Penny se bojí

všechny plakáty

Osmnáctiletá Penny Deerbornová má panický strach z aut - jako malá totiž přežila hrůzostrašnou autonehodu, při níž mohla jen bezmocně přihlížet, jak její těžce zraněná máma v příšerných bolestech nekonečně pomalu umírá... Její terapeutka Orianna se rozhodne pomoci utrápené dívce zbavit se její neobvyklé fóbie přímou konfrontací s jejím největším strachem, a tak ji jednoho dne naloží do auta a společně se vydají na dlouhou cestu do hor! Jenže místo požadovaného uzdravujícího procesu se dostaví pravý opak... (TV Horor Film)

oveckaoa

Jak by vypadalo Tajemství Loňského Léta kdyby ten přejetý hned přežil a začal hned zabíjet. Nějak takhle ale daleko lépe. Celý film je nízkorozpočtový (hraje tam tak 10 herců) Většina se tam jen mihne nebo zdechne aby to splnilo žánr slasher. Celý film probíhá v takovém stylu Penny je v autě (má zlomený kotník aby nemohla utéct) nemá signál na mobil a snaží se z tama dostat venku je vrah v kapuci (inspirace Tajemství Loňského Léta nebo Městské Legendy bije do očí) . Vrah nejen že se ji nesnaží zabit mu je to jedno a radši čeká venku a kydlí občas lidi co ji chtějí zachránit. Takovým stylem (Zabije 4 lidi) to pokračuje ke konci kdy se jí snaží zabit a ona ho zneškodní načež se jakoby začně hýbat a je konec filmu. Do toho přidejte mysterioznost kdy se jí zjevuje její mrtvá matka a máte horor. Navíc celý film s táhne jak smrt a nudí. 20 procent za ten konec filmy z AFTER DARK HORRORFESTU byly vždy divné a hraničily mezi sračkami nebo proměrnými filmy tenhle je to první. ()

MM_Ramone

"Penny sa bojí". Priznám sa, že keď som si púšťal tento americký slasher horror som sa bál aj ja. Bál som sa, že to bude premárnených devätdesiat munút môjho života. Mal som silnú predtuchu, že to nebude stáť za veľa. Terapeutická cesta starým bavorákom traumatizovanej teenagerky Penny a jej nesympatickej psychologičky do odľahlých hôr, ktorá sa premení na boj o život, bola presne taká hlúposť ako som sa obával. Tekže Penny sa bála a ja som sa nudil. ** ()

PetrPan

V paměti mi utkvěla asi jen koza Tammi Filor, protože jinak není Penny Dreadful nijak poutavým hororem s umaštěným, ale nemastným vrahem, nepříjemně ukňouranou hlavní hrdinkou a pointou, která snad nemohla být fádnější... a to ve mně chvíli sílilo podezření, že to nakonec bude ve stylu Noc s nabroušenou břitvou , ale nebylo no, čili nelogický, ale šokující konec taky nakonec nebyl:) ()

Lhurgoyf

Zoberte si Kingovho Cuja, vymeňte prerasteného bernardína za maniakálneho kapucína, a máte celý dej filmu. Na to, aby takýto slabučký námet bol schopný utiahnuť dĺžku celovečerného filmu je potreba buď a) chytrý scenár (The Cube), alebo b) zručného režiséra (Sam Raimi). Penny Dreadful nemá samozrejme ani jedno. Pozrite si radšej (znova) Hitchera s Rutgerom Hauerom. ()

George Stobbart

Skvelý, atmosférický horor zo série After Dark Horrorfestu; ročník 2006, disponuje pomerne skromným spracovaním, minimom hercov a slušnou dávkou napätia. Zo začiatku thrillerová road-movie o vydesenej Penny, trpiacou fóbiou z áut, ktorá si so svojou psychologičkou vyrazí na terapeutický výlet, sa začína po stretnutí so záhadným stopárom pomaly meniť na napínavú hororovú hru, ktorá divákovi pripraví viacero výborných, strašidelných momentov. Hoci sa filmu nevyhne ani pár nudných úsekov, nelogickostí a niekomu bude vadiť aj nejednoznačný záver, celkovo ide o veľmi slušne spracovaný počin s dobre vybratým hereckým osadenstvom. ()