Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Xylobalsam

Absolutně fantasticky zpracované téma na útěk z vězení. Je to omleté téma, ale Prison Break do toho dává mnohem víc, než jste co kdy viděli. ()

Matwas

Nikdy by som si nemyslel ze moze existovat tak genialny serial ako je tento... kazdy dalsi diel ma nuti to stale dalej a dalej sledovat... splu s tymi dejovymi zvratmi ho pokladam za najlepsi aky som kedy odsledoval... fakt dost dobre. vrelo vsetkym odporucam... ()

PavHer

Hodnotím jen první dvě série - a je to absolutní seriálový nářez! Stejně jako první dvě série ztracených, i tento seriál jsem hltal díl po dílu a nevěřil jsem, co za klenot v seriálové produkci se to objevil. Sice ta druhá už byla krapet slabší, a bylo vidět, že autoři se snaží děj nastavovat, ale i tak se dá ještě mluvit o kvalitní zábavě. Podle mě po ní měl celý příběh skončit, a ne ho zakončit dalším uvězněním hlavních hrdinů za účelem třetí série (na kterou se teprve chystám, a možná kvůli ní budu i přehodnocovat). Hodnocení: 1. série - 100% | 2. série - 85% ()

smolson

Po velmi vydařené první sérii přišla horší druhá, která vypadá, jako by s ní tvůrci původně nepočítali. Scénáristé se hned na začátku dost průhledně zbaví postav, které se jim nehodily do narychlo spíchnuté zápletky druhé série, a přidají jednu dominantní, o které zase nebyla zmínka v sérii první. Nicméně stále je to slušný průměr, který dokáže dobře pobavit. S01+S02E12 ()

kury_

Tři roky hltám tenhle seriál, dostává mě skvělé propojení všech postav, charaktery, herecké výkony, akce a Michaelovy geniálně promyšlené plány... 1. série byla geniální, 2. skoro taky, ve 3. sérii se plácali kde to jenom šlo a už tu máme 4. sérii a pro mě je to zase ten starý dobrý prison se Scoufieldem, Lincem, Sárou, Sucrem, Bellickem a T-Bagem... :-) ()

Auguri

Peníze, zisk a moc jako nejvyšší hodnoty dnešní konzumní společnosti? Prison Break naznačuje jako správné trošku jiné hodnoty. Že neexistuje člověk jehož štěstím může být štěstí druhého? Altruismus vedoucí až k sebevraždě pro druhé a pro "lepší" svět? Zdá se vám to postavené na hlavu a iracionální? Podívejte se na Prison Break. ()

Jurij

Špičkově propracovaný seriál. Jeden z nejlepších, co jsem viděl. K první sérii nemůžu mít výčitky a druhá se též snaží udržet vysoko nastavenou laťku. Při sledování jsem se, ale bohužel vrátil k zlozvyku okusování nehtů :-D ()

Menec

Tak postupně: 1. série stoprocentně nejlepší, skvěle natočeno, skvěle vymyšlené (ikdyž kolikrát to bylo hodně překombinované). 2. série už sice byla o něco slabší, ale jen proto, že výbornou 1. sérii už prostě nešlo překonat (že by to zase byl nějaký průser to zase ne). 3. série však už byla zbytečně natahovaná, nic se tam nevyřešilo, jen se to ještě více zamotalo. A podle mého názoru 4. série už bez Sáry lepší nebude... měli to radši nějak ukončit ještě ve 3. sérii. Ikdyž uznávám že 3. série je o něco horší, stejně nechápu něterý lidi, co tomu dali **, * nebo dokonce i "odpad" (nejvíc jsem se nasmál u komentáře lesumira, který dal odpad kvůli tomu, že se mu nelíbí dabing - to není chyba seriálu, ale novy, mrkni na to s titulkama;-) seriál je výborně vymyšlený a skvěle natočený a musel aspoň TROCHU zaujmout každého, kdo na něj koukal. Takže abych to shrnul: 1. série - 100%, 2. serie - 90% a 3. série 75%. (nechci 4. sérii už předem odsuzovat, ale podle mě víc jak 70% mít nebude). Celkově však musím dát *****, protože mě seriál i přes slabá místa pohltil a vždy jsem se těšil na další díl. ()

cz.arlie

Pokud uvidíte první dva díly, Prison Break vás chytne a nepustí. Sem tam se sice objeví nějaká věc, která je na hraně "stravitelnosti", ale alespoň já jsem při nastavení tak vysoké laťky napětí a příběhu ochoten tyhle věci přehlédnout. První série je dovedena téměř k dokonalosti (i když - jak by ta dokonalost měla vypadat?), 22. díl končí bohužel trochu hloupě - SPOILER ať mi nikdo neříká, že by je nechytili, když od prchajících hrdinů (jestli se mezi ně dá počítat i T-Bag:) byli nejbližší policisté cca 50 metrů a vrtulník taky zrovna nebyl daleko.. I tak si ale svých pět hvězdiček zaslouží. UPDATE 16.08.09 - pokud mám hodnotit seriál jako celek, musím s jednou hvězdou dolů. Po sériiích: 1.série 5*, 2.série 4*, 3.série 2-3*, 4.série 0* ()

eeddiiee

U první série jsem si tenhle kousek zamiloval a začal jsem ho počítat do kultovních seriálů, na které se rád podívám i za 5 let. První série:jasných 5*, ale u druhé série tempo začalo dost upadat a stala se mi i věc, která byla u Prison breaku dosud nevídaná...Nudil jsem se! Konec druhé už se nesmyslně natahuje a zakrucuje až se v tom ani nevyznám. Ale 3. série zatím vypadá slibně, tak se necháme překvapit. ()

huriccan odpad!

nechci krotit entuziasmus většiny, ale druhá série z tohohle udělala takovou zhovadilost, že ji nelze nazvat jinak než telenovelou pro chlapy. Ženský při Santa Barbaře žehlí, my můžeme třeba vyměňovat zásuvky..Vypadá to, že režie rozjela vlak kterej jsem jim vymkl kontrole a neumí ho zastavit. Mohli by třeba vypsat odměnu tomu, kdo ten splašenej kolos s důstojností ukončí ()

Tenoch

Vcere vecer jsem dokoukal posledni 22. dil 1.rady a musim rict, kdyz nebudu brat vpotaz dalsi rady, ze je to jeden z nejgenialnejsich hranych serialu jake jsem mel moznost videt. ()

Metou

Budem stručný: 1.séria - 5* 2.séria - 4* 3.séria - 3* 4.séria - 4* Možno som to nadhodnotil no tento seriál je moja srdcovka. ()

Ali3n

Prvá séria skvelá, druhá trošku kolíše, tretia mi dáva pocit akoby som sledoval 1. sériu ale mne to nevadí, je to dobré. Edit: 4. séria: dobrý štart, blbé pokračovanie a ešte blbší koniec, ale prežili sme to a ďalšie časti už (dúfam) nebudú ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye