Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

miksacka

Útěk z vězení mě upoutal hlavně proto, že to byla změna. Není to jeden z hromady podobných seriálů, ale něco nového. Líbily se mi všechny čtyři řady až na poslední díl a dodatek v podobě filmu. Michael všechno vymysel, zvládl a dokázal - nakonec zemřel. K tomu film, který trval cca dva klasické díly a odehrálo se tam toho ve zkratce tolik jako jindy v celé řadě. Nechápu, nevím, nerozumím, čím si Útěk z vězení vysloužil takový konec. ()

wosho

Napínavé to je, jinak zbytek je silně nevyrovnaný, zmatený ,zdlouhavý a hlavně zbytečně moc natahovaný. Škoda, kdyby se jednalo čistě o tv mini sérii byla by to pecka. ()

Paity

Prison Break byl ve své době něčím novým, něčím s čím do té doby nikdo nepřišel a teď když o tom přemýšlím, nevím proč jsem tomu dal 80 procent. Jednu hvězdu uberu. Zápletka byla často přehozena do úplné absurdity a za to prostě hodnocení snížit musím. Nicméně napětí uměl tento seriál udržovat velmi solidně. ()

Tessie

Po šesti letech jsem se opět podívala na první sérii. Naprosto dokonalá, napětí s každým dílem roste, držíte těm trestancům palce, aby mlčeli a dodrželi plán útěku. Superně promyšlený seriál do sebemenšího detailu. ()

Scevola

Musim priznat ze medzi serialmi som nic lepsie ako prvu seriu Prison Breaku nevidel. Postupne to trosku islo dole (vynimkou je tretia seria) ale stale to staci na 5*. 9/10 ()

Janega

1. séria- 99%. Super, originálne, dynamické, zaujímavé prostredie a postavy, jednoducho vydarené. 2. séria- 80%. Začala sa naháňačka mačky na myš. Občas som však mal pocit, akoby autori nevedeli, ktorým smerom sa vydať, a tak len blúdili cesta-necesta. 3. séria- 70%. Tá istá štruktúra ako v 1. sérii, avšak tentoraz to nejak už nefunguje. 4. séria- 60%. Je mi ľúto toho nízkeho hodnotenia, ale... Sú to samé intrigy, zvraty, nezmyselné odhalenia, je to z toho chaos, ktorý niekedy vyusťuje až do absurdity. Michael Scofield by mohol svojimi nápadmi konkurovať MacGyverovi. Téma "útek z väzenia" je vďačná akurát tak na 2 série. Potom je to len zbytočné naťahovanie niečoho, čo sa zvrtlo na opakujúcu sa nezmyselnú atrapu predošlých sérii. Neviem si predstaviť, o čom by mali byť ďalšie série bez toho, aby z toho nevznikla kravina. Najzaujímavejšia a najlepšie zahratá postava je určite T-Bag. ()

RichardLev

Fajnový seriál, který je však jako nekonečná žvýkačka. Na můj vkus je tam moc vycpávek a zbytečně se to natahuje. První série se dala klidně zmáknou za deset dílů. Viděl jsem první sérii a dva díly z druhé a věřím, že to bude i nadále zajímavé, ale já si raději ušetřím čas a utnu to v tuhle chvíli. Skoro každý díl končí cliffhangerem a divákovy se nedostane chvíle oddychu. Není to však taková droga, na které bych musel ujíždět ještě dalších 57 dílů. ()

Ledkodlaq

První séride pěkně odsýpá, je na co koukat, je to celkem promyšlené dopředu. Na další sérii už jsem se neodhodlal, jednak jsem si chtěl zachovat dobré mínění a pak, už to není dál o útěku z vězení.. takže nezájem :-) ()

rtio

1.série /90 %/, 2.série /70 %/, 3.série /75 %/, 4.série/65 %/, Prison Break: The Final Break /80 %/. Moje srdcovka nemůže ode mně dostat míň než pět hvězd. ()

Norino12

Perfektný seriál, ktorý gradoval diel po diely. Toto však po pravde platí len na prvé tri sezóny, ktoré boli bezchybné. Veľmi dobre zvládnuté herecké výkony, neskutočná atmosféra ako väzenia tak celého prostredia a zaujímavý nápad zvládnutý bez chybičiek. Každý kto má aspoň kus rád podobné filmy nebude určite sklamaný. ()

Simbet

Když mi někdo řekl, že je to úžasný seriál, že se na něj mám podívat, kroutila jsem hlavou. Vězení? Šmankote, já se dívám na Barbie, tam aspoň vím, že to dobře dopadne a nemusím mít sevřený žaludek. Ale tak, když to všichni tak vychvalovali, tak jsem koukla na jeden díl, a hned jsem řvala, že chci rychle vidět další. Celkem chápu, že kvůli tomu lidi i nespali. Člověk si říká, kam na ty nápady chodili. Dala jsem ale jenom první sérii, pak už jsem fakt neměla nervy. ()

HonzysKISS

Kdo miluje témata o vězení, musí tohle vidět. Tak krásně promyšlené, že vám to jednou zkouknout snad ani stačit nebude. Postavy a vztahy mezi nimi jsou velmi zajímavé. Stoprocentně si někoho zamilujete. Nejlepší na tomhle seriálu jsou zvraty. Nespočetněkrát se stalo něco, co mi hrozně vrtalo hlavou, jak dál budou pokračovat. Vždycky jim přišlo něco do cesty a většinou fakt nebylo jasné, jak se z toho vykroutit. Hodně lidí říká, že druhá série je už horší. No, mně tedy přijde naprosto stejně výborná. Dokonce ani třetí sérií bych nenazval za špatnou. Je to sice úplně jiné prostředí, ale neurazí. Naopak fanouška by to mělo potěšit. A ta čtvrtá? Ta už je bohužel opravdu výrazně horší. Je to škoda, jak to se čtvrtou dopadlo. Není zase k zahození, spíš je to něco jiného, než byste od tohohle seriálu čekali. Tady je spíš chyba taková, že je strašně natahovaná. Sice ne nudná, ale zbytečná. I když zase to zakončení za to stojí. K „páté“ sérii jsem se vyjádřil zvlášť v komentáři. Ve zkratce jenom: není to nic nového, ale pořád super. ()

_ksilt

Prvni sezona serialu byla vynikajici, druha dobra a treti sezona uz jen paberkovala na uspechu prvni a posledni sezona nestala vubec za nic, bohuzel, tenhle zpocatku vynikajici serial velmi vyrazne utrpel stavkou scenaristu, ktera se odehrala na prelomu treti a ctvrte sezony. ()

meli@n

Seriál, ktorý vás od prvého dielu zaujme a od šiesteho a siedmeho úplne pohltí. Dá sa mu hádam niečo vytknúť? Snáď len to, že čím viac to budú predlžovať, tým to bude horšie. ()

shimpy(CZ)

Tento výborný seriál si zaslouží 5 hzvězdiček, protože je opravdu skvělý! Plánovaný útěk z vězení rozdělený do 22 dílů tak, že se ani jeden díl nenudíte. Scénář je plný akce, napětí a nečekaných zvratů. Také postavy jsou výborně zahrané. Všechny mají své kouzlo a charisma (nejvíce mi přilnul k srdci kromě samotného hlavního hrdiny také Robert Knepper alias T-Bag). Opravdu radost pohledět. Co se týče kvality příběhové linie, tak v první řadě není co vytknout. Druhá už není tak originální a spíše mě připadá že sleduji další řadu seriálu 24 hodin. Ale i tak se Prison Break řadí mezi mé oblíbené kousky... ()

Peca7

Nechám 5*, hlavně za první sérii, která byla naprosto famózní, druhá už zaostávala, ale po skončení třetí serie jsem měl sto chutí nejmíň jednu * odebrat. O čtvrté už je škoda mluvit. to je totální propadák. ()

blues

hodnoceno z pohledu na prvnich par dilu to vypada na pekny nasup, velmi rychle se vyvyjejici (a komplikujici se) dej je hlavnim pozitivem tohoto serialu.// v rámci sledování dalších dílů musím hvězdičku přidat... ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye