohlo zdať podľa názvu alebo aj podľa stručného obsahu. A to nie preto, že som náruživý nefajčiar, ale preto, že mohla vyniknúť hlavná myšlienka filmu a to možnosť slobodnej voľby a jej obhajoba argumentáciou. Táto slobodná voľba je v rôznych smeroch postupne upieraná aj v reálnom svete a aj keď to začína smiešnym zákazom žiaroviek, tak raz prídu na rad nielen cigarety, ale trebárs aj káva, čokoláda, nezáväzný sex alebo peniaze v hotovosti. Tento film je malým varovaním a zaujímavou ukážkou, ako s tým niečo robiť. Prevedie nás tým jeden vtipný výrečný dobre zahratý pán a jeho trojka obhajcov cigariet, alkoholu a zbraní. Geniálne trio a ich dialógy sú poväčšine to najlepšie. Prekonal ich len chlapec, ktorý svojou argumentáciou vyškolenou otcom dosiahol u svojej rozvedenej matky povolenie na výlet s otcom do Kalifornie. ()

šerminator

Čekal jsem od toho torcha víc. Vvíjí se to celkem slušně, ale od jisteho okamžiku v půlce filmu se to zlomilo film zůstal konstantní, průměrnější. Žádné větší drama nenásledovalo, jen se to dál neslo v celkem slušné ale pořád stejné úrovni humoru. Pokud chce někdo vidět opravdovou pecku na tohle cigaretové téma, tak ať se podívá na drama "Insider: Muž, který věděl příliš mnoho" s Al Pacinem a Russellem Crowem. ()

Jaro.Krafcik

Pre mňa slabšia komediálna dráma. Pre fajčiarov skvost. Ako vážne aj cigarety majú film? Hlavný herec ale film vytiahol smerom nahor. Nebolo to ani najlepšie ani najhoršie, zlatý cigaretový stred. 3* ()

P1tr

Zajímavé, neobvyklé téma, které si nebere servítky. Aaron Eckhart si roli evidentně užívá a i díky tomu působí velice přesvědčivě. Odlehčený tón snímku je na místě, neboť z takovéhoto tématu by se dalo udělat nudné oscarové drama, tudíž buďme vděční za Reitmanovo svěží pojetí. ()

Borat

Začátek mě dostal, navodí neuvěřitelně zábavnou a hlavně svižnou atmosféru, žádná scéna není zbytečná. K tomu úžasný výkon Aarona Eckharta a máte dílo par excellance. Ale nejen začátek má takové tempo, ale i také celý film. Jak ve filmu zazní, je důležité používat dobré argumenty. Tak dobrými argumenty se to tu jen hemží. Takových "stěrů" co Nick vypustí, je nespočetně. No prostě film Děkujeme, že kouříte zachytil problematiku kouření tak vtipně, že nejde nedát 5 hvězd.|90%| ()

Specs

Hlášky: Nick Naylor: - "Polly pracuje pro Radu za větší volnost alkoholu. Příležitostní pijan již od svých 14. Polly rychle získala výdrž obvyklou spíše pro irské dělníky. V našem světe je tou ženou, která přesvědčila papeže, aby chválil červené víno." & Brad: - "Nicku, tvoje povolání a všechno kolem něj, doufám, že rozumíš tomu, že pasivní kouření je skutečně smrtící." Nick Naylor: - "O čem to mluvíš?" Brad: - "Jen doufám, že zajišťuješ Joeyovi prostředí bez kouře. To je vše." Nick Naylor: - "Brade, jsem jeho otec. Ty jsi chlap co šuká jeho mámu." Brad: - "To nebylo hezké." & BR: - "Neprodáváme Tic Tacy, do prkejnek. Prodáváme cigarety. A ty jsou dostupný, skvělý a navýkový. To nám vlastně dělá všechnu práci." & Nick Naylor: - "Zprávu, kterou musí Hollywood vysílat je, že kouření je hustý." & Lorne Lutch: - "Vypadáš jako dobrý chlapec. Co děláš? Pracuješ pro ty sráče?" Nick Naylor: - "Jsem v tom dobrej. Jsem v tom lepší, než ve věcech, který jsem kdy dělal." Lorne Lutch: - "K čertu, synu. Já byl dobrej ve střílení Vietnamců. Ale nezaložil jsem na tom kariéru." & Joey Naylor: - "Proč jsi řekl té reportérce všechna tvá tajemství?" Nick Naylor: - "Jseš moc malý, abys tomu rozuměl." Joey Naylor: - "Mamka říkala, že to je tím, že más problémy s mlčenlivostí, a že bylo jen otázkou času, kdy to nějaky děvce vyklopíš." Nick Naylor: - "No, to je jedna teorie." ()

iantomasik

Objektivně vzato by film mohl dostat i tři. ALE bohužel znám knihu Denise Learyho (Rakovinu nevyléčíš), která je ve všech směrech výrazně lepší než Buckleyho předloha, takže film pro mě ztratil svou humornou šokantnost, což je bohužel jediná vlastnost, kterou oplývá. Navíc protivný ksicht Aarona Eckharta nemůžu vystát v žádné z jeho rolí. ()

rubik1

Ešte že majú tabakové spoločnosti takých ľudí ako Nick inak by sa na tomto svete asi ani vôbec nefajčilo :) Geniálna komédia ktorá zároveň núti ľudí pracujúcich pre takéto korporácie zamyslieť sa nad sebou a nad svojou prácou. ()

Styxos

Každý máme na něco talent. Jason Reitman má talent na točení filmů a doufám, že pár dalších - stejně dobrých jako je tento, ještě natočí. Talentu na to má opravdu dost. Děkujeme za další kus skvělé filmařiny, pane Reitmane. ()

Fony

Oslava ironie a cynismu a pořádné popíchnutí nejen tabákových společností a kuřáků, ale rovněž i všech zapřísáhlých bojovníků s kouřením. Celým filmem jsem proplul s hořko-sladkým úsměvem na tváři, který mi vydržel ještě dlouhou dobu po skončení filmu. Celkový velmi dobrý dojem u mě podtrhlo ještě vhodné obsazení všech účinkujících. 90% ()

Liqid

Kamera byla průměrná, ale za to dialogy byly super. Ten chla dokázal náramně žvanit, ukecal by snad i Obamu aby se nechla předelat na bělošku. Taky jsem byl zaujat Marlboro Manem, který tak opravdu vypadal (a taky byl ukecán). ()

milancecil

Efektivní, v řadě momentů děje až dechberoucí, úžasné minuty naplněné slizem surového kalkulu, ukázkami masové manipulace, opravdu odporně přesvědčivé filmové dílko, které je bohužel vztažitelné na většinu produkčních odvětví, kde jde o trvalé zotročení peněženky občana zjevnější nebo skrytou návykovostí produktů, podpořené sofistikovaným, soustavným, střídavě jemnějším a drsnějším nátlakem na jeho lidské slabiny, až po vyvolání nějakého stupně závislosti na něm, ať už to zaplatí poškozením svého zdraví, sociálním pádem nebo výsledně i smrtí, opravdu hnusně pravdivé. ()

standsiller

Bolo to vyslovene dobré. Film neurazí, človek sa zasmeje na pomerne vtipnom scenári no chýbal tam duch a väčšia šťava. Celé to totiž bolo obalené do jedného zaujímavého charakteru jedinej osoby Nicka Naylora. Jeho reči mi však prišli niekedy až veľmi na úkor deja. Priveľmi sa tam rozprávalo. Rozumiem , že všetko bolo šité práve na jeho "výrečný talent" ale zároveň mi nedá nepoložiť otázku " No a čo?". Každý obhajuje svoju pravdu a či už je tento film o fajčení, alebo by bol o obhajobe návštev erotických podnikov, bolo by to jedno. Dalo sa tam síce čítať medzi riadkami ale nebolo tam nič zaujímavejšie, než tá obhajoba. Človek si ju už potom môže naformulovať ako mu vyhovuje. Dobre, dobré. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

Pintor, escultor, diseñador y cineasta

06.11.2006

Život Salvadora Dalího, světoznámého španělského surrealistického malíře, si už co nevidět vezme na mušku osobitý Andrew Niccol, autor vynikajícího dramatu Obchodník se smrtí založených, jak jinak,… (více)

Reitman a zbouchnutá školačka

Reitman a zbouchnutá školačka

27.07.2006

Ač je otěhotnění v mladém věku závažným tématem a nelehkým materiálem pro filmové zpracování, stane se ústředním motivem tragikomedie JUNO. Tu měl původně režírovat seriálový tvůrce Brad Silberling … (více)