Černá komedie z roku 1975 o osudovém střetnutí mezi diktátorským otcem a majitelem podivné továrny na zpracování vajíček a jeho vzpurným synem. (Netflix)

bobstock

Severská bizardnost o neukojených potřebách mladého člověka, který se sice narodil s mega zlatou lžíci u pusy, ale k čemu to je, když vám despotický průmyslový maniak otec říká ´´to.´´ Srdceryvná scéna o pádu do rybníka a survival prožitku jakožto životního restartu a očisty, to už asi nikdy nezapomenu. Celkově trefná satira na šílenost komerční výroby, třídních rozdílů a jeho vlivu na lidi a společnost. 70% ()

rivah

Přesný překlad titulu: VZTEK JE ZTRACEN!...Podivné podobenství či absurdní drama se spoustou vyšinutých nápadů. ()

javlapippi

"Slepice ví!" Továrnik despota zbohatnuvší na produkcii vaječných škrabadiel si užíva života, hlavnou jeho radosťou je ponižovania, konkrétne manželky, zamestnancov, bezdomovcov a hlavne syna, ktorého natoľko poznačil, že už nie je schopný normálneho života a vzťahov. Film strieda žánre, chvíľami je to čierna komédia, potom rodinná dráma, romantická komédia, paródia na prírodopisné filmy, protikonzumná agitka, je tu aj hromadný hudobno-tanečný muzikálový výstup, postapokalyptické scény a všetko je to pretkané niekedy až príliš absurdným humorom. Hodne divoká zmeska, ktorá sa pokúša aj niečo povedať, nenudil som sa, ale (slovami klasika) som z toho voľáky zmätený. Za tri a pol sentimentálneho popevku z prenosného tranzistoráku. (vďaka Willymu Kufaltovi za zaradenie do premietania) ()