Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

l4zarus

Filmově natočen seriál, bohužel s opakující se a nepřekvapivou tématikou. Ze seriálů se stává kult, většina lidí ho zbožnuje, "bohužel" najdou se i tací, kteří jsou proti tomuto proudu, když dle jejich názoru to za to nestojí. A já jsem jeden z nich. ()

Joneleth

s tím, že hodnotím jen první a polovinu druhé série... pak to jde od deseti k pěti a nakonec je z toho taková hovadina, že jsem to přetrpěl jen abych věděl, jak to dopadne... takhle domrvit takovou pecku, to je na zabití ()

hanzi_111

Myslím si že tenhle seriál je těžce přehodnocený, jeho 1. serie byla velmi dobrá ale zbytek je uplně marný,... Blbost střídá blbost, je to neskutečné, protože např. někomu takovému by se nikdy podruhé z vězení nepodařilo utéct... ()

Hon2ar

Na jednu stranu je Prison Break dobrej seriál kterej je strašně napínavej (i druhá série),ale na tu druhou když to srovnám s Lost tak z toho souboje vychází vítězně Lost s velkým rozdílem.Sečteno podtrženo rovná se 4****. ()

oceanic6

Dramatický seriál televízie FOX ktorý sa právom stal jedným z najoblúbenejších seriálov súčasnosti. Chválim dokonalý výber hlavných predstavitelov, každa jedna z hlavných postáv bola obsadená hercom na ktorého nezabudnete a jeho tvár si navždy zapamätáte...1. séria, 100% - Absolútna pecka, plán úteku, neustále napätie, BOMBA. 2.séria, 100% - už vonku z väzenia, cesta za očistením Lincolnovho mena,fantastické zvraty, mňa osobne bavila o kúsok viac ako prvá. 3.séria , 90% - dalšie väzenie, další útek. Občas sa tu už ukazuje neschopnosť scenáristov vymyslieť niečo ozaj prekvapivé a tak sa plánuje plánuje, je to všetko stále napínavé ale už v žiadnom prípade nedosahuje obrovskú kvalitu prvých 2 sérii. Bod k plusu ale za úžasný záver, ktorý by bol úžasnou bodkou aj za celým seriálom. 4.séria , 70% - Začiatok štvrtej série vyzeral zaujímavo, úplne nový koncept tak trochu v štýle Oceans Eleven vniesol do Prison Breaku nový vietor. Už to nebolo o úteku ale stále to malo to napätie a akciu a čo je najhlavnejšie, bola to naozaj zábava. Ale to trvalo len po 12.diel, v ktorom na nás tvorcovia na záver vybalili nečakaný šokujúci zvrat. Po tomto zvrate sa seriál začal stále viac a viac opakovať, naťahovať, proste to bola jedna veľká nuda......a to až takmer do konca. Všetko to nakoniec zachránil 20.diel (hlavne jeho vysoko adrenalínový koniec) a takisto aj niektoré momenty finálovej epizódy ako napríklad: SPOILER návrat starých známych tvárí, záverečná montáž postáv, ktorá bola skutočnou emočnou bombou (dokonalá pieseň Lay It On Me od Spiritualized) alebo samotný kontroverzný záver, ktorý je však podľa môjho názoru veľmi podarený a veľmi logický, vzhľadom na to,že Michael chcel vždy zachrániť iných - Sáru, Linca.... - a nikdy mu nešlo o záchranu seba samého.... KONIEC SPOILERU. Na záver teda už len krátko: PB bol seriál s ktorým som strávil 4 roky života a až na zopár epizód to vôbec neľutujem. Neustále napätie, skvelé hlavné postavy, koniec epizódy vždy v tom najlepšom momente. A aj keď sa seriál ku koncu stále viac zamotával sám do seba a miestami nevedel ako a kadiaľ ďalej, podarilo sa mu nakoniec vykľučkovať so cťou...Be the change you want to see in the world :) ()

jcall2bad

Bohužel, stejně jako v případě Lost, Prison Break vykročil skvělým směrem a první série je velmi povedená. Herecké výkony nejsou nic moc, ale vymyšlené je to hodně dobře (a ti, co tvrdí, že z logického hlediska je ten útěk vymyšlený naprosto stupidně, mi můžou políbit klobouk). Prostě první série mě udržela u obrazovky hodně dlouho a dokázal jsem zkouknout i šest dílů najednou. Ano, udržovalo mě to vzrušeného a nedočkavého. Měl jsem nutkání věděť, co se bude dít dál. No, a od druhé série to jde opět z kopce. Na tom seriálu bylo tak dobré sledovat plánování útěku a spory mezi jednotlivými protagonisty. Je tudíž logické, že když se dostanou ven, už to taková zábava nebude. No a to jsem ještě nenahodil ani slovo o třetí sérii, kterou si to Prison Break sere úplně. Nové vězení, které je ovšem absolutě nedůvěryhodné, silně nerealistické (tedy, já o tom moc nevím, ale jestli to takhle funguje ve vězení na takovém místě, tak je to větší pohoda, než jsem si myslel), absurdní nové postavy a pokles zájmu starých postav. Je na nich vidět, že ani je už to nebaví. Jednu hvězdičku navíc oproti Lost dávám, protože kdyby po první sérii nic dalšího nebylo, bylo by to perfektní a nic by nebylo třeba upravovat. Moje mínus, že jsem od druhé i třetí série hodně očekával. ()

TomCruise

Tento seriál nemá ani jednej chyby...snažím sa pozerať všetky časti..má perfektný dej a vynikajúce herecké obsadenie...proste skvelé. ()

FxXxR

1.seria 5*, 2.seria 4a1/2*, 3.seria 3*, 4.seria 4a1/2* (zatial) celkovo to zaokruhlim nahor, lebo ziadny iny "moderny" serial pre mna nedokazal tak dlho udrzat taky vysoky standard... ()

zawa

To samé jako u seriálu Ztraceni. Nebylo by radši lepší skončit druhou sérii. Kdo chce moc, má málo. ()

J.S.Austen

Těch 5* jenom za 1. a částečně 2. sezonu, protože potom zase nastoupila nějaká "společnost", která je nadnárodní a scénáristi si mysleli, že jim pokryje veškeré díry a s kvalitou to šlo k šípku. ()

croftak

Tento seriál je velice těžké ohodnotit jako celek, protože kvalita jednotlivých řad je velmi rozdílná. Nechápu ale opravdu nechápu, jak někdo může napsat, že nejlepší je 3. či 4. série. První série je dokonalá, infarktové závěry každého dílu mě donutili jako u jediného seriálu v mém životě, čekat každý den po premiéře na americký release s titulkama. Bohužel kvalita první série a těch dalších je opravdu hodně rozdílná. Jde to z kopce od druhé série a ve čtvrté už jsme ve velkých sra*kách. Závěrečný film je hold takový jaký je, není dokonalý co si budeme nalhávat. Přesto na samém konci jsem si řekl, že takto mohla skončit druhá série a Prison Break by zůstal po dlouhou dobu v síni slávy. Teď si zpousta lidí řekne "Jenom natahovaná sračka". Bohužel. Nezbývá nic jiného než poděkovat Foxům, že se rozhodli zrušit seiál, protože kdo ví kam by jsme se dostali. Co je třeba ocenit: Herecké výkony :Robert Knepper, Wentworth Miller Postavy :T-bag (Robert Knepper),Michalel Scofield (Wentworth Miller),Brad Belick (Wade Williams), Paul Kelerman(Paul Adelstein) + vězni z veznice Fox River (jak ti méně důležití, tak ti klíčový pro seriál) 1.série:- všechny díly, Hudba ()

ELDoctorow

1.séria *****, 2.séria *****, 3.séria ***, 4.séria ***, takže priemer ****. Vďakabohu, že to skončilo. Síce o dve série neskôr, než by bolo bývalo zdravé, ale predsa. Pribúdajúcimi časťami bolo stále očividnejšie, že tvorcovia s takým rozmachom príbehu pôvodne nepočítali a tak museli vymýšlať za behu. Od tretej série je však tých wtf momentov a plot holes toľko a takých rozmerov, že by ich neprehliadol ani Steve Wonder v tmavej komore počas úplného zatmenia slnka. ()

kondomxxl

Skvelý príbeh a herci. Čo sa týka jednotlivých sezón: jednotka bola zrejme najlepšia, bol to taký úvod. Dvojka sa mi taktiež veľmi páčila, naháňačka po štátoch na čele s Fichtnerom stála za to. Trojka bola veľmi slabá ale štvorka sa opäť vyšvihla, síce to už bolo naťahovanie a priberanie postáv do deja, ale osobne som sa nenudil ale veľmi bavil. Celkovo je to jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl. ()

Skowajs

Vynikajíci první řada, druhá trošku pošilhává po úspěchu první,třetí se veze na vlně první a čtvrtá je slabší průměr dokoukaný jen ze zdvořilosti s koncem typu deus ex machina, s tím že scénáristi mohli nabídnout lepší konec divákovi co u toho prosedí 50 hodin.Final break snad lepší ani nekomentovat. ()

Karel69

První sérka naprosto geniální, druhá hodně, ale opravdu hodně dobrá, třetí je taky ještě docela v poho a na čtvrtou už sem neměl odvahu se podívat. Ale za ty první tři solidní čtyři hvězdičky, kdyby skončili u druhé, mohlo jich být pět, ale peněz by bylo určitě míň. ()

james11

No zatím jsem viděl vše asi do půlky 4 série (zbytek hodlám někdy teď dokoukat, ale moc už od toho nečekám.. :-(. První série podle mě neměla chybu, ale pak to jde s Prison breakem trochu z kopce (možná kromě 3 sériem, která je trochu oživení). Podle mě 4 série snad ani neměla vzniknou, protože kam se to teď uchyluje už opravdu neni možný. No celkem seriálu dávám 4 hvězdičky a doufám, že nebude další série, kvůli který budu muset to hodnocení schodit. ---- Tak jsem dokoukal zbytek série a byl jsem ztoho docela zdrcen... Ve většině těchto dílů, se jen přehazuje Scylla a rukojmí, scénař už bez nápadů... Kdyby prison break skončil v půlce 4, tím že dostanou Scyllu a svobodu myslím, že by tím neudělali takový propadák, co je z něj teď. Váhal jsem jesli mám ztrhnout další hvězdičku, ale když si vzpomenu na 3 celkem podařené série, tak vím, že tohle si Prison break zaslouží. ()

kacudzde

Za první sérii, která mě "dostala". Chytrý plán jednoho bratra, jak toho druhého dostat z vězení, kde je neprávem. S přibývajícími díly je děj bohužel nesmyslně natahován a ztrácí na zajímavosti. Z postav nejzajímavější mafiánský boss John Abruzzi v podání výtečného Petera Stormara a Robert Knepper jako psychopat T-Bag. ()

THORasgard

První sezona je bezesporu boží věc. Má své občasné scénaristické berličky, ale já sakra nehledám dokonalost. To co ovšem přišlo ve druhé (a co teprve pak ve třetí a ve čtvrté) řadě, to pes nežral. K výborným postavám jako T-Bag, Scofield a jeho brácha, Abruzzi ve dvojce přibyl pouze Mahone, který ovšem od té doby seriál táhne. Kdyby dvojka skončila odhalením celého toho podfuku, byl by to seriál 200% třeba za deset hvězd, ale on tak neskončil a tvůrci se zakopávali hlouběji a hlouběji do toho bahýnka, co si kolem sebe rozňahňali, zkurvili (promiňte mi ten výraz) T-Baga, Millera naprosto přestalo bavit v takové sračce hrát, dobří lidé umírali, aby si nikdo nemohl být ničím jistý. Třetí řada byla taková malá parodie a nebýt Mahoneho tak se na to už dávno nedívám. Tý slepici Gretchen měl někdo zakroutit krkem hned jak jí potkal a byl by klid (a možná bychom byli ušetřenii jednoho dementního zmrtvýchvstání). V tom světle se mi pak čtyrka jeví jako návrat k lepšímu, ovšem jen po několik málo dílů, kdy se musím zase začít divit, jak je možné že jsou všichni tak tupí, že je (už poněkolikáté) přechčije ta samá banda muklů. Jo a jestli se tetování dá odstranit tak snadno a rychle, tak to si hned jdu nechat pokérovat celé tělo. V současné době čekám na posledních osm dílů, takže hodnocení se může ještě změnit. I když dát tři hvězdy seriálu, který se mi tak líbil, s herci, kteří se mi tak líbí, mě skutečně bolí, ale co je moc, to je moc. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye