Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po pádu Římské říše si Irové podmanili rozdrobené britské kmeny. Aby si udrželi nadvládu, nesmí dopustit sjednocení britských kmenů. Na britském hradě Tantallon vede lord Aragon jednání mezi rozdrobenými kmeny a navrhne jako krále sjednocených Britů lorda Marka. O jednání se dozvědí Irové, a zaútočí pod vedením krvelačného Morholta. V bitvě padne Aragon i jeho žena. Z jejich syna Tristana je rázem sirotek, kterého zachrání lord Mark. Ale při záchraně přijde o pravou ruku. Mark odveze Tristana na svůj hrad, kde ho láskyplně vychová jako vlastního. O devět let později Irové v čele s Morholtem opět přepadnou Brity a získají i zajatce. Tristan vymyslí léčku, jak je osvobodit. V těžkém boji nejen osvobodí zajatce, ale také zabije Morholta, který se za věrné služby měl stát manželem irské princezny Isoldy. Tristan je v boji zasažen mečem s otrávenou čepelí a považován za mrtvého. Jeho tělo je podle tradic uloženo do člunu a vysláno na moře. Člun uvízne na irském pobřeží, kde ho najde Isolda. Pečuje o něj v opuštěné chýši a zamilují se do sebe. Isolda mu ale zatají svůj původ. Zotavený Tristan s pomocí Isoldy prchá před Iry a vrací se domů. Irský král chce překazit hrozící sjednocení Britů a vyhlásí turnaj, v němž vítězi připadne ruka jeho dcery Isoldy. Tristan Markovi slíbí, že pro něj vybojuje ruku irské princezny, a tím zajistí mír. Netuší, že irská dívka, kterou miluje, je princezna Isolda. Turnaj vyhraje a Isolda se podrobí svému poslání a vdá se za Marka. Ten se do ní také zamiluje a je k ní velmi pozorný... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (304)

salahadin 

všechny recenze uživatele

Tristan & Isolde (2006) aneb nažeňte do kina slziček-chtivé ženské. A filmaři budou mít na chlast. Hmm, ta atmosféra......., jestli je to regulérní středověk - to těžko, ale každopádně je velmi uchvacující. Sophia Myles jako Isolde je neskutečně přirozeně krásná a hlavně Rufus Sewell docela potěšil. Škoda, že James Franco umí jen bulet...a to ještě mizerně bulet. Tak zase mi přišli nejsympatičtější záporáci - Strong a O´Hara. Filmu se dá vytknout leccos, ale jedno se mu musí nechat: po paskvilech jako Král Artuš nebo Trója konečně aspon trochu slušný film z historického prostředí, ze kterého nedýchají jen prachy, ale i poctivý filmařský záměr + velice zdařilý a patřičně zabarvený soundtrack od Angličanky Anne Dudley, jehož úvodní tóny mě vždycky neuvěřitelně nadchnou. Moje hodnocení je dost subjektivní, protože se mi ten film líbil a za zvuků podmanivé hudby i dojal... Chápu ale, že pro někoho může být slabým odvarem. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Nuda, sice některý bojový scény jsou solidní a vcelku pěkně nasnímaný, ale když ono to taky debilně nudí. Krom toho je to docela hustá vykrádačka všeho možnýho od Prvního rytíře, až po statečný srdce, bohužel ani ty vyčóřený scény nejsou zrovna moc úchvatný a co se týká herců,. tak jedinej kdo trochu zaujme je Rufus Sewell, jinak to je taky bída, představitel Tristana je takovej mladej blbeček, kterej stejně jako ve Spidermanovi působí dost trapně a ostatní už ani nestojí za řeč, buď sou jejich postavy dementně napsaný a nebo jsou samotný herci na hovno, což ale v konečným účtování vyjde nastejno ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Výprava 9/10/// +James Franco, historické pozadí, akce a souboje -docela dlouhé, takže si to občas neudrželo moji pozornost./// Po tomto filmu jsem dlouho pokukoval. Dokonce jsem ho měl možnost vidět tehdy v kině. Pravdou je ale taky fakt, že jsem se mu dlouho vyhýbal. To čistě proto, že nemám rád smutné konce a už jsem tak nějak tušil, že tento nedopadne dobře. Po zhlédnutí naštěstí nejsem dojat tak jak jsem se obával. Tak teď nevím jestli je to dobře. Nicméně film se mi hlavně po historicko dobrodružné stránce líbil. I ta romantická linie nebyla špatná a hlavní dvojici jsem to přál. Pro mě skoro pořád neznámá Sophia Myles byla zajímavá. Ještě zajímavější potom bylo pouto mezi James Francem a Rufusem Sewellem. Tak teď taky nevím jestli je to dobře :-) Dělám si srandu. Věrnost se cení ze všeho nejvíc./// Celkem 71%/// ()

Sinecod 

všechny recenze uživatele

Nevím proč pět hvězd, ale je tu takový pocit. Víte takový, který mám jen u pár filmů. A u tohoto vždycky brečím. Pro ten krásný příběh, pro ten konec, pro tu nádhernou hudbu. Navíc jsem moc ráda, že to s knihou má v podstatě společné pouze jména. Je to příběh o lásce, který je velmi uvěřitelný, u kterého se mi tají dech. A víte co? Sem jenom žena, při pohledu na Jamese Franca bojujícího, umírajícího, jakýhokoliv, jsem zapomínala dýchat. ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Už jsem film kdysi viděla a mám z něj tentýž pocit. Celým dějem byl cítit silný odér erotična, který ovládal mysl a rozum všech tří hlavních hrdinů. Když si představím lascívní Isoldu, smyslného Tristana a uhrančivého Marca, pohonné síly svádivé nutně překonají veškeré bariéry života v zajetí protokolu, pomocí důmyslných lstí a intrik ve jménu vášně a milostné touhy. Až na ten zpackaný závěr, povinného asketismu už bylo dost ne?!☻ ()

Galerie (109)

Zajímavosti (30)

  • Po svadbe nosí Izolda (Sophia Myles) a Marke (Rufus Sewell) obrúčky. V časoch, keď sa film odohráva (5. storočie nášho letopočtu), vydaté ženy nenosili snubné prstene (tento zvyk sa objavil v neskorom stredoveku). Navyše, muži ich po stáročia vôbec nenosili, keďže manželka bola považovaná za ich majetok. (Arsenal83)
  • Prvá známa písomná verzia príbehu Tristana a Izoldy bola vytvorená vo Francúzsku okolo roku 1235 a jej autormi sú Luce de Gat a Helie de Boron. Našli sa aj iné roztrúsené odkazy na stratený starší zdroj, ktorý do Francúzska priniesli anglickí exulanti. V niektorých verziách príbehu sa Tristan nazýva Tristram a Isolde sa okrem iného nazýva Iseult alebo Yseult. (Arsenal83)
  • Snímek měl původně režírovat Ridley Scott na sklonku sedmdestých let, hned po svém celovečerním debutu Soupeři (1977). Namísto toho se však rozhodl natočit Vetřelce (1979). (imro)

Související novinky

Na co do kina v XVIII. týdnu?

Na co do kina v XVIII. týdnu?

05.05.2006

Ač se to může zdát podivné, odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá. První květnový týden totiž připomíná bonboniéru, která je sice malá, ale všechno co v ní najdete je vynikající, i když je… (více)

Reklama

Reklama