Transformers

• USA Transformers
USA, 2007, 144 min (Alternativní 138 min)

Režie:

Michael Bay

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor, Anthony Anderson, Jon Voight, John Turturro, Kevin Dunn, Amaury Nolasco, Zack Ward (více)

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + Mizerové 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta... Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dosud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace… Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (Magic Box)

Blitzkrieg

Nechápu, jak mohl tenhle film dostat tak vysoký hodnocení. Vždyť v každá část tohohle filmu je úplně špatně. Vezmeme to popořadě. První věc - příběh: něco tak stupidního už sem dlouho neviděl, chvílemi sem opravdu nevědel, jestli se mám smát nebo brečet. Kdykoliv se hlavní hrdina objeví na obrazovce, tak z něj scénárista dělá naprostýho blba - aukcí ve třídě počínaje a eskapádou se zavřenejma dveřma konče. Prostě nesnáším filmy, ve kterých se musíte za ty postavy stydět. Druhá věc - akční scény: tak tady prosím za prominutí, ale jak tyhle efekty může někdo označit za převratný a kladně kvůli nim hodnotit celej film? Ano, rozkládání robotů vypadá pěkně, ale tím to končí. Když spolu dva roboti bojují, tak to vypadá, jak kdyby kameraman běhal po vrakovišti a ještě schválně cukal kamerou, aby tam bylo rozeznat co nejmíň, pak to hodil do počítače a dodělal tam rakety. Jediný co je ještě horší než akce robot vs. robot je jen akce robot vs. lidi. Je to fakt zážitek, dívat se na desetivteřinovou scénu, ve který je voják střílící mimo záběr, to je fak žrádlo. A za co jsem dal dvě hvězdy? Jedna za to, že jsem to vydržel až do konce a druhá za akci, kde si Starscream podával F-22ky, to byla jediná akce, která se mi líbila. ()

AcHeRoN

Akcne sceny, efektya a par vtipnych dialogov, 5*. Nelogicke, primitivne a prehnane sentimentalne a sladke reci, minus 1*. ()

urizen

Prvni polovina super....5, druha je nezvladnuta, neprehledna, nelogicka, zrejme moc prostrihana...2, Celkove 3,5, kazdopadne ten patos a patriotismus uz Bayovi docista vlezl na mozek :((( tak na to radeji bezte sami, nebo jinak zemre moc lidi :) ()

Švédy

Já sem asi viděl jinej film než všichni ostatní. Mně to prostě nebavilo. Možná to je tím že nemám rád Baye ale ten film je naprosto trapnej. Nejvíc asi ty pokusy o vtip. Třeba ten tlustej černoch co to umí s počítačema. Uf. Ani ty "bitky" se mi moc nelíbili. Pro mě je tento film velké zklamání. ()

Merťas

Zklamání roku! Téměř celý rok jsem se těšil na kombinaci Války světů a Knight Ridera, a i trailery mě v tom utvrzovaly, bohužel výsledek je pro mě zklamáním. Přitom začátek vypadá slibně, přesně tak jak to svým akčním stylem dokáže Bay rozbalit, paradoxně od chvíle, kdy na planetě přistanou další autoboti film ztrácí tempo a utápí se v komediálních scénách v jejichž inscenování Michael Bay opravdu není silný. Zklamáním jsou pro mě i vizuální efekty, protože roboti nepůsobí příliš realisticky, zejména u malých robotů je počítačová animace provedena příliš triviálně, že to až zavání pohrdání divákem. Nepochybuji o tom, že kdyby mě bylo šest let a byl to jeden z prvních filmů, které jsem kdy viděl, byl bych z Transformerů nadšený, takhle jsou však moje pocity přesně opačné. ()

freezer02

Dle mého názoru vůbec nejlepší akční scifi od Terminátora 2...Na to, že film neměl až tak vysoký rozpočet je nadupaný prvotřídními efekty a akcí, nápaditostí, humorem a také naprosto dokonalou hudbou od Jablonksyho 96% ()

slevin

Myslel jsem si,že bez pořádného příběhu nikdy nemůže vzniknout dobrý film,ale to jsem ještě neviděl Transformers.Hned na začátku se mi na tváři objevil úsměv a zůstal tam ještě dlouho po skončení filmu.Prostě skvělá zábava a nádherná podívaná.Pro mně nejlepší film roku. Optimus Prime je bůh :-) ()

pr.del

Film plný megatriků.Roboti byli zpracovaný úplně skvostně,ale je to bez napětí.Po půlce se mi z té akce motala hlava.Nepředpokládám že se ktomuto snímku v nejbližší době vrátím.Cítil jsem se jak na kolotoči.A to mám pro transformers slabost. ()

zekon

Pokud se vžiji do kůže dítěte 9-15let budu filmem ohromen a nadšen stejně jako jsem byl kdysi já filmy Gappa, Gamera apod. Zvuk, vč. českého, triky, kamera, bez debat extra třída, tímto to zaujme všechny. Ale co se týče příběhu, samotného děje, neskutečně infantilní i když zábavné. ()

Bohulib

Když si odmyslíte dokonalé triky, které už dnes moc neznamenají, zůstane stokrát obehraný příběh o boji dobra a zla namíchaný s první láskou. V sedmnácti bych to možná hodnotil jinak. ()

Jan XXIII

Vynikající triky,ale podprůměrný příběh,který mě vůbec nezaujal.Možná,že ve filmu šlo jen o ty převratné trky, ale to je na velkofilm hodně málo. ()

inuyasha

Co bych chtěl napsat k tomuto filmu je..... těšil sem se na něj jak malé dítě, a taky sem ho bral jako malé dítě. Scénář je fajn, takový průměr, dialogy slabší a monology - především Optimuse Prime - radši nekomtuju (amerikanismus největšího kalibru), jenže ...... efekty,roboti,efekty a scéna kdy se z náklaďáku stane obří robot, prostě mě moje spodní čelist bolela ještě dlouho, když sem ji po filmu zavřel. Transformers je parádička největšího kalibru a jelikož jsem fanda i původního animé, dal bych ještě půl hvězdy navíc. ()

aciss

Mno ... nekamentujte mne, mne to opravdu nebavilo. Co mne vadilo nejvíce: DéLKA - dvakrát jsem u toho usnul a musel jsem si to pouštět znovu, stále ty samé kecy jako v 90% USA filmů, postavy se stejnými vlastnostmi jako v 90% USA filmů, hudba jako v 90% USA filmů, nedotažené detaily do konce jako v 90% USA filmů ... a dalo by se ještě pokračovat. Co se mne líbilo: narážky a kritika USA ... pak dlouuuuuho nic a pak ty hezký holky, co tam hrajou. Nejspíš teď budeme mít s přítelkyní tichou domácnost, ta se na tuhle hrůzu s radostí dívala 3x po sobě ... některé věci mi na ženách zůstanou do konce života tajemstvím ;-) ()

Warapeidza

Zábava, super akční scény, občas trochu dětinské (hrozně mi tam vadila ta scéna, kdy se roboti schovávají před rodičema u domku), výborné efekty. Pokud nechcete nic víc, je to obrovský hit, pokud čekáte více, budete zklamáni. ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

16.02.2022

Studio Paramount upouští od blockbusterů

Studio Paramount upouští od blockbusterů

12.09.2021

Studio Paramount v příštích letech čekají velké změny. Současný šéf Jim Gianopulous odchází a místo něj přijde Brian Robbins z americké kabelové stanice Nickelodeon. Nový ředitel studia pak nejenže… (více)