Reklama

Reklama

Paříž před první světovou válkou. Komisař Valentin vyšetřuje sérii případů, zahrnujících anarchistické útoky, politickou korupci a mezinárodní finanční podvody. Do města navíc přijíždí ruský princ Volkonski se záměrem podepsat Trojdohodu a Valentin začíná tušit, že všechny události spolu souvisejí… (oficiální text distributora)

Recenze (35)

Pharlap 

všechny recenze uživatele

Na chvíli.. ale jen na chvilinku mi to pripomnělo Gangy New Yorku. První dvě minuty.. a možná ten úvodní obraz.. ale pak mi došlo že to je další pokračování alá The League of extraordinary gentelmen. Každopádně pak to spadlo to velmi průměrného a dopředu velmi předvídatelného příběhu s otřesnými vtipnými narážkami a hereckými výkony. Nechápu, proč vznikají filmy tohoto ražení. Zasazeny do současnosti, a vyzvdvihující a glorifikující úspěchy a zásluhy policie v době, kdy policie byla naprosto bezbranná. Jediný, co mi na tomto filmu bylo sympatické, byla Diane Kruger. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Tak jako je Den vítězství politicky korektním francouzským klonem Zachraňte vojíne Ryana, tak lze ve scénáři Tygrovy brigády vysledovat inspiraci filmem L.A. Přísně tajné. Také zde uvidíme dobový svérázný policejní tým, kriminální zápletku naroubovanou na téma korupce zasahující nejvyšší patra politiky a policie, vztah policisty a prostitutky atd. Jenže tam, kde je americký vzor seřízený jako hodinky a vyvážený jako libela, francouzský bratříček zakopává a drhne, je líný, kde by měl zrychlit, a střihačsky zmatený, kde by si měl divák vychutnat akci. ()

Reklama

sigf07 

všechny recenze uživatele

Obvykle bych filmu, který mě dokáže zaujmout až po více než hodině nadprůměrné hodnocení nedal, v případě Tygrovy brigády jsem až tehdy pochopil motivy jednání některých postav (čímž však nechci říct, že by byla logická). Proč tedy jdu až na stěží uvěřitelných 60%? Prvním důvodem je Diane Krugerová, která dokazuje, že hrát umí i když je její postava mizerně napsaná (kromě jiného bychom asi těžko uvěřili, že se ruská kněžna stýká s anarchisty a s jedním dokonce poměrně intimně) a Edouard Baer v roli jednoho z inspektorů. Mimochodem, do akčního žánru film zařadil asi nějaký vtipálek. Dvě akční scény, které film nabízí (nepočítám finále) jsou pronásledování cyklisty automobilem s rokem výroby 1912 a obléhání anarchisty ve stodole, přičemž proti němu stojí hodně přes padesát policistů (asi 15 jich padne) a dostanou jej až když vyhodí stodolu do vzduchu dynamitem. ()

maty39 

všechny recenze uživatele

Jen takové drobné poznámky k filmu. I kdyby se jednalo o první oslí brigádu, tak to ve filmu nepoznáte. Vozidla se používají jen pro přesun (no dobře, jedna bídná homička, kde se ukáže, že v davech Paříže jsou auta tak akorát pro zlost - kola jim měli dát lenochům). Navíc motorizovaná policejní brigáda přijede ke všem akcím jako poslední až po pěší policii. A pak obléhání chatrče s jedním podezřelým asi tak tisícovkou policistů je tak trochu divnej zážitek. To byla policie té doby opravdu tak neschopné a přiblblé stádo? ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Pozor, film má so žánrom 'akčný' spoločné len minimum! Predovšetkým sa jedná o aktívnu kriminálku z prostredia Francúzska, ktorá takmer má všetko, čo mám mať. Dej je vtiahnutý do roku 1912, keď sa objavili prvé motorizované policajné zložky. Veľmi podarený nápad skĺbil myšlienky medzinárodného zločinu a tým je ešte zaujímavejší. Akčné a thrillerové zabočenie je kvalitné, ale nech to pri výbere žánru nikoho nemýli! Veľa atypických mien, postáv a zároveň spletitý scenár ma trošku zmiatli a odradili, ale možno som len podcenil sústredenosť. 70%. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (3)

  • Útok na dostavník banky Société générale, který byl prvním přepadením pomocí automobilu ve Francii, se ve skutečnosti stal již 21. prosince 1911, tedy o rok dříve, než jak líčí film. (Terva)
  • Raymond Poincaré (Roland Copé) byl prezidentem v letech 1913-1920 a ne v čase, ve kterém se příběh odehrává, tedy 1912. (Terva)
  • Natáčelo se ve Francii, v lokalitách Paříž, Theuville a Vichy. (Terva)

Reklama

Reklama