Reklama

Reklama

Černé zrcadlo - Série 3

(série)
Velká Británie, 2016, 6 h 24 min (Minutáž: 53–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Hrají:

Gugu Mbatha-Raw, Mackenzie Davis, Gavin Stenhouse, Jeff Mash, Jerome Flynn, Alex Lawther, James Norton, Alan Ritchson, Madeline Brewer, Phil Hodges (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

V příbězích plných technologie se milenci setkávají ve snovém ráji, mladíka sužují zvláštní esemesky, a sociální aplikace má zneklidňující moc. (Netflix)

Recenze (36)

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Predsa len, dve epizódy v tejto sérii boli natočené o čosi slabšie, konkrétne San Junipero a Men Against Fire, ale celkovo Black Mirror svojou kontroverziou a úprimnosťou neprestáva prekvapovať. Ak by mala táto séria 4 časti bez spomnaných dvoch určite by som ju označil za tú najlepšiu doteraz, takto odo mňa dostane najnižšie hodnotenie z doterajších, aj keď paradoxne obsahuje doteraz najlepšiu epizódu. ()

Reklama

dubinak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nosedive: Hned na začátek tu máme velice nadprůměrný příběh a zároveň smutnou antiutopii na budoucnost moderních technologií a sociálních sítí. Úžasná Bryce předvádí skvostný výkon jako ovce moderní společnosti a my máme možnost vidět, kolik falešných úsměvů, komplimentů a náklonností je schopna kvůli "vyššímu postavení" ostatním lidem věnovat. Velmi dobré na zamyšlení nad celosvětovou falešnosti a materialismem. Na konci by vás to mohlo opravdu dojmout. 90% Playtest: Druhý hororovější, vcelku zábavný příběh s překvapujícím koncem, ale bohužel s absolutním dementem v hlavní roli, který nedělá nic jiného, než že jen řve na celé kolo. Varování před tím, že s moderní technologií a s lidským mozkem si není radno zahrávat.70% Shut Up and Dance: Všechny díly Black Mirrorr nějak souvisí s moderní technologiíí, s futuristickými, utopickými i antiutopickými motivy a třetí díl není výjimkou. Přesto, že se děj neodehrává v budoucnosti, poukazuje na to, kam spějí dnešní sociální sítě, hackerské dovednosti a kyber šikana a že není snadné udělat proti těmto internetovým nešvarům protiopatření. Depresivní, ale dobré. 80% San Junipero: Nadmíru originální příběh, který skrývá mnoho symbolů, nápaditosti a je možná dobré dát si ho dvakrát, aby vám vše do detailu zapadalo. Trvalo mi totiž strašlivě dlouho se do tohoto dílu nějak ponořit, protože jsem vůbec netušila, asi až někdy do třicáté minuty, o co tam vlastně jde. V té třicáté se to teprve začalo malinko rýsovat. A pak už jsem jen zírala. 90% Men Against Fire: Asi nejméně originální, nejslabší, ale za to příběh s nejlepšími hororovými prvky o vojácích s vymytými mozky. Bohužel to byla ale spíš nuda. 60% Hated in the Nation: Absolutně super krimi příběh s nádechem Akt X o vraždících včelách, které byly vyvinuty jako simulace opravdových včel, aby lidstvo nevymřelo. Pokud vám chybí Akta X, sáhněte alespoň po tomto díle. 90% Závěr: Třetí sérii rozhodně hodnotím jako nejpovedenější, protože nabídla spoustu nadprůměrných až vynikajících epizod a hlavně futuristicky poukázala na problémy, které by tento svět mohly za několik stovek let klidně potkat. ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě osobně je 3. série Black MIrror tou vůbec nejkontroverznější ze všech - ty nejimpresivnější příběhy střídají ty méně pochopitelné, až ujeté. Rozjezdový díl s nepříjemnou Bryce Dallas Howard pro mě byl trochu výjimečný - právě ním jsem zakončil celý seriál, respektive jeho dosavadní natočené části. Nosedive měl ohromně zajímavou pointu, kterou ale ústřední herečka nedokázala úplně prodat a vzhledem k tomu, jak se mi oněhdy strašně líbila v Černobílém světě, tady hodně pohořela. 5/10. Playtest už byl zcela jiné kafe. Byl řádně temný a sám sobě nevysvětlitelný a tam tkví to kouzlo, které ze samotného Black Mirror dělá velmi originální televizní dílo. 8/10. Shut Up and Dance vévodí celé sérii již jen kvůli svému obsazení! 10/10. San Junipero se ze začátku zdá být otravným nátlakem na lesbickou tématiku, jakmile se začne po pomalém rozjezdu vysvětlovat, co je na tomto příběhu futuristického a zkázonosného, jsme doma ve vysokých červených číslech. 9/10. Men Against Fire byl tím vědeckofantastickým válečným filmem, u kterých si Britové pravděpodobně usmysleli, že diváky baví. Čim dál tim více se utvrzuji, že to ale bohužel není pravda (viz. neviditelný sci-fi snímek Rozkaz zabíjet). 4/10. A závěrečná část? Každá řada této show potřebuje svůj řádný spád v poslední části, ovšem na Black Museum ve čtvrté sérii nemá tento rozporuplný díl ani v nejmenším měřítku, rozhodně jsem se ale nenudil jako právě u 1. či 5. epizody. ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Séria začala určite nie najlepšie. Prvá časť s nazvem Nosedive mi pripadala strašne umelá a uzkoprsa. Je fakt, že v tejto dobe sociálnych sieti je veľmi aktuálna, ale pripadal mi ten falošný, neprirodzený a afektovaný  svet už trocha cez čiaru. Playtest bola konečne jedna z hororových poviedok a bola fakt vynaliezavá. Shut Up and Dance bola vynikajúca časť. Bola pozoruhodne realistická a aj znepokojivá v tejto dobe internetu. A tiež úplne bez Happy endu, tak super. San Junipero je iná, ako predošlé časti a preto je celkom skvostná. I keď som za v nej ťažšie orientoval, tak nakoniec som všetko pochopil. Užasne. Men Against Fire disponuje zdanlivo jednoduchým dejom, ale pointa zas ukáže veľkú silu scenára. Hated in the Nation zas ukazuje, aké je ľahké zabiť človeka a šírenie nenávisti nebolo jednoduchšie ako je teraz. Keby sa naozaj toto aplikovalo do reálu, tak vrahovia ako Ted Bundy, Jeffrey Dahmer či Charles Manson by boli bez roboty. I keď začala séria priemerne, ale potom už všetky ostatné časti boli nadpriemerne. Silne 4*. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (72)

  • V úvode epizódy je plagát ku kultovému upírskemu filmu z 80. rokov Stratení chlapci (1987), kde je skupina upírov posadnutá myšlienkou nesmrteľnosti. (Arsenal83)
  • Při detailnějším pohledu na webový zpravodajský server, můžeme najít odkazy na čtyři epizody seriálu v pravém sloupci vedle zprávy „CEO in racist email scandal“. První s nadpisem „PM Callow to divorce“ informuje o rozvodu premiéra Michaela Callowa (Rory Kinnear), hlavní postavy z epizody Národní hymna (2011). Stejná zpráva je zmíněna i v horní liště. Druhý nadpis „Victoria Skillane trial latest“ odkazuje na vražedkyni Victorii Skillane (Lenora Crichlow) z epizody Lovná zvěř (2013), jejíž soud právě probíhá. Nad nimi je umístěna reklama inzerující „One Smart Cookie: the kitchen tech of tommorrow“, která odkazuje na vymoženost z epizody Bílé Vánoce (2014), která replikovala vědomí majitelů do jejich přístrojů. V novinkové liště je pak upozornění na premiéru show „15 Million Merits“, což je odkaz na stejnojmennou epizodu Patnáct milionů meritů (2011). (hansel97)

Reklama

Reklama