Reklama

Reklama

Dr. House

(seriál)
Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Hrají:

Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Peter Jacobson, Olivia Wilde, Kal Penn, Odette Annable (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(176)

Obsahy(1)

Dr. Greg House s týmem specializovaných mediků léčí pacienty se zvlášť komplikovaným virovým onemocněním. Jeho diagnostické metody jsou jedinečné a když jde o život, je on a jeho tým schopen porušit jakákoliv pravidla. (TV Nova)

Recenze (1 575)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Skvělý seriál a "britský" humor + sympatický Hugh Laurie + zajímavé případy nejen nemocniční ale i soukromé = skvělý seriál. Po zhlédnutí všech tří řad musím konstatovat, že každá série má něco do sebe, takže se v každém díle zasmějete a pouvažujete. Čtvrtá série: Po třech dílech čtvrté série musím říct, že ačkoliv mi Houseův tým chybí, proces vybírání nového týmu má hodně co do sebe. Uvidíme, jestli se to udrží i nadále. EDIT: Přiznám se, že jsem si myslel, že poté, co odejde Houseův tým, tak tenhle seriál půjde do kytek. Ale mýlil jsem se a moc!!! Po zhlédnutí všech 16 dílů čtvrté série, musím uznat, že poslední dvoudíl "House's Head" a "Wilson's Heart" bylo to NEJLEPŠÍ, co jsem zřejmě z House viděl. Nejenom skvělé hlášky, ale skvělý příběh!!! Jsem opravdu zvědavý na pátou sérii! Pátá série: Srdcervoucí, geniální, vypointované, dokonalé… Já nemám slov. Některé díly jsou "jen" skvělé, některé jsou naprosto geniální, hlavně, jak to bývá u House zvykem, konec. Já prostě tento seriál miluju a je to snad jediný současný seriál, u kterého prostě a jednoduše nemůžu určit nejlepší sérii, to fakt se mi nestává!!! Protože kdybych ji určil, tak bych ukřivdil jiné sérii… Tohle je špička mezi seriály a těm lidem, kteří to zavrhnou s tím, že to jede podle šablony, vzkazuji: "Vy pro stromy nevidíte les!", jinak byste dávno pochopili, že o tomhle fakt House není. Je to o charakterech, které se neustále vyvíjejí, nejsou ploché a jsou uvěřitelné. Šestá série: Tam, kde některé seriály končí, House pokračuje a udržuje si laťku i v šesté sérii. A tahle řeší především vztahy. Nebudu tu spoilerovat, stačí snad jen říct, že se nemůžu dočkat sedmé. Sedmá série: Tak nevím, ale tohle je poprvé, co se spíše bojím nové série, než abych se na ni těšil. A opět tu nebudu spoilerovat, abych vám nezkazil překvapení, protože v této sérii se toho stane poměrně dost, ale ten konec… jsem zvědavý, jak se s tím scénáristé vypořádají a jestli osmá série bude opravdu poslední sérií tohoto seriálu. Jsem zvědavý, ale jak už jsem napsal výše, opravdu se bojím, co nám osmá série přinese. Osmá série: Nezklamala a my, jakožto diváci jsme se mohli důstojně rozloučit s jednou z nejpopulárnějších postav poslední doby. Sbohem, Gregory. Budeš mi chybět. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Americký seriál, ve kterém jsou americké jen exteriéry a interiéry, v nichž byl natáčen. Zbytek je ryze britský, a to je jedině dobře. Sarkastický, nevrlý, cynický, morbidní, vtipný, občas zkleslý, ale vždy geniální. To je doktor Gregory House. A House je navíc po dlouhé době seriál, který má i povedený dabing (jen ten Bohdan Tůma by nemusel v každém dílu mluvit jinou nebo více jiných postav). Hugh Laurie je bůh, Martin Stránský polobůh! ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: David Shore | Hudba: Teardrop by Massive Attack | Produkcia: David Shore (...) | Distribúcia: Fox Network | Štúdio: Shore Z Productions, Bad Hat Harry Productions, NBC Universal Television Studios, Iniversal Media Studios || Pre medikov sú niektoré časti len úsmevnou fraškou, ba i pre mňa laika je prinajmenšiom podozrivé, že v každom 20. diely sa jedná o lupus... :D I cez to všetko to však má neuveriteľné kúzlo vďaka výkonu Hugha Laurieho, ktorý vybudoval charakter Housea do kultových výšin, zaintersovaním i svojej vlastnej osobnosti a hudobného umenia. A ten dej je i cez odborné chyby lepší, než 95% celkovej svetovej seriálovej tvorby... Seriál si drží svoju nadštandardne vysokú kvalitu až do poslednej série (S08), ktorá už prišla o svoje predošlé klúčové postavy. 100% | SD, THX, CZ DTS | ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Jak se seriál postupně propadal do Houseovy rozbité mysli, začal se poněkud utápět ve vlastní mizérii, které ale nemohl povolit kohoutky úplně, protože by se jinak musel úplně rozbít koncept lékařského seriálu. Což byl vždycky kámen na noze a výsledek proto působil poněkud nepřirozeně. Jinak dobrý. Škoda nedostatečného finále. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

V dnešní době, kdy je kvalitních seriálů plná prdel, neni tohle nic extra. Největší problém je v tom, že každej díl má v podstatě stejnej vývoj a že díly na sebe nenavazujou a tak se ztrácí takovej ten pocit, že se musim na každej díl kouknout, abych o něco nepřišel. Ale zase na druhou stranu je Dr. House daleko lepší než nějaký pohotovosti nebo Nemocnice Chicago hope a hugh Laurie je takovej dost dobrej týpek a hlavně je s nim fakt sranda ()

Galerie (1 426)

Zajímavosti (1 104)

  • Hlavní postava Gregoryho House (Hugh Laurie) má tzv. definitivu (trvalé ustanovení pracovního poměru). Má tak výhodu, že jej nemohou bez souhlasu správní rady a všech členů vyhodit z nemocnice. To mu umožňuje léčit pacienty podle svého, a tak se sám ani nebojí o zaměstnání a často překračuje etické limity, jak na stranu pacientů, tak na stranu kolegů. (Gardis)
  • Nejčastější falešnou stopou při určování správné diagnózy je systémový lupus erythematodes, což je autoimunitní onemocnění, kdy tělo napadá své vlastní orgány či tkáně (jako např. kůži, klouby, ledviny, cévy, srdce, plíce atd.). (CANNIBAL)

Související novinky

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Svět hudby a filmu přišel o další z velkých talentů. Ve věku 74 let včera v USA zemřel americký zpěvák a filmový herec Marvin Lee Aday, znám především pod svým uměleckým jménem Meat Loaf. Talentovaný… (více)

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)

Academia film Olomouc 2009

Academia film Olomouc 2009

13.03.2009

Od 14. do 19. dubna 2009 budete opět moci „vidět a vědět“. Tak jako každý rok, i letos proběhne v hanácké metropoli festival populárně-vědecké a dokumentární kinematografie. O tom, že AFO není úzce… (více)

Reklama

Reklama