Drama natočené na základě skutečného příběhu o nejdelším mafiánském procesu v americké historii. Jack DiNorscio (Vin Diesel), obviněný z drogového překupnictví, obrátí soud vzhůru nohama, když se rozhodne obhajovat sám sebe. Zdánlivě jasný případ, tak skončí jedním z nejvíc šokujících verdiktů v soudní historii. Skutečný Jack DiNorscio během natáčení tohoto filmu zemřel, Vin Diesel se s ním ještě předtím setkal, aby porozuměl, co pro něj soudní spor skutečně znamenal a za co bojoval. (oficiální text distributora)

Martin741

Akcny Riddick z filmu PitchBlack asi uvidel nejaku gangsterku /mozno aj samotneho Kmotra ....../ a rozhodol sa natocit nieco na ten sposob, aby ukazal svetu a sebe, ze ma aj kus charakteroveho herectva v sebe. Nema. A darmo sa snazi, ten mafiansky Talian v jeho podani je neuveritelny ze az. Radsej nech Vin Diesel pekne ostane u akcnakov, tie mu idu najlepsie. PS Na gangsterky Diesel nema, tak nech sa tam neserie. Rovnako ako ja napriklad nemam na pravo, tak tam proste neleziem a hotovo. 63 % ()

Danikaa

Toto bol pre mňa nečakaný zážitok, vidieť Vina Diesela vo vážnej úlohe, kde nebojuje, nezabîja ale vážne hrá. A je v tom výborný. Filmy zo súdnych siení mám rada, nakoľko nikdy neviete, ako sa to nakoniec zvrtne. Častokrát je pre mňa bonusom to, že film je podľa skutočnej udalosti. A pán Lumet vie ako na to. ()

Jara.Cimrman.jr

"Muž, který zastupuje sám sebe, má za klienta blázna." Sledovat mafiána šaškujícího před soudem by bylo celkem zábavné, kdyby se nejednalo o skutečný proces, během kterého byla celá mafiánská chátra shledána nevinnou. Mohu se jen domnívat, zda rozsudek ovlivnily výhrůžky či finance, ale z principu mi vadí stavění pomníků skutečným šmejdům na filmovém plátně. ()

Rex Mundi

Toto nie je ten starý Vin Diesel, ako ho všetci poznajú a väčšina ním opovrhuje (a zabúda, že jeho kariéra začala na festivaloch Cannes a Sundance a nie na súťaži Mr. Universe). Rolu Jackieho zvládol s nonšalantnou gráciou, vynikajúco interpretujúc ducha talianskeho mafiána, ktorého osobnosť formuje viacero protichodných vášní – šesť tried základnej škody verzus prefíkanosť a skúsenosti, výbušnosť verzus racionalita, loajalita verzus skutočné pocity, rodinná spolupatričnosť verzus zrada blízkych. Pre mňa bol vierohodný až-až a aj keď filmy zo súdneho prostredia nie sú moja špecialita, ani minútu som sa nenudila. Veľkým dielom k tomu prispeli ďalšie skvelé herecké výkony, hlavne v podaní Linusa Roachea, Rona Silvera a Petera Dinklagea. ()

genetique

No ja sa stavím, že keby bol toto Vinov prvý film a diváci by ho nemali zafixovaného inak, tak v mnohých prípadoch by boli hodnotenia vyššie. Ale tí ktorí videli 'Boiler Room', si určite povedia, že to teda nebola len náhoda, že Vin, keď chce, tak dokáže. Áno hrať! Príjemne a s ľahkosťou. A k filmu len toľko, že spracované to mohlo byť aj napínavejšie, dramatickejšie. Režijne však kvalitné, oslovila ma kamera. Atmosféra je odľahčená drsnou kriminálkou, ktorej záver nemohol byť divácky príťažlivejší. 80%. ()

• Některé dialogy ze soudní síně zazněli i u skutečného přelíčení. (CliffLee)
  • Giacomo DiNorscio zemřel 14 listopadu 2004, během natáčení filmu. (CliffLee)