Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po pádu Římské říše si Irové podmanili rozdrobené britské kmeny. Aby si udrželi nadvládu, nesmí dopustit sjednocení britských kmenů. Na britském hradě Tantallon vede lord Aragon jednání mezi rozdrobenými kmeny a navrhne jako krále sjednocených Britů lorda Marka. O jednání se dozvědí Irové, a zaútočí pod vedením krvelačného Morholta. V bitvě padne Aragon i jeho žena. Z jejich syna Tristana je rázem sirotek, kterého zachrání lord Mark. Ale při záchraně přijde o pravou ruku. Mark odveze Tristana na svůj hrad, kde ho láskyplně vychová jako vlastního. O devět let později Irové v čele s Morholtem opět přepadnou Brity a získají i zajatce. Tristan vymyslí léčku, jak je osvobodit. V těžkém boji nejen osvobodí zajatce, ale také zabije Morholta, který se za věrné služby měl stát manželem irské princezny Isoldy. Tristan je v boji zasažen mečem s otrávenou čepelí a považován za mrtvého. Jeho tělo je podle tradic uloženo do člunu a vysláno na moře. Člun uvízne na irském pobřeží, kde ho najde Isolda. Pečuje o něj v opuštěné chýši a zamilují se do sebe. Isolda mu ale zatají svůj původ. Zotavený Tristan s pomocí Isoldy prchá před Iry a vrací se domů. Irský král chce překazit hrozící sjednocení Britů a vyhlásí turnaj, v němž vítězi připadne ruka jeho dcery Isoldy. Tristan Markovi slíbí, že pro něj vybojuje ruku irské princezny, a tím zajistí mír. Netuší, že irská dívka, kterou miluje, je princezna Isolda. Turnaj vyhraje a Isolda se podrobí svému poslání a vdá se za Marka. Ten se do ní také zamiluje a je k ní velmi pozorný... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (304)

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Sama jsem byla překvapená, jak mě toto zpracování staré legendy zaujalo, přestože historické filmy až tak nemusím. Děj mě zcela pohltil, cením si jak neagresivní kamery, tak nevtíravé hudby, neokoukaných sympatických tváří, slušných hereckých výkonů. Můj vděk patří tvůrcům i za absenci zpomalených soubojových záběrů, bez kterých se dnes neobejde snad už ani Večerníček a kterými začínám být dost přesycená. Krásný příběh lásky, statečnosti, zrady i odpuštění. Snad jen Tristan nemusel být až takový uplakánek, to jeho chrabrému profilu moc neslušelo. ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Už jsem film kdysi viděla a mám z něj tentýž pocit. Celým dějem byl cítit silný odér erotična, který ovládal mysl a rozum všech tří hlavních hrdinů. Když si představím lascívní Isoldu, smyslného Tristana a uhrančivého Marca, pohonné síly svádivé nutně překonají veškeré bariéry života v zajetí protokolu, pomocí důmyslných lstí a intrik ve jménu vášně a milostné touhy. Až na ten zpackaný závěr, povinného asketismu už bylo dost ne?!☻ ()

Reklama

Madison 

všechny recenze uživatele

Vyzeralo to tak lákavo, až som si navodila zbytočne veľké očakávania a po prvom pozretí si vsugerovala, že to bolo naozaj krásne. Na druhý raz to už také výnimočné nebolo, chýbali tomu emócie, silnejšia dejová kostra, vďaka ktorej je napríklad historické Statočné srdce (1995) doslova filmovým unikátom. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Celkom prijemny filmik ktory sice nicim nevinika ale zasa ani nic prilis nekazi.Pekne exteriery, ponure sivomodre farebne ladenie a slusne herecke vykony (najviac vinikol Rufus Sevel, ktory si prekvapivo strihol kladnu postavu). Dej ma pomale tempo ale nenudi a celkom sa mu dari vyhybat sa klisovitym scenam.Nenadchne, ale neurazi a pobavi. 7/10 ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

TRISTAN A ISOLDA skvěle splňují svůj účel. Snímek je dost romantický na to, aby se naše křehčí polovina tetelila blahem a zároveň dost akčně-historický, aby jsme se tetelili blahem my ;-). Franco je zase jako Tristan dost sympatický na to, aby jste mu fandili a Sophia Myles je zase dostatečně krásná na to, aby jste věřili, že se do ní týpek jako je James Franco zakoukal ;-). České exteriéry sice moc britsky nevypadají, ale nějak zvlášť to neruší. Spíš mě zarazilo, proč naši nedokážou natočit pořádný, podobně laděný film. Máme na to lidi, máme na to přírodu. Tak v čem je háček? ()

Galerie (109)

Zajímavosti (30)

  • Báseň, ktorú Izolda (Sophia Myles) číta Tristanovi (James Franco), sa volá „Dobrý deň“, ktorú v 16. storočí napísal John Donne. Film sa však odohráva v ranom stredoveku, pričom báseň vznikla až v neskoršom období – baroku. (Arsenal83)
  • V 5. storočí nášho letopočtu sa obyvatelia Britských ostrovov nenazývali Kelti, na rozdiel od toho, čo počujeme vo filme. Bol to názov kmeňa daný Rimanmi, ktorý sa v miestnom jazyku ujal až začiatkom 18. storočia. (Arsenal83)

Související novinky

Na co do kina v XVIII. týdnu?

Na co do kina v XVIII. týdnu?

05.05.2006

Ač se to může zdát podivné, odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá. První květnový týden totiž připomíná bonboniéru, která je sice malá, ale všechno co v ní najdete je vynikající, i když je… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno