Oblíbená pohádka režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně je přímo stvořená pro vánoční čas. Hned v úvodu nás zavede na samotná nebesa: je časně ráno, v předvečer Štědrého dne, a všichni se chystají na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Panna Maria (K. Issová) se svatou Veronikou (V. Žilková) pečou vánoční cukroví, andělské sbory nacvičují Gloria a Ježíšek zlobí úplně stejně jako ostatní malí kluci. Jen jeden anděl jakoby tu byl navíc a jakoby se každému jen pletl pod nohy - Petronel (I. Trojan), paličatý nešika a přetrhdílo. Na co sáhne, to zkazí, ale přitom nikdy nepřizná svoji chybu. Zakrátko si proti sobě poštve všechny svaté. Jediný, kdo má s Petronelem ještě trpělivost, je sám Pán Bůh (J. Bartoška). Ten mu dá důležitý úkol - zastat zaneprázdněného svatého Petra u nebeské brány. Jenže Petronel začne příchozí soudit přísněji než samotný Pán Bůh. A když si později troufne dokonce kárat samotného Pána Boha - trest na sebe nenechá dlouho čekat! Je poslán na pozemský svět, aby napravil jediného hříšníka, jinak na Štědrý den propadne peklu. Vyděšený Petronel, proměněný v žebráka, odchází mezi smrtelníky, o jejichž životě nemá ani potuchy. Průvodcem je mu poťouchlý čert Uriáš (J. Dvořák), který se náramně dobře baví na Petronelův účet. Společně putují zasněženým krajem a pokouší se najít svého hříšníka, kterému by Petronel napravil hlavu. Cesta je zavede na nejbližší hrad. Tam je pánem mladý hrabě (D. Švehlík), který veškerý čas tráví zábavou a pitím. Jeho správce (O. Navrátil) ho za vydatné pomoci ostatních bezostyšně okrádá. Je tu i půvabná a skromná služtička Dorotka (Z. Kajnarová)... Jenže – Petronel je pěkný popleta – nejenže nikoho nenapraví, ale vlastní hloupostí uvrhne nevinné lidi do neštěstí. Naštěstí ale nakonec přijde k rozumu a pochopí, že nic není tak jednoduché, jak se zdá. A pak musí napravit všechno, co způsobil... (Česká televize)

dagondrive

Krásná pohádka, jedna z nejlepších nové doby. Trojan a Dvořák jsou výborní. Vizuál pohádky je na české poměry podle mě dost dobrý. Dávám 85 %. ()

Knor

Tahle pohádka se celkem povedla, obzvlášť díky Trojanovi je to sranda a jako oddychovka se to úplně v pohodě dá. Nevěřil jsem, že v tý naší moderní český filmový žumpě se ještě najde slušná pohádka. ()

hekla

Skvělá pohádka, krásná vánoční atmosféra, krásné nebe a užasná dvojice Ivan Trojan a Jiří Dvořák. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Hezká, zábavná a "normální" česká pohádka, bez snahy o dementní vtipy, nebo přehrávaní herců. Oba díly na stejné úrovni, takže komentuju stejně. ()

hamir0

Trapný a ani v pohádkovém měřítku nepochopitelný děj dokážou přebít snad neskutečně ubohé dialogy. Jen Trojan to sám vytahuje z odpadu. Ale těsně . ()

Scraffy

Jedná z lepších a novších českých pohádek! Príbeh je naozaj premakaný a vizuál je prekvapivo tiež parádny. Jedna z tých klasických. ()

Maniik88

Pekná a vtipná česká rozprávka. Za posledné roky asi to najlepšie čo tu vzniklo. Dvojka Trojan a Dvořák super, Uriáš sa mi páčil najviac. Príbeh tiež pekný. Dobre sa na to pozeralo a páčilo sa to aj malej. ()

Godhaj

,,Trochu zbytečná otázka, když jsi vševědoucí, ne?“ S tímto filmem mám trochu problém. Nejde popřít, že z nové české tvorby je to mnohem lepší pokus o pohádku, než bývá zvykem. A ona vlastně plus mínus drží pohromadě. Jenže už repliky v úvodu v nebi jsou naprosto tristní a je z nich cítit, že nás prostě chtějí tvůrci seznámit s tím, kdo že všechno tam bydlí. A to mě prostě bolelo. Jakmile se děj přesune na Zem, je to trochu lepší. Ale další velký problém mám se třemi přáními, dvě se splní a třetí s tou láskou vlastně dopadne trochu jinak. V pohádce by měly být pevně dané zákonistosti a nemělo by to fungovat chaoticky. U třech přání se to zlomilo a další děj se už nese jen v tom, že postavy chodí sem a tam, chodí dlouho a chodí pořád. A když už mají nějaké přání, přejí si, aby byli 30 kilometrů daleko, takže divák musí sledovat další náročnou chůzi sněhem. Takovou nudu jsem ke konci pohádky nečekal. Ač Anděla páně hodně haním, tak ve výsledku jsem přesvědčil sám sebe, že to vlastně asi není úplně zas tak špatné. ()

Linzi

Novodobá (před)vánoční klasika, bez které by snad už nebyly Vánoce! Nejlepší vánoční pohádka současnosti, včetně jejího pokračování. :-) ()

topi80

Poměrně příjemná nízkorozpočtová pohádka. Není tak geniální, jak je zde prezentováno, ale jde o docela příjemné vytržení od všech těch pitvořících se králů a příběhů od sebe k nerozeznání podobných.  Nejpřeceňovanější (ne)herec Ivan Trojan asi ve své jediné snesitelné roli. ()

IvonaK

To prostředí v nebi bylo zajímavé. A konečně vím jak vlastně vypadá Ivan Trojan. Jinak mě pohádka nebavila. Ale musela jsem ji vidět když je tolik známá. ()

unrocker

Tak jemný a krásně udělaný snímek mě opravdu pobavil... Jde vidět že ze Stracha bude jednou i dobrý režisér... TROJAN opět skvělý výkon... Ale musím se ještě vrátit k filmu, je zde tak naprosto unikátně udělaný humor že jsem se bavil a smál ještě více než děti... Ono po pravdě řečeno snímek mě připadá více jako pohádka pro dospělé.... :)) ()

Arccos

Ohodnoceni tremi hvezdickami se mozna muze zdat malo. Ale v tomto pripade se nenechte odradit - jedna se o nejlepsi pohadku za poslednich rekneme deset let. Po hrichu za to muzou predevsim vykony Ivana Trojana a Jiriho Dvoraka. Ale i ostatni herci hrali jak ma byt (s vyjimkou strasneho Jiriho Bartosky jakozto Boha) a neskoncilo to nejakou infantilni zpatlaninou (viz. Z pekla stesti). Na pohadku mozna trochu mene durazny happyend, ktery si divak trosku musi domyslet (zlu sice bylo zabraneno zvitezit, ale potrestano nebylo), coz ovsem postihne spis deti. Velka skoda mensi vypravy, mozna prave proto nedam lepsi ohodnoceni. Jinak asi idealni jako stedrovecerni televizni bomba. ()

Fanak

Nadšené ohlasy mého okolí způsobily, že má očekání byla veliká. Anděl Páně je sice nezklamal, ale o převratné dílo se rozhodně nekoná. Většinu nových českých pohádek však díky stylu, jemnému inteligentnímu humoru i starosvětsky pohodové poetice převyšuje o dvě třídy. Chybí jen více kompaktní dějová linie. Skvostný je výkon Ivana Trojana, který konečně jednou nehraje pošuka, Jiří Dvořák se zařadil mezi elitní české čerty:-). ()

Zemřel herec Stanislav Zindulka

Zemřel herec Stanislav Zindulka