Uneseni

Od režiséra filmu Záhada Blair Witch přichází tento šokující příběh čtyř mužů odhodlaných k pomstě proti krutému vetřelci z vesmíru, který věznil a zabil jejich kamaráda. Kdo ale skončí jako vítěz v této hře na život a na smrt? Připravte se na neúprosně traumatickou cestu, která vás nechá zneklidněné… vyděšené… změněné. (oficiální text distributora)

Juto

Film má zmätený a nudný začiatok, keďže ani situácia, ani postavy nie sú dobre rozvinuté. Navyše hlúpe trio postáv, ktoré film otvára, je necharizmatické. Po 30 či 40 minútach minutáže však dôjde k vysvetleniu a divák zistí, že „Unesení“ je originálny sci-fi príbeh s hororovými nádychmi a dej sa konečne stáva zaujímavým. Nakoniec je to typický nízkorozpočtový film, ktorý používa málo miest a špeciálnych efektov, ale ktoré dobre fungujú. 6/10 ()

havLord

Vedle emzáků se o zábavu staraj předevšim tři burani, který se neustále předháněj v tom, kdo z huby vypustí větší volovinu. Konkrétně jsem se navíc bavil na vrub vysoce nadstandardních titulků, jelikož vedle výrazů jako "zkurvysyn" a "zamrdaná kunda" používali burani, výrazy jako "do prkýnka" a "božínku".. 60% ()

JohnCZ

Trochu mi to připomínalo takové ty parodie na filmy, na které se dívají postavy ve filmech, akorát tady se to asi mělo brát vážně. Hvězdu za toho sympatického ekstraterestrijálního hnusáka v hlavní roli. Narazit na badatelských toulkách vesmírem zrovna na takovéhle idioty, tak chci lidstvo vyvraždit taky. ()

foundation

Brutálne podpriemerná hovadina, naivná, hlupučká a nezaujímavá. Svoje momenty film má ale je ich málo a okrem nich to je nuda k zblázneniu. Atmosféra nefunguje, príšera je komediálna a zbytok je proste iba tliachanie postáv do blba a chodenie dookola po troch, štyroch miestnostiach kde sa celé predstavenie odohráva. Rovnaký, resp. o niečo menší prúser ako Sanchezovov neskorší Seventh Moon. ()

drackula

Film má síce zopár hluchých miest, ale ajtak má slušnú mysteriózno-horrorovú atmosféru, ktorá mi miestami pripomínala X-files a príjemne mrazila. Zvlášť oceňujem, že sa film vyhol akémusi "intru" a od prvej minúty šiel priamo na vec. Vo vzduchu je neustále cítiť akési tajomno, ktoré správne dráždi fantáziu a dáva priestor na rôzne konšpiračné úvahy. Veľmi príjemné prekvapenie. 70 % ()

• Adam Kaufman si zahrál i ve stejnojmenném seriálu Uneseni (od r. 2002). (Terva)
  • Film bol pôvodne plánovaný ako hororová komédia s názvom "Probed". (Nekrofil)
  • I přes závěrečnou masivní explozi, která srovnala prakticky všechno se zemí, přežila dodávka nedotčená. (Lajty)