Brněnský masakr zubařskou vrtačkou

Česko, 2004, 8 min

Režie:

Michal Hrabí

Michal Hrabí

Hororový snímek s lehkým komediálním nádechem odhaluje, jak říká tvůrce, skutečné praktiky některých členů stomatologické komory s nimiž se můžete u nás setkat. A proto, jak uvádí upozornění uprostřed filmu, vybírejte pečlivě svého stomatologa - může na tom záviset Váš život. (in4mator)

heyda

No na to, že jde o čistě amatérský pokus, mě to bavilo. Možná by to chtělo příště víc krve a možná zvolit drásavější hudbu, na druhou stranu, co je horší než zvuk zubní vrtačky? 70% ()

Oktavianus

Tak jako většina populace, ani já nesdílím přílišnou lásku k zubařským křeslům, takže zvuk zubařské vrtačky ve mně vyvolává velmi nepříjemné pocity hned na první poslech. Jako většina úchylné populace bych byl radši zubařem než pacientem. Téma ideální a zpracování ve stylu televizní inscenace z 80. let taky dobré, takže i když se o hereckých výkonech nemůžeme bavit, nevadila mi jejich absence. A trpasličí sadistickej zubař je ještě o chlup lepší než ta sexy sestřička. Já se bavil :-) P.S. (27. 8. 2014): Doporučil jsem dnes dopoledne během cigára na balkoně tento kraťas svému šéfovi, který odpoledne mířil k zubaři, a on si to opravdu pustil. Když odcházel, klepal se a vypadal, že mě chce zavraždit. Může být lepší potvrzení kvalit tohoto filmečku? ()

eraserhead666

Brrrrrrrr. Nemáte-li v oblibě zubaře a rádi se bojíte, tohle je dobrá volba. Já jakožto člověk, kterej má ze zubaře fakt vítr, jsem byl vyděšenej celých sedm minut. Nijak originální všední nápad v dost dobrým provedení. Dobrá kamera, dobrý střih, obstojný triky a i relativně dobrý herecký podání. Vlízt do zubařský ordinace a vidět tam zubaře z tohoto filmu, otočím se na patě a zdrhám pryč! A kromě toho vám film poskytne dobrý návod, jak přežít v čekárně zubařské orginace! Jako propagační snímek zarytých odpůrců a nepřátel zubařů vynikající šot! Možná to není čistý horor, ale mě to docela pobavilo a jsem rád, že jsem to viděl. ()

Mgb21

Nejlepší český zubařský horor. Co mě nejvíc zaujalo je, že film o filmu je delší než film sám. Ale film vřele doporučuju a více takovýchto malých filmečků. ()

duklak2

Určitě každý z vás má alespoň trochu strach z jakýchsi podivných pánů v ordinacích, kteří ke své práci používají vrtačky a jiné sadistické nástroje:-). Pamatuju si, jak když jsem byl ještě malý svišť, tak nám paní učitelka v mateřské školce říkala, ať nemáme strach ze zubařů a alespoň dvakrát ročně je navštěvovaly, abychom měli svoje zoubky v pořádku. Já jsem se zubařů vždycky bál a když jsem uslyšel bzzzzzzzZZZZZZZzzzzzzzzzz, tak mě popadl takový strach, že popisovat ho zde do tohoto komentu, by zabralo hodně času a možná by se to sem ani nevešlo:-). Tento snímek je božský horor, u kterého se i trochu zasmějete:-). Já osobně mám neskutečný strach ze zubaře a vím, že už tam nikdy nepůjdu. Chybí mi asi 6 zubů!!!!, další asi 3 se mi vyklají!!! A to všechno v pouhých 23 letech!!! Jo, to mám za to, že jsem byl u zubaře naposledy v roce 2003!!! A od té doby na to kašlu. Jím čokolády a samé sladkosti. Stává se mi i to, že mě začnou neskutečně bolet zuby a musím si vzít prášek proti bolesti! Když jdu spát, tak si přichystám mokrou houbičku s vysokou absorpční savostí, která nasaje studenou vodu a tu si pak dám do pusy! Do hodinky usnu. Ráno vstanu, ale někdy bolest trvá dále. Takhle to je třeba i týden! Ale jsem chlap, tak přece něco vydržím:-). Po zhlédnutí už opravdu vím, že mě nikdo nikdy k zubařovi nedostane! ()

bouncer

Amatérský filmek, který potěší. Nejedná se o nic převratného a originálního. Spíš se jen dobrý nápad spojil s kvalitní realizací a vy se na 8 minut pobavíte. A to je účel takovýhle kraťasů. ()

Falcor

Zná to každý. Ať již si takovou scénku přehrával v mysli v čekárně u zubaře, nebo viděl nesčetněkrát v různých komediích, tato slepenina vůbec neurazí. Nápad, odevšad vzít něco a vrazit to mezi titulky, je chvályhodný, natočeno velmi zručně. Jednotlivé úseky nemají chybu. Na tak málo minut koukání mi tam ale nějak nesedí ty různé hrátky s "filmařskými" styly. Jako by to nebylo celkově sladěné. ()

blackrain

Patřím k lidem, kterým není strach ze zubaře cizí. Ten pocit, co se mě zmocňuje v čekárně, znám velmi dobře. Žaludek se svírá, srdce buší jako o závod, ruce se potí a vy se snažíte myslet optimisticky, jenže v tu chvíli se ozve nepříjemně bzučivý zvuk vrtačky a pak ... ticho. Pacient vyjde z ordinace zelený jako sedma a jen se na vás křečovitě usměje. To je chvíle, kdy se mi začínají podlamovat kolena a blednu, protože nemám kam zmizet. Sestra mě s milým úsměvem pozve dovnitř. Na štěstí je moje zubařka úplně normální žena se slabosti pro kafe a cigarety, takže se vrtačka v jejích rukách nemění ve zbraň a ona se mi nesnaží za každou cenu ublížit. Jinak, tenhle kraťas si budu dlouho pamatovat. ()

iolaos odpad!

donebevolajci !! ostuda pripominajici kdejakou povedenou scenku v zabavnych poradech tefau Nova. amaterska stoka.... obdivuju tvurce ze vylez s necim takovym... 0,0/10 ()

Herr_Flick

Dokonale promyšlené, vtipné, pěkně zfilmované, s bonusem, pěkná hudba... Wow. Nejlepší ale jsou herci. To jsou extrémy :-D BRAVO! ()

Trevor

Amatérsky krátkometrážny film, ktorý ľudí, ktorí zrovna návštevu zubára nemajú v láske nepoteší :-D. Jedna hviezdička za názov, druhá za film samotný. ()

fars

Technicky velice slusne zvladnute, na amatersky film to vazne neni spatne, skoda jen ze to bylo docela o nicem :-) ()