Reklama

Reklama

Vincentův svět

(seriál)
  • USA Entourage (více)
USA, (2004–2011), 41 h 40 min (Minutáž: 21–36 min)

Tvůrci:

Doug Ellin

Hrají:

Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Jeremy Piven, Debi Mazar, Perrey Reeves, Emmanuelle Chriqui, Sarah Carter, Rhys Coiro, Scott Caan (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(96)

HBO uvádí komediální seriál ze zákulisí dnešního Hollywoodu. Jeho hrdinou je horlivý mladý herec Vince Chase, který přijíždí s manažerem, nevlastním bratrem a kamarádem z Queensu do herecké meky a záhy zjišťuje, že ve městě plném celebrit není snadné získat úspěch ani lásku. Přesto se všichni snaží Vincemu pomoci na cestě vzhůru. Vinceho hraje Adrian Grenier, jeho manažera Erika, který rychle pochopí pravidla hry a snaží se Vinceho přimět ke správným rozhodnutím, ztělesňuje Kevin Connolly. Kevin Dillon hraje Vinceho nevlastního bratra jménem Drama, který má též herecké ambice a Jerry Ferrara hraje kamaráda Turtleho, který se stará o to, aby se všichni cítili v pohodě. Agresivního a mocného agenta Ariho hraje Jeremy Piven a v roli novinářského esa Shauny uvidíme Debi Mazarovou.

2. série:

Epizoda 1:
Po třech měsících natáčení nezávislého filmu v New Yorku se Vince Chase (Adrian Grenier), mladý herec, jehož hvězda stoupá, a jeho tři kamarádi vrátili do Los Angeles. Eric (Kevin Connolly) je nyní oficiálně Vincův manažer, Johnny „Drama" Chase (Kevin Dillon), Vincův nevlastní bratr, se stále snaží podpořit vlastní stagnující kariéru, Turtle dostal na starosti domácnost a Vincův agent Ari (Jeremy Piven) pro svého klienta spřádá velké plány. Ari se snaží Vinceho přesvědčit, aby vzal roli ve filmu „Aquaman", ale ten nemá zájem. Eric si dá „sexuální rande" se svou bejvalkou Kristen. Dramův agent možná povýší, ale Turtle vymyslí způsob jak kamarádovi uvolnit ruce. A Turtle rozmrzelý ze své nové práce, jež obnáší dohlížení na domácnost, se chová značně chaoticky.

Epizoda 2:
Ari zesiluje tlak na Vinceho, aby přijal „Aquamana", ale mladý herec stále nechce do projektu vstoupit. Místo toho zaměří své schopnosti a energii na večírek v domě na pobřeží, kde bydlí Jaime Presslyová (hraje sama sebe). Po flámu se Eric vyspí s modelkou, ale pak se vůči Kristen cítí provinile. Koupí jí šperky, aby ukonejšil své svědomí, ale záhy zjistí, že ona podváděla jeho v době, kdy v New Yorku točil film „Queens Boulevard". A tak to s ní definitivně skoncuje a začne si užívat. Mezitím Drama přemýšlí o tom, zda má dostatečně pěkné nohy, aby mohl v Hollywoodu získat milovnické role.

Epizoda 3:
Mládenci musí opustit sídlo, které měli pronajaté a Vince se okamžitě zamiluje do jednoho ze starých domů, jenž patřil Marlonu Brandovi. Jenže to chce balík peněz, takže role „Aquamana" začíná být pro Vinceho zajímavá. Ospalá párty v sídle Playboy by pro kamarády mohla být příjemným rozptýlením na uvítanou, ale Drama zjistí, že má zákaz vstupu od Hugha Hefnera (hraje sám sebe). Turtle vymyslí, jak ho protáhnout dovnitř, ale lest je brzy odhalena. Krátký rozhovor a záblesk vzpomínek přiměje Dramu, aby se přesunul k Paule Shoreové (hraje samu sebe) a mládenci si konečně mohou vyhodit z kopýtka. Uvolněná atmosféra Vincemu pročistí hlavu. Definitivně se rozhodne, že roli „Aquamana" přijme a schválí i kostým hrdiny. V tomto díle hrají také Ralph Macchio a Danny Masterson.

Epizoda 4:
Zatímco Vince a Turtle začínají utrácet peníze za nový dům v ceně 5 milionů dolarů, Erica znepokojuje, že smlouva na film „Aquaman" ještě není podepsaná. Ari dělá všechno pro to, aby nabídku pro svého klienta definitivně zpečetil, ale jednání stále není u konce. Drama zvažuje, kde by mu nejlépe vylepšili postavu implantáty - bez ohledu na cenu. Zatímco Ari a jeho žena navštěvují manželskou poradnu, Vince se dozvídá dobré zprávy od Billyho, režiséra „Queens Boulevard" (Rhys Coiro jako host). Film bude zařazen do soutěže na Sundance Film Festival. Ari i Eric věří, že díky tomu se Vince prosadí, ale jejich radost nemá dlouhého trvání - zpráva je zatím neoficiální a novým borcem v čele je Leonardo DiCaprio. Jako host účinkuje Chris Penn.

Epizoda 5:
Vince se poprvé dostal na obálku Variety s informací, že bude hrát Aquamana. Naneštěstí však smlouva ještě stále není podepsána. Eric poví Dramovi a Turtlemu o finančních problémech a reakce kamarádů ve Vincentovi vzbudí podezření. Eric mu tedy raději řekne pravdu - jeho obsazení je stále nejisté. Ari a Erik sice telefonují na všechny strany, ale nejsou schopni zajistit schůzku Vinceho s Jamesem Cameronem, který má film režírovat. Všechno ještě komplikuje Emily (jako host Samaire Armstrongová), která nyní s Cameronem spolupracuje, ale Ari ani Eric s ní příliš dobře nevycházejí. Ari se snaží vydírat vedoucí studia Danu Gordonovou (jako host Constance Zimmerová), aby zařídila schůzku s režisérem. Cameron nakonec souhlasí, že si promítne Queens Boulevard, aby se přesvědčil, že Vince je na Aquamana ten pravý. Ale Walsh (jako host Rhys Coiro) odmítá ukázat film komukoliv před premiérou na Sundance. A Vince zjistí, proč byla oslnivá sousedka Staci (jako host Johanna Blacková) tak přátelská.

Epizoda 6:
Ari nabídne Vincemu možnost účinkovat v lukrativní zahraniční reklamě, aby měl na zaplacení účtů. Peníze však nejsou pro herce jediný profit, ve hře se objeví i půvabná koordinátorka kaskadérů. Mezitím se Turtle rozhodne, že si vydělá vlastní peníze v boxerském turnaji, jenže z něj záhy vypadne. Eric je ve stresu, protože ještě stále nezajistil Queens Boulevard pro Jamese Camerona. Naštěstí režisér, který patří na hollywoodskou špičku, souhlasí s tím, že navštíví projekci na festivalu Sundance. Což dává Vincemu naději, že trable okolo Aquamana konečně skončí.

Epizoda 7:
Mládenci přijíždějí s netrpělivostí na Sundance Film Festival, aby viděli definitivní sestřih Queens Boulevard a přesvědčili Jamese Camerona (hraje sám sebe), že Vince je pro roli Aquamana jako stvořený. Náhodné Erikovo setkání nabízí případnou alternativu, kdyby to přece jen nevyšlo, ale Vince chce popadnout šanci za pačesy a roli super hrdiny získat. Ačkoliv Cameron shlédne pouhých deset minut z promítaného filmu, rozhodne se zařadit Vinceho jako kandidáta na hlavní mužskou roli. Mezitím se Turtle i Drama zakoukají do téže ženy, což vede k velice nepříjemné situaci.

Epizoda 8:
Vince je oficiálně ohlášen jako hvězda Aquamana a nyní přichází na řadu výběr jeho partnerky pro roli Aquagirl. Uvažuje se o různých herečkách, do úzkého výběru se dostane i Vinceho bývalá milenka Mandy Mooreová (hraje sama sebe). Vince si myslí, že pokud roli dostane ona, neměl by to být problém, ale když si s dívkou zajde na oběd, zjistí, že je zasnoubená a bude se vdávat. Požádá proto Erika, aby zařídil, že ve filmu hrát nebude. Mezitím Drama podstoupí obtížný konkurs - a také krátký pobyt ve vězení kvůli výbuchu vzteku na silnici - ale nakonec se dočká velké role.

Epizoda 9:
Vince si řekne, že situaci s Mandy Mooreovou (hraje sama sebe) příliš dramatizuje a že se nebude stavět proti ní. Ale když po něm Mandy chce, aby se spřátelil s jejím snoubencem, to už Vince sehrát nedokáže. Situace se ještě zhorší, když se vlivný internetový novinář R. J. Spencer (Rainn Wilson) začne vyptávat na minulost obou protagonistů a Vince okamžitě rozhovor ukončí. Jako hrdina Viking Quest se Drama stává velkým mužem. Seznámí se s partou pornoherců, kteří se změnili v komediální hrdiny - a právě oni zařídí, aby se rozzlobený novinář uklidnil. Spencer usoudí, že Vince přece jenom bude skvělý Aquaman a parta zamíří do Los Angeles , aby to oslavila na koncertu U2.

Epizoda 10:
Vince se přizná Mandy Mooreové (hraje sama sebe), že ji má pořád rád, ale jí je vyznání nepříjemné vzhledem k jejímu zasnoubení. James Cameron (hraje sám sebe) i Eric se obávají že tato komplikace bude mít na natáčení Aquamana neblahý vliv, ale Vince přísahá že nikoliv. Parta nakupuje oblečení pro Ariho dceru Sarah (jako host Cassidy Lehrmanová) na Bar Mitzvah. Při nákupu vpadnou ke Sloan (jako host Emmanuelle Chriquiová), dceři Ariho šéfa Terrance (jako host se vrací Malcolm McDoweell). Eric ani Vince se netají svým zájmem a na Bar Mitzvah se před ní oba předvádějí. Sloan si nakonec vybere Erika. Mandy a její snoubenec se rozhodnou, že si dají ve vztahu přestávku a ona řekne Vincemu, že o něho také stále stojí. Mezitím Terrance začne dělat všechno pro to, aby Vinceho zlanařil a Ariho vyhodil ze sedla.

Epizoda 11:
Shauna si dělá starosti ohledně vztahu Vince a Mandy Mooreové (hraje sama sebe). Eric se snaží odstranit následky a chce, aby se Vince a Mandy na veřejnosti chovali na profesionální rovni. Ari věnuje Vincemu jako dárek obraz, ale Eric později zjistí, že to není originál. Ari je v průšvihu, a protože ví, že se Terrance (jako host Malcolm McDowell) snaží Vinceho přetáhnout, vymění kopii za originál, který visí u něho na zdi. Drama přežene scénu s Brooke Shieldsovou (hraje sama sebe) a Ericovo přátelství se Sloan (jako host Emmanuelle Chriquioá) se rozvíjí stále slibněji, i když jim komplikuje osobní i profesionální život.

Epizoda 12:
Zatímco Vinceho vztah s Mandy se upevňuje, Eric musí jednat se stále víc nervóznějšími agenty obou herců - s Arim a s Barbarou Millerovou (Beverly D´Angelová), která zastupuje Mandy. Ari Erikovi lže a prohlašuje, že James Cameron chce Vinceho stáhnout ze svého projektu, pokud se herec nesoustředí jen na film. Pomstychtivý Eric na oplátku posílá Ariho do Napa Halley na lov divokých hus. Mezitím zloději vrátí Erikovo kradené auto a nechají v něm demo cédéčko. Mládencům se zalíbí písničky, které jsou na CD nahrané, a Turtle vyslídí rapového zpěváka Saigona (hraje sám sebe). Chce, aby zazpíval na obchodním jednání.

Epizoda 13:
Vince je do Mandy Mooreové (hraje sama sebe) zamilovaný stále víc. Ale když ji Eric, Turtle a Drama uvidí s bývalým snoubencem, kamarádi si začnou dělat o Vinceho starost. Drama a Turtle Mandy sledují aby pořídili fotografickou dokumentaci o její nevěře, ale moc jim to nevyjde a Vinceho tím nepřesvědčí. Nicméně když se on sám Mandy zeptá, co k němu cítí, žena připustí, že se chce vrátit ke své bývalé lásce. Vince je zničený a chce projekt Aquaman opustit. Zato Eric se se Sloan (Emmanuelle Chriquiová) cítí moc dobře. Ariho spory s Terrancem (Malcolm McDowell) vrcholí a Ari je z agentury propuštěn.

Epizoda 14:
V závěrečném dílu této série se Vinceho zoufalá nálada odrazí na vztahu k lidem z jeho okolí a herec zvažuje, zda se bez nich v budoucnu obejde. Turtle rozjede akce pro Saigona (hraje sám sebe), zatímco Drama jeho agent opustí. Terrance nabízí Erikovi práci v jeho agentuře (což on nakonec odmítne). A momentálně nezaměstnaný Ari dělá všechno proto, aby nevypadl ze hry a zatím si schůzky domlouvá v kavárně. Když se Vince setká s Jamesem Cameronem (hraje sám sebe), aby s ním probral svůj odchod z natáčení, uvědomí si, že přece nemůže takovou šanci propást a rozhodne se, že se role Aquamana nevzdá.

3. série:

Epizoda 1:
Premiéra filmu Aquaman se blíží a kamarádi se připravují na největší událost ve Vincentově kariéře. Drama (Kevin Dillon) a Turtle (Jerry Ferrara) se snaží sehnat na večírek jako doprovod pořádné kočky, ale Vince (Adrian Grenier) má jasno - jediná žena, kterou chce mít po boku, je jeho máma. Paní Chaseová (Mercedes Ruehlová) však s výletem na západní pobřeží váhá, protože se bojí létat. Eric (Kevin Connoly) ji nicméně přece jenom přesvědčí, aby se vydala na cestu spolu s jeho a Turtleho matkou (Patti D´Arbanvilleová, Camille Saviolaová). Mezitím dá Ari (Jeremy Piven) do pořádku svou novou kancelář a zjišťuje, že ho čeká náramná výzva.

Epizoda 2:
Dnes je premiéra filmu Aquaman a napětí vrcholí. Předběžné kasovní odhady jsou však vysoké a vzbuzují všeobecné naděje, že film má šanci překonat rekord Spidermana jako nejúspěšnější premiérový víkend v historii. Vince a jeho kamarádi se rozhodnou že pojedou na představení do údolí, ale vedro způsobí výpadek proudu a zpochybní výsledky na západním pobřeží. Nakonec všichni skončí na školní párty, kde Vince popouští uzdu své fantazii. Když ho najde Ari opilého na střeše, přináší velkou novinu: Aquaman je na nejlepší cestě překonat víkendový kasovní rekord.

Epizoda 3:
Po noci oslav Vinceho vstupu mezi hvězdy díky úspěchu filmu Aquaman přátele překvapí nečekaná návštěva. Objeví se u nich Dom (Domenick Lombardozzi) z Queensu. Poklepává Vincemu na rameno a ten je rád, že může pomoci kamarádovi z dětství, který byl podmínečně propuštěn z vězení. Jenže Domova drzost se brzy začne Ericovi, Dramovi i Turtlemu zajídat. Naneštěstí pro ně však Vince najme „Dominátora" jako nového šéfa ochranky, takže se zdá, že tenhle chlap z jejich života hned tak nezmizí. Mezitím se Ari ze všech sil snaží udržet svou dceru co nejdál od egocentrických dvojčat, která nemají čisté úmysly.

Epizoda 4:
Aquaman táhne vítězně multiplexy na celém světě a je čas, aby Vince zhodnotil svůj úspěch a vybral si nový projekt. Ari ho informuje, že je k mání skvělá dramatická role Pabla Escobara ve filmu Medellin. Jediné, co Vince musí udělat, aby ji získal, je zapůsobit na producenta Phila Rubensteina. Příležitost se nabízí na párty v Santa Barbaře, jenže veškerá Vinceho snaha je téměř zmařena, když během večírku v Rubensteinově domě zmizí ceněný model Shreka. Podezření okamžitě padne na Dominika, ale někdejší trestanec krádež kategoricky odmítá. Turtle, Drama a Eric mu na rozdíl od Vinceho nevěří, ten však neváhá kamaráda podpořit. Dom ovšem nakonec připustí, že model během večírku přemístil. Kamarádi jej potají vrátí, ale je tu nová komplikace: Aquaman 2 má zelenou a natáčení začíná týž den jako natáčení filmu Medellin.

Epizoda 5:
S pomocí Ariho a Erica se Vincentovi podaří přemluvit studio, aby odložilo natáčení filmu Aquaman 2, takže se může pustit do vymodleného projektu Medellin. Zařídí zakoupení pětašedesátidenního okna, jenže režisér Paul Haggis (hraje sám sebe) není schopen upravit svůj scénář nebo zkrátit natáčecí plán. Eric přichází s řešením a přesvědčí režiséra, aby část scénáře natočil až po Aquamanovi, takže jsou všichni spokojeni. Vince domluví setkání s vedením Warner Brothers, aby jim sdělil dobré zprávy. Mezitím je Ari stále víc zneklidněn rozvíjejícím se milostným vztahem své dcery k Maxovi. Podrazí dokonce jednoho ze svých dětských klientů a doporučí Maxe režisérce Penny Marshallová (hraje sama sebe) pro hlavní roli v jejím filmu, který se má natáčet v Kazachstánu. Poté, co se Drama předvede na obědě Turtleho s Arim, ten konečně souhlasí, že ho bude zastupovat. Nicméně při schůzce Vinceho s vedením studia čeká na všechny překvapení. Herec totiž zásadně změnil svůj názor na natáčení filmu Medellin a požaduje za pokračování Aquamana 20 milionů dolarů.

Epizoda 6:
Spor mezi Vincem a studiem ohledně kauzy Aquaman 2 versus Medellin nabírá obrátky a Ari se ze všech sil snaží, aby se obě strany dohodly. A aby bylo ještě hůř, agentův důležitý klient se s ním odmítne bavit, dokud nesežene pro Johnnyho Dramu pořádnou roli. Eric dostane životní nabídku, když jeho přítelkyně Sloane (Emmanuelle Chriquiová) navrhne, že by si to mohli rozdat ve třech s její oslnivou kamarádkou Tori (Malin Akermanová). Ale ještě předtím stanoví pravidla, aby bylo jasné, že se o něho nechce dělit úplně. Poté, co spolu ti tři stráví noc, se Eric probouzí a zjišťuje, jak moc ho Tori zneklidňuje. Studio zvyšuje sázky a hraje tvrdou hru s Arim ve snaze vyloučit všechny jeho klienty z chystaných projektů, pokud by u Vinceho neuspěl. V poslední chvíli se díky konkurzu pro Dramu otevře možnost dohody s Vincem, ale je příliš pozdě. Medellin se ocitá mimo hru, protože roli dostal Benicio Del Torro. Poté, co Ari Vinceho přesvědčí, že nemá na výběr, herec souhlasí s natočením druhého dílu Aquamana za původní nabídku a pak se studiem nechce nikdy víc spolupracovat. Jenže druhý den zjistí, že nabídka už neplatí - a budoucnost všech je náhle ve hvězdách.

Epizoda 7:
Erica stále zneklidňuje skutečnost, že se raději objímal s Tori než se Sloan. Aby ulehčil svému svědomí, vystopuje dívku v hotelu, aby se jí omluvil, ale místo úlevy po ní touží ještě víc. Ariho rozchod s Terrancem (Malcolm McDowell) je téměř hotov, když se dohodnou o jedenácti milionovém finančním podílu - a stvrdí to potřesením rukou. Ari hned začne pátrat po velkých prostorách na novou kancelář a přitom ho sleduje bývalý spolupracovník (a nastrčená figura Terranceho) Adam Davies. Eric nedokáže vypudit Tori z hlavy a musí ji znovu vidět na charitativní aukci, kterou pořádá Sloan. Zatímco Sloan zaměstnává dražba, filmová hvězda se věnuje v šatně servírce a Tori nabídne Ericovi další „trojku" (tentokrát bez podmínek, pokud o tom přesvědčí Sloan). Po přátelském popovídání se Sloaniným otcem Adam Davies učiní Arimu nabídku. Chce se stát jeho partnerem a od nové agentury dostane smlouvu na milion dolarů, jinak Terranceovy prozradí jeho velké plány. Arimu je jasné, že Adam ho dostal na lopatky, a souhlasí. Tori ohledně společné noci narazí, ale Eric nejde spát, dokud se mu nepodaří s ní ještě promluvit. Dívka nepopírá, že ji přitahuje, ale naznačí, že Eric si určitě nenechá dívku, jako je Sloan, uklouznout.

Epizoda 8:
Vzhledem k tomu, že Aquaman láme rekordy, stoupá zájem i o film Queens Boulevard. Vince a Eric z toho mají radost, ale tu rychle potlačí zlost, když zjistí, že film byl přestříhán a kolorován („aquamanizován", jak říká režisér Bily Walsh). A co je ještě horší, Vince jej teď musí propagovat před zahraniční tiskem a není si jistý, zda vůbec chce mít cokoliv společného s tím, co se stalo z projektu jeho srdce. Drama je pozván na konkurs pro Eda Burnse (hraje sám sebe), ale ztrácí o roli zájem po sérii neshod a zmatků, při nichž se ventiluje jeho nechvalně známá povaha. Konkurs nestihne, ale pak mu zavolá sám Burns, který ho zmeškal též. Chce mu nabídnout roli - a bez konkursu. Šéfové největších hereckých agentur nachystají na Ariho podraz. Pozvou ho do restaurace a tam Terrance oznámí, že hodlá zaplatit honorář 50 milionů dolarů za to, aby zabránil výplatě oněch 11 milionů odstupného, na nichž se s Arim dohodl. Zdá se, že je vše je ztraceno, pak však Barbara Millerová, žena, která vlákala Ariho do léčky, nabídne, že novou agenturu koupí. Po krátkém vyjednávání je ohlášen vznik agentury Miller Gold. Problémy, které Ari zažíval se svou agenturou, ho na čas odvedly od jeho klientů. Nestačí se proto divit, co Vince napovídal novinářům.

Epizoda 9:
Po debaklu filmu „Queens Boulevard" se Vince rozhodne, že odjede z L. A. a udělá si s kamarády výlet do Las Vegas. Ari se mu to snaží rozmluvit, ale nakonec se připojí. Turtle chce proměnit výlet v pracovní dovolenou tím, že přihlásí Vinceho do poroty „soutěže krásy". Stovka, která za to je, sice vyžaduje víc práce, než očekával, nicméně umožňuje trávit spoustu času s vnadnými soutěžícími, které, jak se ukáže, jsou striptérky. V průběhu debaty, zda se jeho klient vůbec může takové soutěže účastnit, Ari začne prohrávat u stolu, kde se hraje blackjack. A Eric má své vlastní problémy se Sethem Greenem. Drama si během výletu hodlá užít vlastní program - masáž u svého oblíbeného maséra. Bývalá fotbalová hvězda si však jeho přízeň vyloží jinak a místo úlevy od stresu se Drama dočká výbuchu vzteku. Ariho ztráty pokračují, dokud se do hry nevloží Vince a nezačne hrát s jeho kartami. Štěstí se však nečekaně obrátí, když se přiostří napětí mezi Erikem a Sethem. Dojde na pěsti, ale do bitky se vloží Drama a prokáže, že je chlap.

Epizoda 10:
Ari je zaměstnán zařizováním nové agentury a Eric ho obviní, že nevěnuje pozornost svému klientovi. Ari ho proto pošle na schůzku s upovídaným producentem ze staré školy Bobem Ryanem. Turtle má svůj velký den - dohoda o nahrávání je na spadnutí - ale Saigon není k nalezení. Když se dostaví na schůzku bez „umělce", dostane ultimátum - musí ho do večera sehnat. Mezitím Vince, který nemá co na práci, zajde do knihkupectví. Setká se tam s roztomilou dívkou a stráví s ní den na nákupech a v dalších radovánkách. Eric uvízl v domě Boba Ryana, kde musí poslouchat nekonečné historky ze starého Hollywoodu. Turtle a Drama pročesávají L. A. a hledají Saigona. Po takřka detektivním pátrání ho objeví na párty v hotelu ... s jiným manažerem. Opomněl jaksi Turtlemu, říct, že s tímhle chlapíkem už měl co do činění a že právě podepsali smlouvu. Vince se do dívky z knihkupectví zamiluje a chce s ní strávit i další den. Ta ho však odmítne s tím, že je zasnoubená. Nicméně mu vzápětí vysvětlí, že byl na jejím seznamu. Ona i její snoubenec jsou totiž ochotni vyspat se s určitými celebritami, pokud jim to umožní vlastní prezentaci. Bob se konečně přizná, že pro Erika žádný projekt nemá. Doufal však, že ze setkání vznikne nějaký nápad. Eric chce konečně vypadnout, ale když čeká na odvoz, všimne si fotky s punkovým rockerem Joeym Ramonem. A v té chvíli se zrodí námět na nový film.

Epizoda 11:
Eric, Ari a Bob Ryan přinesou námět na film o Ramoneovi a jeho kapele do studia, ale napoprvé neuspějí. Eric pak přesvědčí Boba, aby na další schůzce nechal jednat Ariho. Ale to Arimu nestačí a snaží se vyšachovat Boba ze hry úplně. Je první natáčecí den Dramova pilotního dílu a starší z bratrů Chaseových propadá záchvatu paniky. Režisér Ed Burns rozšířil jeho roli a připsal do ní víc monologů, takže Drama je zatlačen do pozadí. Náležitě to v zákulisí komentuje, ale zapomene přitom, že má zapojený mikrofon. Vince doprovází Turtleho, který chce získat senzační tenisky z limitované série, ale odmítne přitom využít své hvězdné slávy, takže se vracejí s prázdnýma rukama. Poté co dýdžej AM (hraje sám sebe) chce vyměnit poslední tenisky v Turtleho velikosti, Vince vymyslí řešení. Nabídne 20 000 dolarů za exkluzivně provedený pár pouze pro Turtleho. Ari, který se zbavil Boba, záhy vzbudí zájem o nový filmu u studia Universal, ale má to háček. Bob totiž mezitím navštívil svého přítele Alana u Warner Bros - a scénář o Ramoneovi mu prodal. A právě tohle studio má Vinceho na černé listině.

Epizoda 12:
Když se Vince dozví, co se stalo se scénářem, chce Ariho propustit. Ten však nezvedá telefon a zoufale se snaží vrátit Vinceho do hry. Mládenci se mezitím rozhodnou, že budou „koketovat" s novými agenturami a Drama navrhne, aby je poměřovali jeho bodovým systémem (dobré způsoby, zdvořilost, komfort a uhlazenost). Ale všechno to zní ryze teoreticky, protože agentury, o nichž se doslechnou, leží mimo Madison Avenue. Lloyd využívá svých konexí, aby zjistil, co podniká Vince a hned to sdělí Arimu. Naděje svitne ve chvíli, kdy od Dany Gordonové, jež pracuje u Warnerů, získá tajnou informaci, že studio ještě scénář o Ramoneovi od Boba Ryana oficiálně nekoupilo a že ve hře zůstává Aquaman 2. Dana by na něm chtěla pracovat jako produkční. Ari slíbí, že jí přitom bude nápomocen a že nikomu neřekne, jak k této informaci přišel. Ihned se však vydá za Bobem, aby rozehrál novou partii, a tam je přinucen svůj zdroj prozradit. Bob si vše promyslí, rozhodne se „věřit svým instinktům" a oficiálně prodá scénář Warnerům. Přitom ještě shodí Danu, která přijde o místo. Ari, který se Vincemu celý den vyhýbal, ho pozve do své kanceláře - mobilizuje síly. Jenže místo omluvy za to, co se stalo, nabízí Vincemu jen všeobecnou prezentaci. Vince si uvědomí, že je nejvyšší čas změnit agenturu a Eric přináší novinky o panu Goldovi.

Epizoda 13:
Vince má narozeniny a dostává slib od nové horlivé agentky Amandy (Carla Guginová), která chce, aby se herec vyjádřil k jistému filmu. Eric a Vince souhlasí, že ukončí spolupráci s Arim na přátelském obědě. A Turtle, který plánuje oslavu Vinceho narozenin, na ni musí sehnat alternativní finance.

Epizoda 14:
Vince a Eric otálejí s filmem Edith Whartonové, což Amandu trápí. Mezitím Eric plánuje romantický víkend se Sloan, ale nezdá se, že by chtěl Vincemu říct, že hodlají jet sami. Turtle a Drama si dají pár snových rande v nejžhavějším podniku pro nezadané v L. A. ale jejich pes brzy udělá milostným záměrům konec. Ari nabídne Lloydovi, aby mu pomohl uhnat špičkového televizního autora.

Epizoda 15:
Poté, co Amanda potrestá Erika a Vinceho za to, že se jí vyhýbali, udělá Vincemu nabídku, jaká se neodmítá. Babs nařídí Arimu, aby zatopil nešikovnému zaměstnanci, ale on musí nejprve překonat nežádoucí průvodní jev, s nímž má zkušenost od té doby, co se rozešel s Vincem: soucit.

Epizoda 16:
Drama se stane terčem žertu v reality show. Eric uhádne Vinceho a Amandino tajemsví a Ari pozná, co je žárlivost.

Epizoda 17:
Změna obsazení ve filmu Meddelin znamená pro Vinceho návrat. Ari a producent Nick Rubenstein musí sjednat dohodu mezi Amandou a studiem, ale nemohou využít nejdůležitější pracovní nástroj - mobil, dokud nezapadne slunce. Je totiž Yom Kippur. Eric podezírá Vinceho, že jeho vztah s Amandou dohodu sabotuje. A Drama na závodech zachrání pomalého koně před továrnou na klíh.

Epizoda 18:
Eric a Vince jsou rozhodnuti, že z filmu Medellin odejdou, ale práva na scénář mají na své straně. Drama, který v den premiéry „Five Towns" cítí napětí, hledá úlevu u maséra, ale nemůže se vyhnout Daily Variety. A Turtle se setkává s dívkou, která sdílí jeho lásku pro limitovanou sérii tenisek, jenže panovačný otec mu překazí snahu, aby na ni zapůsobil svým šarmem.

Epizoda 19:
Drama dostane nabídku od Bretta Ratnera na „Rush Hour 3". Ari najde sponzora pro natáčení filmu Medellin, ale zdroje jeho bohatství - a záměry jeho ženy s Vincem - jsou nejisté. Turtle má schůzku s Kelly pod bdělým dohledem jejího otce.

Epizoda 20:
Když jsou Vince, Eric, Drama a Turtle nuceni vystěhovat se ze svého domu, Eric hodlá bydlet se Sloan a Drama má také své plány. Začínají přípravné práce na Medellinu, ale výběr režiséra je pro všechny překvapením.

4. série:

Epizoda 1:
Ocitáme se v zákulisí natáčení filmu Medellín v kolumbijské Bogotě. Bill a Erik se dohadují kvůli sledovanosti. Billyho přitahuje herečka, což skončí přerušením prací. A Drama se snaží získat Billyho, aby mu ve filmu dal roli.

Epizoda 2:
Když se parta vrací zpět do Ameriky, Drama plánuje, že uspořádá pro Vinceho večírek. Ari zjišťuje, že jeho syna by nemuseli přijmout na exkluzivní soukromou školu. A Billyho váhavost možná uchrání Vinceho a Erika od zhlédnutí prvního sestřihu filmu Medellín.

Epizoda 3:
Billy se podřídí tomu, aby byl Medellín nabídnut k uvedení na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, i když se obává odmítnutí. Eric si myslí, že na filmu se musí zapracovat. Drama se znovu zamiluje do své dávné lásky a využije Turtleho. A Vince v tom lítá až po uši v Malibu.

Epizoda 4:
Ari omylem špatně naloží s přísně tajným scénářem, což je chyba, která ho přivede do vězení. Drama s Vinceho pomocí oslavuje starostu Beverly Hills. Eric se musí vrátit s Harveyem Weingartem, což je hollywoodská těžká váha, a Medellín je přijat na festival v Cannes.

Epizoda 5:
Trailer na film Medellin se dostane na You Tube a Billy z toho obviňuje Erica. Drama se připojí do exkluzivního marihuanového klubu. Ari a Lloyd se angažují v jisté sabotáži, takže Vince může získat další projekt.

Epizoda 6:
Billy si polepší u Erica, který se stále zdráhá s ním znovu spolupracovat. Poté, co se s ním rozejde jeho přítel, zničený Lloyd si k Ariho zděšení dá pohov. Turtle se chopí poslední příležitosti jak pochybně investovat u bratrance Ronnieho.

Epizoda 7:
Vince a Johnny se vsadí, zda Turtle a Eric budou mít na konci dne sex. Po odmítnutí z exkluzivní soukromé školy jsou Ari a manželka rozčileni z toho, že jejich syn má chodit do veřejné školy.

Epizoda 8:
Když Eric získá vlastní kancelář, Vince si prohlédne kus starožitného nábytku s bohatou historií, ale někdo už si na něj dělá nárok. Ari se připravuje na setkání s Mary J. Blige, hvězdou R&B, ale musí ve své kanceláři zápolit s rivalitou dvojčat.

Epizoda 9:
Eric se zaplete s Annou Farisovou, ale v jeho kariéře se chystá změna. Ariho manželka hraje v „mýdlové opeře", její muž se však snaží ji od toho odradit. Turtle se připravil na párty, sehnal zásoby i dívky, ale na cestě domů se střetne se zákonem.

Epizoda 10:
Ari dostane od Billyho text nového Vinceho projektu, ale Billyho interpretace se zásadně liší od adaptace, kterou měl napsat. Zatímco Ari se ze všech sil snaží udržet zájem studia o zmíněný projekt, Eric má spoustu práce se zvládnutím domácích záležitostí mezi svou novou klientkou a jejím přítelem, který není zrovna při penězích.

Epizoda 11:
Šance dostat se do Cannes včas ohledně premiéry filmu Medellin jsou ohroženy. Ari se pokouší uklidnit svou ženu a Lloyda, kteří si každý po svém vysvětlí, že ho budou doprovázet na výletě. Billy nachází ve svém textu prostor pro Ericovu novou klientku, ale nezničí jeho nerozhodnost vztah k ní i k Vincemu?

Epizoda 12:
Po příjezdu na Mezinárodní filmový festival v Cannes se kamarádi pokusí prodat Medellin za slušnou cenu ještě předtím, než je film uveden. Nakonec jej však koupí pochybná firma za mnohem nižší cenu, než si kdokoliv přál. Mezitím si Drama vychutnává, že je považován za celebritu, protože Viking Quest je ve Francii velice oblíbený.

V páté řadě seriálu už Vince (Adrian Grenier) ví, jak chutná popularita a vyhřívá se v záři reflektorů. Eric (Kevin Connolly) uvažuje o tom, že se osamostatní, Dramovu (Kevin Dillon) kariéru stále zastiňuje Vinceho úspěch a Turtle (Jerry Ferrara) má novou přítelkyni, herečku Jamie-Lynn Siglerovou. Nechybí ani držitel Zlatého glóbu a tří cen Emmy Jeremy Piven v roli Vinceho agresivního a mocného agenta Ariho, a další staronové i nové postavy.

HBO se v šesté řadě seriálu vrací k oblíbené čtveřici v hereckém podání Adriana Greniera, Kevina Connolyho, Kevina Dillona a Jerryho Ferrary, která na konci páté řady zažila řadu profesionálních propadáků, ale zdá se, že tím zdaleka vše neskončilo. Vince se totiž vrací do hry díly nabídce slovutného režiséra Martina Scorseseho, aby si zahrál v jeho dalším filmu. Znovu se tak stává žhavým želízkem v ohni, ale podaří se jeho kamarádům konečně vystoupit z Vinceho stínu? Každý z nich se snaží rozvíjet vlastní kariéru, a Vinceho agent Ari (Jeremy Piven) hodlá svou agenturu pozvednout s pomocí nového partnera Andrewa Kleina.

Zapněte si bezpečnostní pásy, sedmá série Vincentova světa je v plném proudu! Po nehodě při natáčení své poslední show, má Vince znovu chuť do života a je stále těžší ho udržet na uzdě. Díky jeho super agentovi Ari Goldovi nabírá jeho kariéra obrátky. Otázkou je, jestli budou jeho nejlepší přátelé stát po jeho boku, až zase vybočí z kurzu. Eric, Vincův důvěrník a manažer v jedné osobě nyní pracuje v Berenson Management a plánuje svatbu se svou dlouholetou přítelkyní. Vincentův nevlastní bratr Johnny pro sebe hledá nový projekt za pomoci agenta Lloyda. Turtle se pustil do podnikání s limuzínami a konečně Ari, Vincův agent, vede jednu z největších zábavních agentur na světě.

HBO uvádí závěrečných osm epizod komediálního seriálu Vincentův svět, který vyhrál cenu Emmy a zapsal se i do srdcí diváků. Hlavním hrdinou je hollywoodská hvězda, Vince Chase a jeho kamarádi z rodného města: manažer Eric, poloviční bratr Drama a kamarád Turtle. Když jsme se s nimi rozloučili v sedmé sérii, Vincovi kamarádi se zrovna neúspěšně pokusili zasáhnout a zabránit mu v neustálém chlastání a pravidelných drogových dýcháncích. Nyní se Vince vrací z pobytu v léčebně, připravený na svůj nový projekt, zatímco každý z jeho bandy zápasí se svými vlastními problémy a životními překážkami. A na co se můžete v osmé řadě seriálu těšit? Super agent Ari Gold a paní Ari se nedávno rozhodli žít odděleně, Eric se rozchází se Sloan po debaklu s předmanželskou smlouvou a pouští se spolu se Scottem Lavinem do provozu vlastní manažerské společnosti. Drama točí s Andrewem Dicem Clayem svůj animovaný seriál, Johnny's Bananas a Turtle se rozhodne investovat do Avion tequila projektu... Chlapce z Queens čeká ještě mnoho úspěchů i pádů, ovšem otázkou zůstává, jestli se jim nakonec podaří dokázat to, o čem vždy snili? To vše a mnohem více se dozvíte v osmé a zároveň poslední řadě seriálu Vincentův svět! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (122)

H34D 

všechny recenze uživatele

Jako fanda filmů a filmového prostředí, obzvlášť v záměrně nadsazeném pubertálním hávu jsem teoreticky ideální divák Entourage, přesto tvrdím, že první série byla špatná. Parta nepříliš charismatických, rozmazlených spratků se potlouká bohatými uličkami Hollywoodu a stále jim něco nesedí. Atmosféra ještě neměla jasných rozměrů, nebylo se téměř čeho chytit v ději ani v postavách, přesto jsem vydržel a nelitoval. Další série oplývají hmatatelnějšími událostmi, které postavy musí řešit, Johnny Drama se stal vtipnějším, Vincent sympatičtějším, Ari postupně vypěstoval lepší hlášky a nakonec došlo i na Turtla, který přestal být pátým kolem u vozu. Celkově se z Entourage stala docela pohodová a relativně úsměvná podívaná... 7/10 ()

ywo666 

všechny recenze uživatele

Wau, tak toto je dosť veľká bomba. Takýto parádny seriál sa len tak nevidí. Vtipný ako sviňa, zaujímavý, štýlový. Najdôležitejšie ale je, že sa tvorcovia vyhli množstvu chýb a klišé, ktorých som sa bál. Turtle mohol byť otravnejší. E si mohol nechať viac srať na hlavu. Ari mohol byť neľudskejší, Drama mohol byť väčší looser. Každý mal nábeh skĺznuť do zaškatulkovanej postavy. Ale vždy sa z toho dokázali aspoň čiastočne dostať. Chémia v partií funguje dokonalo. 10000 narážiek na holywoodsky showbusiness. Milión cameí. A neskutočná postava Ariho Golda. Piven stvárnil jednu z top 10 seriálových postáv všetkých čias. Aby niekto udržal takú kvalitu po toľko dielov. Klobúk dole. Jeho vzťah zo ženou, Loydom, Em, Danaou, producentmi atď. Všetko absolútne výnimočné rivality. Je to blbosť. Špinu a maniere holywoodu to berie dosť odľahčene. Ale fuck it. Ja som nechcel nič depresívne. Rkom a sexom sa nešetrí. Tlieskam. Aby kvalita vydržala 96 dielov, ba dokonca rástla. Zriedkavé. 90% ()

Reklama

Cedr 

všechny recenze uživatele

Seriál o tom jak si žije filmová hvězda a jeho "doprovod" v podobě jeho nejlepších kámošů v současném Hollywoodu. Samé párty, krásné slečny, a camea známých tváří této továrny na... filmy. Úvodních pár dílů a vůbec celá první sezóna příliš neoslní, až se však s partičkou okolo hlavního hrdiny seznámíte tak vás Entourage nadobro pohltí. Nikdy bych neřekl, že seriál s podobným tématem může být tak poutavý a plný kvalitního humoru. V pozdějších dílech dostává stále více prostoru Vinceův agent Ari Gold (Jeremy Piven), který je asi tím nejlepším charakterem celého seriálu. Dokonale napsaná postava plná skvělých hlášek. Po shlédnutých pěti sezónách jednoznačných pět hvězdiček. ()

danecek24

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (1) - 65. ročník (za rok) 2007 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jeremy Piven + nominace (13) - 62. ročník 2004, 63. ročník 2005, 64. ročník 2006 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jeremy Piven, 65. ročník 2007 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Kevin Dillon, 66. ročník 2008 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Kevin Connolly, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jeremy Piven, 67. ročník 2009 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jeremy Piven ()

Satan 

všechny recenze uživatele

I didn't go to the Lakers game because they were playing the fucking Bobcats. And I came here today because I thought this was a session on how my wife could learn to communicate, how to answer a question without a question, basic Humanity 101, which I thought, given your wall of fucking diplomas, you could easily fix, or if you couldn't, you could give her a pill that would either fix it or make her a mute. But now, to turn around and gang up on me? I have work to do. I have hundreds of clients to deal with, and just so we're clear, I don't care about ANY of them. They're all just a number, like wife number one and therapist number seven. GOOD DAY! Aspoň na jeden den být Vincentem Chasem! Šukat každou borku, pařit do odpadnutí, poslouchat od Scorseseho, jak moc by s tebou chtěl pracovat, mít na stole od Johnnyho vydatnou snídani, nechat si od E všechno zařídit, poslouchat, jak Ari vyhláškuje každou živou duši v okolí s grácií svou vlastní a natočit s Cameronem film, který bude mít nejvýdělečnější otvírák na celém světě. Svěží záležitost plná vypečených narážek na Hollywood, skvělých cameo rolí a největšího týpka pod sluncem, Ariho Golda. Chci v tom světě žít! 1. série = 90% | 2. série = 95% | 3. série = 100% | 4. série = 100% | 5. série = 95% | 6. série = 90% | 7. série = 80% | 8. série = 70% ()

Galerie (656)

Zajímavosti (11)

  • Firma Nike na počesť poslednej série vydala špeciálne tenisky Nike SB. (toi-toi)
  • Postavy v seriáli sú inšpirované skutočnými priateľmi Marka Wahlberga. Napríklad postava Johnyho Dramu je inšpirovaná jeho bratom Donniem Wahlbergom alebo postava Salvatore "Turtle" Assante je jeho priateľom s prezývkou Donkey (Somár). Postava Ariho Golda, ktorú stvárnil Jeremy Piven, je inšpirovaná Wahlbergovým agentom, Arim Emanuelom. (toi-toi)

Související novinky

Boardwalk Empire čeká film?

Boardwalk Empire čeká film?

03.01.2015

U HBO začínají mít zálusk na převádění seriálů na velké plátno. Sex ve městě se dočkal dvou filmů, letos v červnu zkusí štěstí Vincentův svět a již několikrát jsme slyšeli úvahy o tom, že by… (více)

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

Zuřící býk vs. Rocky Balboa?

02.06.2012

I tak by se dal popsat projekt studia Warner Bros. a režiséra Petera Segala, který se naposledy předvedl s ucházející špiónskou komedií Dostaňte agenta Smarta. Komedie Grudge Match bude o dvou… (více)

Nominace na Zlaté globy

Nominace na Zlaté globy

13.12.2007

Ve čtvrtek 13.12.2007 ráno byly vyhlášeny nominace na Zlaté globy. Zatímco porotu, která rozhoduje o udělování Oscarů, tvoří filmoví tvůrci, Zlaté globy udělují novináři. Mezi nominacemi na letošní… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006

18.01.2006

Dne 16. ledna proběhlo v Los Angeles slavnostní udělování cen Hollywoodské zahraniční tiskové asociace, Zlatých glóbů. Podle očekávání letos dominovalo drama o homosexuálních kovbojích Zkrocená hora,… (více)

Reklama

Reklama