Smejky87

Nevím, jako sebeironický film, kterým tento snímek jistě měl být to není špatné, ale obávám se, že potenciál je mnohem větší. Jako komedie je to fajn, jen díky Liškovi a Chobotovi což je bohužel jen velice krátký čas. Ostatní náplň filmu mně vůbec neoslovila. ()

Schuldiner

Proč ne... Proč se nepodívat na takovýto film jen tak v klidu bez jakýchkoliv předsudků.. Slyšel jsem o tom jaká je to kravina a tak... ale možná právě proto jsem byl mile překvapen, nebylo to zlé... Jinak samozřejmě Lišák s Krobotem měli dostat více prostoru! Ti mě pobavili asi nejvíc.. ()

Prochy38

Viewegha nečetu, ani nějak netoužím po filmech na motivy jeho knih. Ovšem Báječná léta pod psa se mi líbilo, tak jsem si řekl, že to asi něco v sobě má. No a tady jsem se tedy šíleně zmýlil. Nepříjemní herci, snad to nejhorší, co teď "na skladu" máme. Samože z mého pohledu! Pěkná J. Kocurová, která ale hraje pro jistotu kravku. Nevím. Děj o ničem, nevtipné, nudné... A. Polívková to hraje dobře, ale je tak hrozně nepěkná, že se to nedá.... Nee, ne moje. ()

unagi

3*, ale len so slepeckým rozprávaním....prvý krát som nepochopil o čo ide a tak som sa na tom náramne smial... ()

ondrula

Ona ani ta knížka nebyla žádnej zázrak, ale tohle je ještě o něco horší. Všechny postavy jsou strašně umělohmotný a za všechny ty Pamely a Maxe mi bylo trapně. Titulní postavu, ztvárněnou Ondrejem Kovaľem, jsem měl vyloženě chuť praštit. Jedna hvězda za Anče Polívkovou. A jedna za Jaromíra Noska, kterýho jsem loni v létě potkal v Práglu, nosí výbornýho kulicha. ()

peetriss

Protože Jiřího Vejdělka považuji díky jeho následujícím snímkům za nadějného českého režiséra, vnímám Účastníky zájezdu za "výplod" jeho prvotního oťukávání si celovečerní filmové tvorby. Základní střih námětu v sobě určitý potenciál nese, ale finální scénář obsahující v sobě hloupé dialogy a konečná filmová obrazová podoba vyznívající jako kříženec televizních Bakalářů a hloupého nováckého seriálu v mých očích deklasují tento snímek do kvalitativní spodiny českého filmu. Jako komedie jsou Účastníci zájezdu hrubě nefunkční, herci jsou průměrní až podprůměrní - především Jitce Kocurové to možná sluší na molu, ale před filmovou kameru rozhodně nepatří! 30%. ()

J*A*M*A*L

Klasická česká komedie. Někdy velkej shit, nebo naprostá a nehorázná pičovina a jindy zase takový průměr, či podprůměr a nebo také někdy nadprůměr a poté cca. jednou za rok přijde výjimka. Účastníky zájezdu zařadím mezi ten průměr. Čistý průměr. Michale Viewegha jsem nikdy nečetl (zaplať pánbůh), ale filmy, podle jeho předlohy jsou opravdu nehorázné sračky. Viz. Renčův Román pro ženy, trošku lepší tahle Vejdělkova komedie a další už neznám a radši už ani znát nechci, i když stejně po dopsání tohoto komentáře si prohlédnu spisovatelskou biografii Viewegha, takže budu stejně znát i jiné. Já nechci soudit Viewegha tak, že je špatný spisovatel, ale na jeho knížky se hold dělají špatné, až přímo stupidní filmy, tak nevím jaké mohou být předlohy knižní, navíc, když já ani moc nečtu. Za život jsem přečetl pár desítek knih a jediná, která se mi vážně líbila byly Goscinniho Mikulášovi patálie, kterou jsme čtli na základce ve čtvrté třídě a zbytek mě vážně nebral a tak si myslím, že Viewegh mi za to asi moc nestojí. Navíc, když už mám číst nějakou tu knížku, tak jen horor a nebo už jen nějakou encyklopedii, třeba o filmech a nebo filmových tvůrcích, ale určitě ne komedie. ()

Macik

Účastníci zájezdu jsou zatím nejlepším filmem co jsem letos viděl..!! Je tu sice hodně "zvláštností" a taky sem - tam pár blbejch dialogů, ale jináč je to sranda.. :-) kdybych to měl srovnávat se zahraniční tvorbou tak to jsou 3*, ale přeci jenom na ty naše český filmy máme jinej metr.. btw chci film jen o řidičích autobusu a jejich podšálcích!!! :) ()

spiritus

Tento styl humoru mě poněkud nebere. Neberou mě ani "příběhy" jednotlivých lidí, či párů ani naivita celého "příběhu", který vlastně ani není příběhem, ale prazvláštním shlukem událostí o ničem. Do toho ještě ošklivé prostředí kamenitého Jadranu a je vymalováno. Díky, ale toto ne-e. ()

MkSallam odpad!

Jsou dva druhy špatných filmů. Špatné filmy, které jsou ve své podstatě blbě zábavné a špatné filmy u kterých člověk neustále trpí, ale ono vysvobození v podobě konce ne a ne přijít. Účastníci spadají do té druhé škatulky. Na tom filmu totiž není vůbec nic dobrého, žádný dialog není hoden zapamatování, žádný gag není dostatečně vygradován do vtipné podoby. Celé to připomíná hodně špatný vtip a při pomyšlení na placení vstupného do kina mě jímá hrůza. Za tohle? Za tuhle ultrasračkoidní natahovanou nudu, ve které se nic neděje, jen blbě kecá a řeší hovadiny? Ani náhodou. Jméno Jiřího Vejdělka u mě míří do sekce "točím filmové zlo", dobře mu tak, už jen za absenci jakéhokoli dobrého vtipu. 0/10 ()

Yardie

Když jsem to viděl poprvé, nelíbilo se mi to. Ale v TV včera nebylo nic, tak jsem byl nucen se mrknout znovu s tím, že snad to bude lepší než poprvé, že jsem měl třeba blbou náladu. A první půl hodinu, resp. než dorazily na místo dovolenkování jsem se dobře bavil a říkal jsem si, proč se mi to vlastně prvně nelíbilo. Pár slušných hlodů, celkem slušně to odsejpalo. Ale po doražení do Chorvatska jsem pochopil - nuda, trapná a hluchá místa, totálně se to táhlo. Modlil jsem se za konec. Celkově film potvrdil bídu českých filmů poslední doby. Howgh! ()

Marys

Taká vcelku normálna česká komédia, pri ktorej sa fakt dá zasmiať. a postavy typu hlúpučká sprievodkyňa Pavlína, teda, pardon, Pamela, alebo sympatický autobusári sú jednoducho skvelí. ()

AlchENEMY

Rozhodně jeden z nejlepších českých filmů poslední doby. Účastníci jsou protkáni skvělým vtipem a pohledem na klasické české turisty, řekla bych, že nejen já jsem se v tomhle filmu častokrát shlédla ( krásný záběr české rodiny, vytahující zavařené maso, házejícíc ho do ešusu :D). Jak české filmy moc nemusím, tak tenhle se opravdu povedl i když konec trošku pokulhává, ale i tak SUPER! :-) ()