Reklama

Reklama

Mise 1549: Boj o budoucnost

  • Japonsko Sengoku jieitai 1549 (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Při armádním experimentu se stane chyba a výzkumná jednotka se ocitne v roce 1549. Když se na omyl přijde, jsou vysláni specialisté, jež mají pouze 74 hodin na to, aby zachránili život kolegů a zároveň celé Japonsko před zmizením z časoprostoru... (oficiální text distributora)

Recenze (39)

tombac 

všechny recenze uživatele

Tak takovouhle blbost jsem dlouho neviděl... Film se s uvedením do děje nepáře: těžká vojenská technika je jakýmsi strojem času vmžiku přenesena do 15. století, sotva vykouknou vojáci z tanků, už se na ně snáší šípy útočících samurajů (?)... A pak se jen nudně kecá a kecá a ani závěrečná akční půlhodina silné rozpaky z tohoto nepovedeného japonského pokusu o blockbuster nerozptýlí. Samurai Commando se bere moc vážně, což v kombinaci s fantasmagorickou zápletkou občas vyvolává efekt nechtěného... Při scéně, kdy řvoucí samurajové s katanami honí tank, jsem prskal smíchy :-) Ale nenechte se zmást, film moc zábavy neposkytne (několikrát mě svrběla ruka, chtěje zmáčknout rychloposuv) - i bitvy, při nichž přicházejí ke slovu jak středověké, tak i moderní zbraně včetně vrtulníků, jsou nenápadité a stěží průměrné. Peníze jsou na snímku znát, ale do výpravnosti takových korejských Taegukgi má Samurai Commando dost daleko, o formálním zpracování a dramatičnosti děje ani nemluvě. Po absolvovaném martyriu mě napadá otázka pro české distributory: "Proč už nám konečně nevydáte třeba ohlášené Kitanovky a cpete nám z Japonska takováto "veledíla"?!". Marná snaha... ()

oveckaoa odpad!

všechny recenze uživatele

Normálně mě sci-fi nevadí ale co je moc to už je moc. Skupina vojáků je během jednoho experimentu vyslána do roku 1547 kde jich napadnou samurajové, vojáci jich pozabíjejí a spojí se s nimi s myšlenkou že vybudují bombu která by měla zničit minulý čas a ovlivnit tak budoucnost (konkrétně aby Japonsko vyhrálo 2 světovou). Po 2 letech je na místo vyslána záchranná jednotka, která jich má zachránit načež zjistí o co se pokouší a snaží se jí v tom zabránit. ()

Reklama

Rudovous 

všechny recenze uživatele

Prave pred peti minutami jsem se pokousel vzpomenout na jeden docela slusny film s Yosuke Eguchim( Gimi hebun) a zjistil jsem, ze hral v tyhle zhuverilosti - na kterou si vzpominam bohuzel az prilis dobre. Je to uplna hloupost tenhle film. Co vic k tomu rici. Prave, ze herci nejsou tak uplne spatni - za to jedna hvezda, ale jinak : proc probaha? V osmdesatkach to by slo s s rezervou spolknout, ale dneska... . ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Takešiho hrad jako vážně míněný film ? Ano ! Původní snímek jsem neviděl, od moderního remake jsou očekával hlavně nasazení autentické bojové techniky. Začátek měl celkem slušný potenciál a zjevení se obrněné jednotky s jeepy, BVP a vrtulníky Apache v roce 1547 kdy Japonskem otřásala občanská válka bylo zajímavé. Milovníci historických kostýmů, samurajů a japonské architektury - včetně dobových interiérů si přijdou na své. Zpočátku film moc nehaproval ani co nelogičností. Znalci jistě najdou hodně shod v Tajemné záři nad Pacifikem, kde tam co Amíci končí - tenhle film začíná, i Apokalypsu na cestě za plukovníkem Kurtzem, jemuž hráblo.... Zajmutím záchranné jednotky Romeo se to však celé nějak zvrtlo a pak už to byl jen další béčkový asijský akčňák, kde bohužel působí odfláknutě i pocítačové triky. Konec no comment. Když chcete vidět film o cestování časem, tak zvolte asi raději něco jiného... ()

Kangax 

všechny recenze uživatele

Tak toto sa vôbec nepodarilo! Skvostnému pôvodnému Sengoku Jietiai z roku 1979 to nesiaha ani po členky! Charizmatického Sonnyho Chibu tu nahradil nesympatický namyslenec, masové bojové scény v originály nahrádzajú "efektné" - rozumej - umelé výbuchy a nevydarené digitálne triky. Psychologická rovina originálu je tu nahradená limonádou, a skvelý logicky zlý koniec pôvodného filmu zase nahradený trápnym happyendom. Do pekla s takýmito remakmi! ()

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen podle románu a posléze mangy "Sengoku Jieitai" od Rya Hanmury z roku 1971. (Terva)

Reklama

Reklama