Přišel zpoza těch nejvzdálenějších hvězd, aby vás zavedl do světa těch nejúžasnějších snů... Král popu Michael Jackson (1958–2009) v roce 1988 zmapoval svou bezmála pětadvacetiletou hudební kariéru v částečně klipové retrospektivní koláži filmu Moonwalker, fantaskním muzikálu plném speciálních efektů a animace, v němž on osobně, obdařený magickými schopnostmi, musí zachránit malou Katie před drogovým bossem Mr. Bigem v podání Joea Pesciho. Tomuto ději však předchází samotná přehlídka klipů, která začíná záznamem živého vystoupení písně "Man In The Mirror" z jeho nejnovějšího alba "Bad". Vzápětí se poté vrací ke svým počátkům, kdy od svých pěti let vystupoval se skupinou Jackson 5, připomíná také své hity z nejprodávanějšího alba historie "Thriller" z roku 1982 a končí klipy z alba "Bad", které následně provázejí i zbytek filmu. V něm bezesporu nejvíc dominuje propracované tanečně–hudební číslo "Smooth Criminal". (Česká televize)

Dromed

Leč pop není pro mne to pravé ořechové, Michael je prostě mistr, co mistr král, a jestli je Madona královna Jackson je minimálně Bůh. Tenhle filmek je super, hudba, tanec, choreografie s nádechem sci-fi (to se mi na jeho klipech vždy líbilo). Pokud si chcete krále-boha popu připomenout, zapomeňte na this is it (Tam uvidíte jen plápolajcí se trosku)! Podívejte se na Moonwalker. ()

pursuer

Michael Jackson má opět světové prvenství a to nejdelší videoklip k novému albu, který ještě zároveň slouží jako perfektní technologické demo pro rok 1988. Člověk se alespoň baví, skoukne hezky upravené videoklipy k předchozím deskám, uvidí Michaelovu proměnu v turbokáru a robota (škoda, že si ještě nestřihl roličku v Transformers, scifky ho braly) a poučí se, že drogy se prostě neberou. Leave me alone, just stop doggin me around. ()

Hwaelos

Kdyby se udělovali Oscaři za divnost, myslím, že je jasné, kdo by v roce 1988 triumfoval. Michael jako sporťák, jako raketa, jako robot, mimožemšťan, jako králík, jako tanečník v klubu třicátých let a především Michael ochraňující malé děti před drogami a černými muži s drdolem:) Režisér musel být zkouřenej jak čolek. Celou dobu jsem si říkal: "Pro koho bylo tohle sakra točené?" Nicméně ve filmu figurují tři naprosto nezapomenutelné (pětihvězdičkové) scény: vtipný animovaný útěk před fanoušky, dětská variace Scorseseho klipu "Bad" a Chillversův vložený klip ke Smooth criminal. Mimochodem tahle barová scéna vznikla jako variace na Astorovu scénu z Band wagon. ()

teba

První půlka výborná, ostatně jako celá Michaelova tvorba... teda, ta hudební. Co se filmu týče, rozhodně se mu mělo zakázat psát scénáře, a pokud už nějaký napsal, neměl se realizovat. Jenže, kdo by řekl ne králi, že... Aspoň že ten Joe Pesci si roli vyloženě užíval a učinil tak toto dílo celkově snesitelnějším :o) ()

castor

Iluze pohybu tanečníka dopředu, který se přitom pohybuje dozadu. Michael ho světu představil v roce 1983 a tohle klouzání je dodnes nesmírně oblíbené. O kousku Moonwalker už se to samé říct úplně nedá. Klipová koláž, infantilní efekty, marketingový tah, pražádný děj a pořádný kus patosu pro opravdu skalní fandy, nicméně své si v tom najdou i ti, pro které bude Michael Jackson navždy hudebním a tanečním géniem. Takže proč ne… ()

• Futuristicky vyhlížející auto, díky kterému unikne Michael Jackson svým pronásledovatelům z temných ulic města, je automobil Stratos ZERO. (Dragoni)
  • Michael Jackson původně chtěl, aby šel film v Americe do kin, ale kvůli problémům s rozpočtem skončil rovnou na videokazetách. (Morien)
  • Celosvětová premiéra proběhla 29. října 1988 v Japonsku. (Varan)