Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V politickém thrilleru Národní hymna řeší fiktivní předseda britské vlády Michael Callow obrovské dilema. Princezna Susannah, největší miláček z královské rodiny, byla unesena! Aby se mohla bezpečně vrátit domů, musí si to předseda vlády rozdat s prasetem před kamerou národní televizní stanice. Callow tento požadavek samozřejmě okamžitě odmítne a snaží se únosce chytit na vlastní pěst. Nakonec požádá, aby perverzní video nebylo zveřejněno, ovšem nakonec se vše dostane na YouTube a přesto, že bylo k dispozici pouhých devět minut, vidělo ho nepředstavitelné množství lidí. Britská média se rozhodnou, že příběh nebudou zveřejňovat, ovšem pikantní zpráva mezitím prosákne do zahraničí a zanedlouho o únosu a podivné formě výkupného ví celý svět... (HBO Europe)

(více)

Recenze (152)

hrumsrt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Absurdní vydírání.. Perfektní provedení, snad jako bych se díval na dvacátou epizodu seriálu o politicích. Celé to působí mimořádně strhující, ale jak tam vešel a viděli jsme toho vepříka, tak jsem se neudržel a dostal jsem záchvat smíchu! Však lidi chtějí vidět svoje národní tváře prcat chrochtáčka. Skvělý důraz na maličkosti! ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Veľmi silná kritika dnešnej spoločnosti a konzumnosti prostredníctvom TV, médii a internetu. Ale táto veta sa asi bude často opakovať aj pri ďalších častiach. Dlho som si odkladal tento seroš, kým si na to nájdem čas, tak uvidíme, kam sa dotiahnu ostatné časti, aj keď očakávania sú len a len vysoko jednak kvôli hodnoteniam a jednak kvôli odporúčaniam. ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V podstatě jednoduše nastavené zrcadlo společnosti , ovšem se všemi těmi nutnými malými či většími kontexty od intimity v podobě manželky premiéra až k prosté senzacechtivosti, která se nakonec jako jediná skrývá za zdánlivě  spravedlivým veřejným míněním, jemuž přece lze předhodit veškerá morální dilemata a jehož rozhodnutí je svaté a určující.  Docela prasárna. Kolem minisérie Černé zrcadlo jsem kdysi kroužil a pak jsem na ni v záplavě jiných filmových zákoutí zcela zapomněl. Teď koukám, že minisérie nabobtnala do několika řad, čili budu mít, co dělat, první díl totiž hodně zaujal. A ani další dva nezklamaly. ()

majec4 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Wau. Serial si ziskal moju pozornost od pilotu. Sice ide o prvy diel, takze fakt netusim az kam nas tvorcovia zavedu. Toto bolo ale tak bizarne, az to bolo dokonale. Uplne uleteny namet, no realisticky prevedeny. Miestami mate pocit, ze sa to fakt deje. Som toho nazoru, ze takto by sa to presne odohralo v realite. Po finale je tato tema vhodna na pokec pri pive, s poriadne otvorenou myslou. Tesim sa na dalsie diely. ()

Luicy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velice bizarní námět prvního dílu, při kterém je divák po celou dobu sledování napjatý jak kšandy. The National Anthem opravdu bravůrným způsobem zobrazuje dnešní dobu, která je plná manipulace, pokrytectví, neklidu a lidí, kteří jsou otroky sociálních sítí a médií. Upřímně jsem čekala, že se celá situace nějak vyřeší a premiér nebude muset zacházet do tak ponižujících a nechutných extrémů, ale opak se stal pravdou - vcelku originální. Při jeho “romantické” chvilce s prasetem mi ho bylo sice líto, nicměně největší lítost jsem pociťovala až na konci, kdy se k němu jeho milovaná polovička po onom “hrdinském činu” otáčela zády. Ačkoliv to na první pohled vypadá růžově (hlavně tedy na veřejnosti), tento člověk nakonec vše ztratil. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (13)

  • Táto epizóda sa stala predmetom diskusie, keď sa v septembri 2015 v neutorizovanej biografii Davida Camerona objavila informácia, že vtedajší britský predseda vlády údajne vložil svoj penis do tlamy mŕtveho prasaťa v rámci univerzitného iniciačného rituálu. (Arsenal83)
  • Charlie Brooker v rozhovore uviedol, že pri rozhodovaní, s akým zvieraťom Callow (Rory Kinnear) bude mať sex, bola celá škála možností, ktorá nakoniec neprešla. Najprv sa uvažovalo len o bloku syra. Do úvahy prichádzala aj kačica, kura (boli odmietnuté, pretože pre ich malú veľkosť by situácia bola príliš absurdná), kôň alebo somár (boli odmietnutí, pretože sa považovalo za ťažké s nimi natáčať). Nakoniec bolo vybrané prasa, pretože sa považovalo za niečo, čo je „na hranici medzi komickým a strašným“. (Arsenal83)

Reklama

Reklama