Pulse je natočený ako remake úspešného japonského hororu „Kairo“. Film hovorí o skupine mladých študentov, ktorá sa musí vyrovnať so záhadnou smrťou svojho kamaráta. Už čoskoro však zistia, že to nebola samovražda. Cez monitory, displeje telefónov a rádiové vlny im nedajú spávať duchovia. Čo keď bezdrôtová mobilná technológia môže sprostredkovať kontakt s iným svetom? A čo keď tento svet využije túto technológiu, aby sa dostal k nám? Ak zapnete mobil alebo mail, ste infikovaný a začnete zabíjať. Práve toto sa stane na školských internátoch... (oficiální text distributora)

fcreading

Kairo som nevidel takže neviem ktorý je lepší ale ani tento není zlý. Je to priemerná ducharina s dobrým dejom a skvelou Kristen Bell ktorá tomuto filmu určite prospieva. Cez monitory sa vkrádajú rôzny duchovia a vraždia študentov a oni sa potom menia na samotných duchov a záver mi prišiel dosť dobrý. ()

cocrHeLL

Zas tak zlé, jak se zpočátku zdálo, to nebylo teda. V prvních minutách proběhla veškerá klišé, která v amerických hororech nesmí chybět - CGI efektama narvané potvory, vysávající život pomocí otevřené tlamy a zvuku vrzajícího plechu, lekavky na základě "nečekaného hluku" a to ještě nehledím na vysokoškolské prostředí (USA jak vyšitý :-D). Soundtrack dost kolísal, ale mnohdy, obzvláště v akčnějších a napínavějších scénách, výrazně podporoval gradaci, o kterou se film snažil. O tom, že to byl remake na japonský film už napovídala hromada věcí, nejvíce do očí bijící byla snaha, co nejvíce to držet ve studených barvách a celková vizáž těch "potvor" (jak je pro většinu japonských duchařin typické). Bohužel jsem neviděl originální "Kairo", u něj očekávám, že to bude mít teda větší koule. Pár scén se povedlo, ale všeobecně tento film spadá spíš do hlubin zapomnění (prádelna, obrazy v monitorech působily taky docela lahodně, ... (5 minut po skončení filmu a další stěžejní scény už si nevybavuju, to asi potvrzuje řazení do šuplíku zapomnění)). ()

tom88

Slabo spracovaný priemerný námet. Čo je horšie, chaosný dej, v ktorom sa dá ľahko stratiť a nenápaditý scenár. Priemerná réžia a technika. Ako horor rozhodne nie. Zopár záberov nespraví film. Záver nebol síce tiež žiadna sláva, ale páčilo sa mi kam to až zašlo. Myslím tým apokalypsu, ktorá nastala v závere ( ale asi mám len slabosť pre apokalyptický svet ). 46% ()

Dannysek4U

ALe jo, tech par filtru udela slusny ponuro, stejne tech par roztetelenejch duchu. Nebylo ale ty japonsky atmosfery prece jen uz dost? Dobre, ve vyslednym uctovani prinasi Puls trochu jiny finale, ale jinak je to porad to samy. Zlo se siri pres nejruznejsi media a site a nikdo ho nedokaze zastavit - to uz jsme prece videli. Stejne jako vsechno v tomhle hororu - a ze je to pallmall jako svin. 40% je az dost. ()

MM_Ramone

Na tento film som sa veľmi tešil z dôvodu, že som si ho naivne pomýlil z adaptáciou rovnomennej knihy Stephena Kinga. Až keď sa mi dostal do rúk, zistil som, že to bude niečo iné. A čoho sa mi dostalo? Nuž, "Pulse" je zčasti zaujímavý filmovými trikmi, kamerou a strihom, ale jeho dej dokáže vydesiť jedine zakomplexovaného adolescenta, ktorý večne sedí pri PC. Keď na to pozrem ako na celok, vychádza mi jasný horrorový podpriemer. ** ()

• V traileri sú zábery z japonského originálu Kairo - konkrétne scéna padajúceho lietadla, ktorá bola nakoniec pre film prerobená. (ladko)