Reklama

Reklama

Úpis

  • Čína Wu ji (více)
Trailer

Obsahy(1)

Akční drama, na jehož vzniku se produkčně podílely Čína, Hongkong, Japonsko a Jižní Korea, natočil režisér Kaige Chen (tvůrce filmu Sbohem, má konkubíno). Mocná kouzelnice splní přání chudé siroty. Musí však za to zaplatit vysokou cenu - nepotěší ji láska, dokud řeky nepotečou do kopce, čas nebude běžet pozpátku a smrt se nevrátí k životu. Z dívky se stane krásná a bohatá princezna Qingcheng (Cecilia Cheungová), zahrnovaná obdivem a láskou, ale každého muže, pro něhož ztratí srdce, potká strašlivá smrt. Když se do ní zamiluje otrok Kunlun (Dong-kun Jang), princezna se bojí, že ho potká stejný osud. Ale Kunlun dokáže běžet rychleji než vítr. Bude tento dar a jeho láska stačit na to, aby se naplnila věštba? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Vizuálna pastva pre oči. Ale zase čo by sme od Kaige Chena čakali. Tento fantasy príbeh síce nie je tradičným naplnením štýlu wu-xia ani v ňom nie je toľko poetickosti, a niektoré digitálne efekty sú bohužiaľ na škodu, ale bez rozdielu je to film ktorý ma vyvážené tempo, skvelé herecké výkony a nádherné lokácie podfarbené skvelou hudbou. The Promise sa tak stáva ľahkou rozprávkou o zrade, láske a klamstve - ale snaží sa to umne vybalansovať v rámci silnejšieho príbehu, ktorý čerpá hlavne z toho že Kaige Chen má skúsenosť s historickým žánrom aj s romancou a tu si len pridal jeden žánrový prvok na viac. Vizuálu to len prospelo a hoci to nie je film typu Hrdina, alebo Tiger a Drak, v mojom ponímaní sa medzi týmito filmami nestratí. A veľký klobúk dole pre Hirojukiho Sanadu. ()

Natascha 

všechny recenze uživatele

Slib vypadá vedle filmů jako Tygr a drak, Hrdina či Klan létajících dýk jako malý chudý bratříček. Nemá co nabídnout po stránce obsahové, ale překvapivě ani formálně není nejlíp zvládnutý - prapodivné triky, místy ošklivé kostýmy (karmínová zbroj, která měla být asi odznakem síly, vypadá jak z papundeklu), nic moc kulisy, střih občas jako by ubral pár sekund a kamera, ve snaze působit monumentálně, dělá občas šílené obloučky, které ale ve filmu praští do očí a ve výsledku působí směšně. Jinak když začnete fandit záporákovi, asi není něco v pořádku. Ten byl aspoň se svou zlatou ručkou, vějíři, zajímavými oblečky (téměř jediné pěkné v celém filmu) a s vlasy jako postavička z anime docela cool (a navíc měl jako objasnění toho, že je "zlý" nějaké to trauma z dětství...:-) To se nedá říct ani o nadutém generálovi, ani o jeho přitroublém otrokovi, natož o prostituující se princezně, která je miluje ne podle toho, jací jsou a jak to cítí, ale podle toho, co o dané postavě zrovna ví (=co jí předepsal pan scénarista). Nakonec tak jejím problémem není fakt, že jí škodolibá víla nedopřeje lásku, ale spíše to, že tahle potvora snad ani milovat není schopná. Dalším negativem je choreografie, která člověka ve výše jmenovaných filmech úplně uchvátí, tady se u bojů nudíte a některé dobré nápady zůstaly naprosto nevyužity (např. boj s vějířem). Srovnání se nabízí i v samém závěru, podobně mystickém jako u Tygra a draka. Ten mě ale na rozdíl od chladného Slibu dojímal... ()

Reklama

Vavča 

všechny recenze uživatele

Zajímavě pojatá fantasy pohádka s dramatickým vyzněním. Vizuální stránka a výprava je vskutku úchvatná, přesto mi tam něco chybělo. Nejenže , některé efekty, triky tam nebyl příliš zdařile udělány, ale kámen úrazu leží v postavách a jejich vykreslení. Jako by se tvůrci nemohli rozhodnout zda to bude pohádka nebo akční drama a paradoxně pak trochu ztratili v obojím. Přesto si nemyslím, že by tato pohádka postrádala svoje kouzlo. Cecilia Cheung je nádherná princezna Qingcheng, Nicolas Tse chladnokrevně zlý, charismatický kníže Wuhuan, Hiroyuki Sanada pyšný generál litující svých činů. Rozhodně tu byly dobré nápady a momenty, slušná hudba o kterou se postaral Klaus Badelt, ale dalo se z toho vytřískat více. Vážně to někdy trpí rozkolem, zda hrát na vážnou strunu nebo více na pohádkovou stránku a to se netýká pouze akčních scén a jejich pojetí. Na druhou stanu příběh není hloupý a závěrečná pointa se mi líbila. Takže za ten příběh a hlavně vizuální stránku zvedám hodnocení po druhém shlédnutí o jednu hvězdičku. To dítě ve mně by mi neodpustilo. ()

t_gon 

všechny recenze uživatele

Víte jak dopadne pohádka o otroku, kterýžto k zakázané lásce došel, když se k řemeslu pustí jeden zručný Číňan, jež si napomoc přibere početnou armádu “křoví“(kompars), státní továrnu na dráty a kabely všeho druhu obere o roční zásobu “wuxia drátů“ a triky si nechá spíchnout v “druhé cenové“? Imho dopadne to velice rozporuplně. Na jedné straně máme efektní podívanou s nádhernými exteriéry, herci, hudbou a všemi těmi okrasnými prvky co k tomuto žánru patří a na straně druhé máme smíšené pocity, že vlastně Chen Kaige nevěděl co chce říci a ve všem měl pořádný chaos. Výsledkem se stává vcelku nekonzistentní podívaná, která ubíjí kvality filmu lehce pod hranice průměru. Mnoho chyb a nelogičností (zbytečnosti v ději (bohyně), velké prodlevy mezi mnoha událostmi (prolog a závěr), místy otřesné trikové sekvence (býčí závod), chování postav (jak již bylo řečeno : Kunlun si chodí do vězení jak do hospody, ale cestu ven najít nemůže…jo leda že by zvedl hlavu a po vzoru pana Pláštěnky trošku “hop hop a letím")... ) odsunují snímek do kategorie “normálních odpoledne“, ke kterým se jistě nebudu chtít vracet… ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Wu ji rozhodně není bezduchý film a srdce má z ryzího zlata - ale člověk se musí probrat strašnou spoustou (nejen) vizuálního balastu, aby se k tomu srdci vůbec dohrabal. Zdráhám se jít s hodnocením na 4 hvězdičky, na to je Wu ji až příliš nevyrovnaný kousek, ale každopádně je to jeden z nejpozoruhodnějších (a nejlepších) tříhvězdičkových filmů, které jsem viděla. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Inspiraci snímek čerpá z tradiční čínské hrdinsko-romantické povídky "Kunlun Nu", tzv."The Negrito Slave". Tu v době vládnoucí čínské císařské dynastie Tang (618 - 907) sepsal Pei Xing. (Conspi)

  •  Filmová distribuční společnost Weinstein Company měla v prosinci roku 2005 dle tehdejších platných úmluv obstarat distribuci o 25 minut zkráceného snímku severoamerickým divákům pod tehdejším distribučním názvem "Master Of The Crimson Armor". Z této spolupráce nicméně záhy sešlo, neboť společnost distribuci snímku z blíže nespecifikovaných důvodů odmítla. O severoamerickou filmovou distribuci se tak nakonec postarala společnost Warner Independent. Ta se po zakoupení distribučních práv vrátila k původnímu filmovému názvu "The Promise". Délka snímku nicméně zůstala nezměněna a severoameričtí diváci tak shlédli snímek trvající jen 103 minut. (Conspi)
  • Snímek vznikal v největším světovém filmovém studiu, Hengdian World Studios. To se nachází při městě Hengdian ve východočínské provincii Zhejiang. (Conspi)

Související novinky

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

14.12.2005

16. února 2006 proběhne v Los Angeles 63. ročník slavnostního udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Těm letošním zřejmě bude dominovat (alespoň, co se počtu nominací… (více)

Reklama

Reklama