Čapí dobrodružství

Čápi nosí děti... nebo alespoň nosívali. Teď nosí balíčky pro celosvětového internetového giganta Cornerstore.com. Nejlepší doručovatel společnosti, čáp Junior, má být zanedlouho povýšen, když náhodně aktivuje stroj na výrobu dětí a ten bez jakékoliv autorizace vyrobí rozkošnou holčičku. Junior a jeho kamarád Tulip, jediný člověk na Čapí hoře, v zoufalé snaze doručit zásilku dřív, než se to dozví šéf, a závodí s časem, aby doručili své první dítě – na divoké a objevné cestě, která by mohla pomoci k úplnosti nejedné rodině a vrátit čápům na celém světě jejich původní poslání. (Freeman Ent.)

Stanislaus

Nenáročná animovaná oddychovka, která je nadmíru dynamická a svižná, vedle toho pobaví, rozesměje, ale i dojme. Čápi již nenosí malá dítka, nýbrž začali podnikat v poštovních službách. Jenže jak už tomu bývá, tak bez nějaké omylu či zvratu by nebyl žádný příběh. Nejvíce mě pobavily scény z vlčí jeskyně a s vlky, kteří uměli ledasjakou formaci. Vedle toho musím ocenit nápad s "výrobou dětí". Zkrátka mile natočený film, který sice neohromí a nesrazí do kolen, ale hezky se na něj dívá a dobře se u něj člověk odreaguje. ()

veru_needy

Tak tohle byla taková čápovina, že se mi to nakonec začalo líbit. Tento animovaný film představuje čápy jako profesionální doručovatele, kteří pověsili nošení dětí na hřebík a pracují pro internetový obchod. A také je to film s největším počtem dětí vůbec. Děj vyloženě moc bodů nepobral, protože stejně jako tenhle, je většina animáků na jedno brdo, ale zase je to originální nápad. V každém případě, snímek nahání body na vynikající, roztomile stylizované animaci, na sympatických postavách, na správném timingu gagů a na tom, jak vtipně se sem tam nějaký čáp dovede zatvářit - k čemuž dochází celkem často. Ale důležité je, že hlavní podstata příběhu je věnovat se dětem a ne práci. Za to velký palec nahoru. - "Look at that sunrise. How can you not look at it." ()

filmsim

Hravý animák, který nadchne svou nápaditostí, vtipem a povedenými akčními sekvencemi. Animace nepatří mezi úplnou špičku, ale na úrovni sérií jako Já, padouch či Doba ledová je. Film je v originále výtečně namluvený a takový čapí šéf v podání Kelseyho Grammera mi v paměti ještě nějaký ten pátek zůstane. Škoda nepřekvapivého děje, který je alespoň částečně vynahrazen agresivním tempem a krátkou stopáží, díky které mě snímek nepřestával bavit. Plus je zde spousta nahláškovaných sekvencí, které pobaví víc, jak leckterý jiný animák pro děti. 7.5/10 ()

VanTom

Našlapaná komediální jízda o doručování jednoho náhodného nechtěného novorozeněte zabaví více než dobře i dospělého svou zápletkou a odvázanými, svěžími nápady (pár z nich směřuje rovnou do zlatého fondu - "miminkovské okouzlení", formace vlčí smečky (!) anebo tichý souboj s tučňáky :-)). Sympatické postavičky ani ujetě původní kolorit pro standardně střižený příběh nevyčnívají, to v tomto případě připadá neustálému přívalu zběsilých fyzických gagů a rozesmívajících hlášek. ()

balcazar

Zbytočné komentovať. Animák, ktorý sa dá pozrieť, ale nijako nevyjde z hraníc obyčajnosti a priemernosti. Najhoršia na tom bola postava toho trápneho holuba. To bolo tak zlé, že som dostával tik zakaždým, keď dostal priestor. Keď sa film snaží nasilu upútať a byť vtipný, môže z toho vyjsť len trápnosť. ()