Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Flarnytryl

První série za 5 hvězdiček, každá další o jednu méně, během čtvrté sezony jsem přestal seriál sledovat. První série měla skvělou atmosféru, která dokázala diváka pohltit, poté ale autoři začali přidávat na tempu a akci a atmosféra se někam ztratila, což je obrovská škoda. Prison Break tím pro mě ztratil veškeré kouzlo. ()

veere

I. série je vrchol seriálové tvorby (a díky tomu i můj oblíbený seriál); II. série je stále i přes mnohé škobrty nadprůměrná, a stojící na úžasných hereckých výkonech (hlavně Roberta Kneppera aka T-bag, ten se do tý role psychouše narodil); III. série jde po úžasném zakončení 2. strmě dólu, stojí hlavně na atraktivním prostředí exotického vězení (trochu mi to připomělo Carandiru); IV. série je naprostý odpad - scénáristické blitky, a postavy se chovající naprosto dementně a nepřirozeně, vévodí nováček agent NB - stupidita kolem jeho postavy zasahuje i všechny okolo; závěrečný dvojdíl (film) trošku zvedá úroveň, a připodobňuje I. sérii z pohledu ženského vězení - sice nevyžehlí katastrofu 4., ale alespoň trošku spraví chuť... celkově řečeno I. série a zesekání II. a III. dohromady by udělalo z tohoto seriál století, takhle hlavně z úcty k jedničce 5 hvězdiček ()

josmart

Adrenalinový seriál, který jede jako buldozer. To platí o prvních dvou sériích, pak už tvůrci začínají vařit z vody a je to znát. To je ale asi normální proces, že nastavované seriály ztrácejí kadenci. Dojíždím právě poslední sérii a už to opravdu není, co to bývalo. ()

lemings1

Úžasný, napínavý, nervy drásajúci seriál, plný neuveriteľných akoby angličania povedali "Shocking Twists" tzn. zvratov v deji. Toto musím vidieť ešte raz celé odznova. Skvelý scenár, hudba aj herecké výkony hlavných predstaviteľov hlavne Wentworth Miller a Robert Knepper sa presne vžili do ich rolí. Fantázia... Prvá séria je najlepšia potom to idú nápady trošku dole vodou ale seriál nestráca na dramatickosti. ()

dejvyd

První série byla zajímává (90%), ale další série mě totálně odrazili abych se na tento seriál díval (30%)... ()

Martens14

Jde o nejdokonalejší seriál všech dob. V první sérii jsem od toho neodtrhl oči. V těch dalších jsem musel chodit do práce, jinak bych byl na tom stejně jako v první sérii a pořád dokola.....Neskutečně napínavé. Bravo. ()

Naby

Začalo to celkem dobře, ale začíná se to horšit. Příště už mozná zmením hodnocení na 3 ;-). Jinak je to takovy zatim jeste neprehnany MacGyver. ()

blackperseus

Prvá polovica prvej série je to najlepšie, čo som na poli TV seriálov videl. Potom to už začalo mierne upadať a kolísať, aj tak sa ale ešte aj celá druhá séria nesie so známkou štyroch hviezdičiek vďaka skvelým nápadom a zvratom. To, čo tvorcovia ale nachystali na konci druhej série absolútne nemalo logiku a tretia a štvrtá séria sú už len typickým varením z vody, pretože neponúkajú nič nového a v podstate dopredu viete (po predchádzajúcich dieloch), ako sa bude príbeh vyvíjať. V tretej sérii je navyše preč moja obľúbená postava (SPOILER - Sára, aby sa vo štvrtej sérii zasa vrátila *chytanie sa za hlavu* - KONIEC SPOILERU). Škoda. Toto je ukážkový príklad seriálu, ktorý autori nedokázali včas zastaviť. Štyri hviezdy za hocikedy znova "koukatelné" prvé dve série. ()

Karloz

Kdyby seriál po první, nejdéle po druhé sezoně skončil, dal bych víc, ale takhle to fakt nejde. Co všechno může udělat s kvalitním seriálem touha po sledovanosti. ()

Bartson odpad!

Těžká nuda, absolutně mě to nebavilo tenhle rádoby drsnej blábol. Typická hrrr tvorba dnešní doby, kdy tomu udělají masivní kampaň a po půl roce od ukončení po tom neštěkne ani pes a vymyslí se další blbůstka na nějaké téma, které se bude natahovat na tisíc dílů. ()

nervana

Tohle byla pecka a paradoxně jeden z nej. seriálů které jsem zatím viděl. Paradoxně proto, že po shlédnutí 1-2 dílů na jedné české tv a tom dabingu tam, kdy to na herce vůbec nesedělo, jsem to odsuzoval, ale po zkouknutí s titulky mě to vtáhlo a nepustilo. Doporučuji všem kteří se na to chystají, nebo kteří viděli dabovanou verzy na nově, sežeňte si angl. verze s titulky, český dabing stojí totiž za velký ho...., v originále to na vás udělá rozhodně větší dojem. ()

Priest

Velmi vydařený seriál, kde jsem se na každý díl skutečně těšil. Nejlepší na tom ale je atmosféra, která se dokázala z tohoto díla přenést i do Vašeho obýváku. ()

montel

1. SÉRIE - Lincoln Burrows (Dominic Purcell) je odsouzen k trestu smrti ve věznici Fox River za vraždu bratra víceprezidentky. Jeho bratr Michael Scofield (Wentworth Miller) přepadne banku a nechá se zatknout a uvěznit ve stejné věznici jako Lincoln. Hodlá s ním utéct dříve než jej popraví. K tomu mu má dopomoci plán věznice, které si nechal vytetovat na své tělo. 22 dílů, 100% 2.SÉRIE - Lincoln i Michael uprchnou ještě společně s několika vězni z věznice Fox River a jsou na útěku nejen před policií, ale také před vládními agenty a dozorci. Na pozoru se musejí mít zejména před agenty Společnosti, organizace, která stojí za křivým obviněním Lincolna. 22 dílů, 75% 3.SÉRIE - Michael se dostává do věznice Sona v jižní Americe, kde vládnou nemilosrné gangy. Jeho bratr Lincoln společně s několik vězni z Fox River, se jej snaží dostat na svobodu. 13 dílů, 85% 4.SÉRIE - Parta uprchlíků s Fox River je zatčena vládními agenty. Svobodu jim může zajistit pouze tajemný kufřík obsahující Scyllu - neznámá věc patří organizaci jménem Společnost, která se ukrývá v tom nejstřeženějším mrakodrapu. Michael, Lincoln a zbytek uprchlíků se ji musí pokusit zmocnit za každou cenu. 22 dílů, 70% Tak jsem konečně dokoukal poslední díl čtvrté série. Nutno říct, že jsem se náramně bavil. První série je jednoznačně nejlepší a divák, který se nedívá od začátku se asi později ztratí v ději. Ale všechny postavy jsou perfektně vymyšlené a je zábavné je sledovat jak v seriálu začali a jak také skončili. Každý si jistě zamiluje svou postavu, ať už kladnou nebo zápornou. Konec seriálu je dost přijatelný. Gratuluji tvůrcům. 85% ()

Wildchild8

Výborné, první i druhá série špičková, potom se to začalo všelijak komplikovat a přehánět, ale i tak si seriál zachoval svou tvář a kdybych řekl, že jsem se na každý další díl netěšil tak bych fakt kecal :-) Oba bratři zahraní perfektně a s přehledem . PS:Jsem zvědavý na Millera v novém Residentu :o) ()

d4

Osobne ma zaujal bratský vzťah medzi Lincolnom a Michaelom. Tak nejak som sa v ňon vzhliadol a neustále napätie behom troch sérií (4. séria mi pripadala ako omyl, nehovoriac o ukončení seriálu, ktorý bol očividne mierený na hollywoodske happyendy, no bol tak moc okatý, až bol trápny) mu zaistilo miesto medzi mojimi top seriálmi. ()

J. K. Lister

Ačkoliv jsem viděl první dvě série, byl jsem příjemně překvapen. Geniální mladý muž chce vysvobodit svého bratra z vězení. Mozaikovitý příběh s rychlým spádem děje a nečekaných zvratů, který ohromil nejen mne, ale věřím, že i ostatní. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye