Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(26)

Prvních sedm dílů oblíbeného loutkového seriálu viděli malí diváci televize už v roce 1987. Už tehdy přijali dva malé kluky, jejich dědu Lebedu i lakomého souseda Krkovičku velmi dobře. Animované loutky výtvarníka Jana Tippmanna je příjemně překvapily a jednoduché příběhy s nenásilným výchovným posláním je zaujaly. Do roku 1998 přibyly další příběhy i jedna postavička, sestřenice Míla a šestadvacetidílný seriál se ve vysílání České televize zařadil mezi ty úspěšné. Typickou tvář mu vtiskl režisér Lubomír Beneš, který bohužel během natáčení zemřel. Režie se proto ujal animátor František Váša za přínosné režijní supervize Břetislava Pojara. Literární scénář napsali Stanislav Havelka, Petr Chvojka, Lubomír Beneš a později i Marek Beneš. Všem těmto tvůrcům se podařilo vytvořit postavičky s vyhraněným charakterem, ať už to je malý a trochu nešikovný Jája nebo rozvážný děda Lebeda, bývalý námořník. Ovšem nejvyhraněnější je lakomec Krkovička, na kterého naše trojice svým vtipem a umem vždycky vyzraje. Také vypravěči, byli na celém seriálu celkem tři, František Filipovský, Petr HaničinecVáclav Postránecký významným dílem přispěli ke zdaru seriálu. (Česká televize)

(více)

Recenze (179)

Drom 

všechny recenze uživatele

Ptáte se, kde autoři seriálu Simpsonovi vzali Roda a Toda? Okopírovali Jáju a Páju :). Nezapomenutelný večerníček kterému téměř nic nechybí, od nápaditých a lehce do mystéria laděných příběhů po perfektní animaci. Souboj dobra a zla, který se obejde bez agrese, špičkováni, sprostoty a Krkovička, liška jedna podšitá, když se vytrestá, je vám ho nakonec někdy i líto. A děda Lebeda? Slyšíte, jak zhluboka hloubá? Nechť autoři jiných takyvečerníčků přemýšlejí chvilku s ním. Volím všema deseti! ()

transbeskyd 

všechny recenze uživatele

Když tenhle seriál poprvé běžel, už jsem úplně malý děcko nebyl, takže možná o to víc na mě působily svérázné leč geniální výchovné metody skvělého dědy Lebedy uplatňované na klucích, ale taky na sousedu Krkovičkovi. Mít takového dědu a parťáka a zažívat s ním skvělá každodenní dobrodružství co víc si může kluk přát?! Teď na to koukám se svými dětmi a je mi zase o pětadvacet míň - kruh se uzavřel. ()

Reklama

Zagros 

všechny recenze uživatele

Takhle má vypadat ideální večerníček. Úžasná animace a úžasné příběhy pro malé kluky. Takového dědu by jistě všichni chtěli mít. Podpora dětské fantazie neskutečná. Sebevětší problém a trable klukům děda vynahrazuje skvělými nápady. Bohužel druhá série šla kvalitativně hodně dolů. Animací určitě ne, ale nějak se všem pohnuly charaktery a už to bylo méně pohádkové. ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

plavčíci, zatrsakr, na něco takhle kouzelného už se prostě dnešní večerníčková - a vlastně pohádková tvorba vůbec - nezmůže. ale to píšu nějak poslední dobou pořád... první polovina diváka trochu zhýčká nezapomenutelným hlasem FF - tak, že i přes snahu dalších dvou skvělých dabérů už prostě druhá půlka trochu ztrácí dech. to je ale kompenzováno novou postavou a nově i návazností jednotlivých epizod. takže stejně nakonec spokojenost... :-) 90% ()

Haller 

všechny recenze uživatele

Spojení zlaté klasické animace, jednoduchosti a prvotřídního dabingu pana Filipovského. I s několika málo postavami se dá stvořit večerníček, který netratí na oblíbenosti ani s plynoucími léty, a to právem. Nejsympatičtější postavou je pro mě lakomý Krkovička. Je sice záporák, ale ale právě na tom se staví neopakovatelné komické situace, zatr sakr :-) Pokračování namluvené panem Haničincem (jinak mimořádným hercem) je slabým odvarem, chtějícím přistavět k hotovému domku podkroví, do kterého ale zatéká. Příchod nové postavy na scénu bývá předzvěstí konce dobrých nápadů. Poslední ránu zasadil Krkovička, který v pokračování není už zdaleka tak lstivý, čímž se vytratil základní efekt. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Krkovičkovo křestní jméno je Alois. (me116)

Reklama

Reklama