Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Cerion

Nervy v kýblu při každým díle a co hůř, vždycky to skončí tak, že si prostě musíte pustit další díl, protože vám zápletka nedá spát. Jestli nedostanete infarkt po 4 řadách tohoto vynikajícího seriálu, pravděpodobně ho nedostanete už nikdy. ()

Matt007

Výborný seriál z vězeňského prostředí, který ve třetí a čtvrté serii trošku ztrácel (dle mého názoru) ale i tak mé hodnocení opravdu zasloužené, zajímavý nápad a pro diváka určitě příjemné zpestření. ()

danny_21

V době svého vzniku to byl opravdu průlom v seriálové tvorbě - fakt pecka, na každej díl jsem se těšil jak malej Jarda. Ale jak už se většinou stává pak to šlo s kvalitou níž a níž až k poslední sérii, kterou jsem fakt už doslova protrpěl, tolik bizarních zvratů neustále se opakujících dokola a nápady nejčestnějšího člena menzy, skauta Scoffielda....Bože, Kriste můj, proč jste to neutnuli o dost dřív, další krásný příklad toho, když se musí nastavovat za každou cenu, výsledek je pak k smíchu podobně jako LOST, díkybohu, že to skončilo - jako celek 60 % ()

aLCaP0Ne

Paradička, presne takto by som si predstavoval seriál o úniku z väzenia. Perfektná zápletka, skvelé výkony a stále sa točiaci vývoj a osud jednotlivých osôb.. 90% ()

selier

Mé hodnocení jde ruku v ruce s Galadriel a proto se nechci příliž opakovat. Konec seriálu bylo vážně utrpení, s tím, že poslední dva díly už jsem přetáčel, protože dokoukat to nešlo. Nakonec tedy 3 hvězdy 60%. ()

Demonic189

Možne spoilery! SEASON 1 - Vskutku fantastická záležitosť, ktorej absolútne nie je čo vytknúť. Velmi sympatickí a hlavne skvelí herci, skvele tempo, atmosféra, neuveritelne napätie, väzenské priestory, no proste všetko. A k tomu ešte GENIALNY plán Mr.Scofielda a máme tu prvý seriál, kde som si od napätia a strachu takmer naložil do prádla a kde pri poslednej časti prvej serie nechýbali ohromne zimomriavky. Uvidíme však, čo bude ďalej. SEASON 2 - od začiatku opat velmi napinavá nahánačka s našimi hrdinami, nove postavy, nové dejové linie. Za všetkych treba zmieniť fantastického W.Fichtera alias agenta Mahoneho. Avšak ku koncu serie mi už začalo poriadne liezt na nervy to neustale natahovanie, natahovanie a natahovanie, vskutku bolehlav. Nelogickosti stale a stale pribúdalo, postavy sa tu a tam zjavovali ako mavnutim prútika a podobne. Avšak i napriek tomu este stále 5* zaležitost! SEASON 3 - old school sa opat vracia, teda tu máme opat vaznicu a jeden plán k úteku. Nechýba istá exotika, avšak napatie je oproti prvej serií minimalne. Clovek ani nema pocit, ze je v drsnej veznici, ale na nejakom pieskovisku, kde si kazdy robi to svoje. Do hry vstupuje vo velkej miere i Spoločnosť s nou aj scenáristické vrtochy, ktorých je neurekom. Kvalita tak ide rapídne dole, avšak keby to skončilo touto poslednou sériou, dalo by sa to však este nejak tolerovať....lenže to by tvorcovia museli zabudnúť na SEASON4, ktorá je až na par svižnejších dielov totalne HROZNÁ! Kazdy podráža každého, nikto nikomu nemoze veriť a niekedy mi to pripomína skor scifi, ako kriminálny serial. TO množstvo zvratov je až zarážajúce....brrr som zvedavý ako sa to všetko skončí, lebo posledné časti pozerám len so sebazaprením. EDIT: poslednych cca 5 časti a hlavne ZAVER je absolutná marha a zlo najvyššieho kalibru. Škoda, mohlo to byť za 5* a to hlavne za prve dve genialne serie. ()

kukkik

Ze začátku to šlo ale stejně to dopadlo jako LOST. Jako trilogie by to bylo fajne ale 57 hodin?? Prostě natáhnuté jak trencle aby si někdo pořádně namastil kapsu. Yoshitsune to přesně vystihl :D Já osobně bych to spíš označil jako telenovelu než seriál. Za mě 2 ** ()

DarthFailord

Průměrný seriál s průměrným obsazením. Žádný zvrat. Žádné napětí. Prostě nic. Zkouknul sem to a na konci každého dílu už sem nevnímal co bylo na začátku. Zbytečně vyhypovaná věc, která je stejně "kvalitní" jako Dallas nebo Dynastie. 35% ()

deLaFere

Bohužel většina lidí na této planetě jsou ovce, které bez váhání skočí po lesklém pozlátku a dokonce si ani neuvědomí, že pod tím pozlátkem nekonzumují nic. Tak je to s tímto seriálem. Na první ohled vypadá opravdu dobře, výborně dávkované napětí, celkem slušné charaktery a originální děj, ale ten deus ex machina, ten musí být naprosto vyčerpaný, Vzdal jsem to hned na začátku druhé série, nelogičnosti začaly přibývat geometrickou řadou, už mě to prostě uráželo. Tři hvězdy Prison break určitě zaslouží, ale 80%? Za načinčané nic? ()

Likan7

Nikdy jsem neviděl seriál, který by odstartoval s takovou bravurou, jako Útěk. První série byla brilantní, druhá výborná. Bohužel byl ale znát kvalitativní propad a čtvrtá série, hlavně její druhá polovina, je to nejhorší, co bych mohl Útěku z vězení přát. Naštěstí se Dominic Purcell a Wentworth Miller kousli a dokázali si vyhádat (krátkou a málorozpočtovou) pětku, která vrátila tento seriál na výsluní, kam patří. Ty kvalitativní výkyvy jsou obrovská škoda, protože kdyby scénáristé měli připraveno víc než jen jednu a půl série, nemuseli by vařit z vody a na konci oživovat mrtvé jak na běžícím pásu. Pokud ale Útěk něčím bodoval, tak skvělým castingem. Purcell je nudný trouba, ale Miller si tu střihl svou životní roli, kterou nikdy nepřeroste, a je to asi i tak správně. Stejně nadšený jsem byl z pohodovýho Nolascy a ďábelsky úchylnýho Roberta Kneppera. Velmi mě potěšil i můj oblíbenec William Fichtner, škoda, že se nevrátil v pětce. Útěk z vězení měl potenciál být skvostem, o kterém bychom mohli polemizovat jako o jednom z nejepších seriálů vůbec a i když byla pětka výborná, nechal bych už Linka a Michaelem v klidu. ()

Nix

S tímto seriálem jsem strávil spoustu času, ale ne kvůli tomu, že bych ho nemohl dokoukat, právě naopak, líbí se mi provedení, hlavně prvních dvou sérii. Je pravda, že potom to začne trochu upadat, ale poslední série celkem dala seriálu světlo a i když se prvním dvou sériím nevyrovnalo, návrat je to úctyhodný. Stará parta zase pohromadě a Michael zase zdrhá z vězení, to umí nejlíp a tohle přesně chci vidět zas. Já nemůžu jinak než dát plný počet. A teď všichni se vzdělávat, jak se to správně dělá. ()

hiczech

Po těch všech sci-fi seriálech, kterým holduji, musím hluboce smeknout tomuto kousku, který nemá se sci-fi nic společného. Začnete se dívat a nic Vás neodradí od sledovaní dalších dílů... Ale hlavně, a to je asi to správné koření tohoto skvělého seriálu - vcítíte se do děje... jste tam, přemýšlíte, kombinujete... a užíváte si ho. Je to šupa ! ()

fojtas

uz nevim jak dlouho se mi nestalo, ze bych nejakemu filmu nebo serialu odpustil tak moc jako prave prison break....sem tam logicke diry, sem tam mi vadi neco jineho...ale jinak proste i dont carre!!!!nikdy jsem neveril, ze se behem 45minut da dychat jen 2x, ale posledni dily me presvedcuji o pravem opaku...jen tak dale! ()

Pipkin

Nedokázal jsem od toho odejít. První díl jsem si pustil ve čtvrtek večer a v pátek ráno škemral u šéfa o dovču. Naštěstí mi ji dal. Jinak bych dnes hledal práci, protože od Prisonu by mě nedostala ani představa hladovějící rodiny. ()

BaronX

Tenhle seriál měl jednoznačně skončit po první sérii a troufám si tvrdit, že by se stal jedním z nejlepších seriálů vůbec. Bylo zde tolik napětí, že člověku vstávaly vlasy na hlavě, v každém dílě šokující zvraty, skvělé herecké představení (Scofield, T-Bag a můj oblíbenec John Abruzzi :-), skvělé prostředí, kamera, hudba, tetování. Dokonalost - 11/10 ...... jenže pak přišla druhá série a s ní ... nastavovaná kaše až se tomu nechce věřit, navíc když byly "zločinci" venku jakoby najednou nebyly ve formě, začaly se kupit nesmysly a děj váznul jak žvejkačka na botě 6/10 ...... třetí série a zpět ve vězení (jenže tohle vězení působí ve srovnání s první sérií jak mateřská školka, ačkoliv se všichni vězni tváří že k snídani měli rezavé hřebíky - uvěří jim to málokdo, spíš jim dát do ruky bábovičky a poslat je na píseček 5/10 ...... čekám co bude dál, snad jen ze zvědavosti, a stále věřím ... že může přijít ještě alespoň jeden šokantní zvrat - od první série čekám, ale zatím marně ... třeba by se ze Scofielda mohl stát hajzl, wau ... ale to se nestane ;-))) ()

lift666

Dávám 5*,tak proč (když jsem viděl "jen" první řadu) mám pocit,že to nejlepší teprve přijde?Tohle je něuvěřitelnej seriál.Nevím,čím to je.Jestli za to může Wentworth Miller nebo snad dokonalá režie,snénář..nebo možná všechno dohromady-nevím.Ale je to úžasný ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye