Hory mají oči

• USA The Hills Have Eyes (více)

Poklidné automobilové putování se v hrůzyplném remaku klasického hororu Wese Cravena mění v boj o holé přežití! Osamělá rodina se v poušti Nového Mexika stává obětí zvráceného klanu krvežíznivých mutantů. Film Hory mají oči, ve kterém není nouze o kaluže krve a strašidelné scény, vás napětím nenechá ani na chvíli vydechnout! (Magic Box)

Vencik89

Mně se to nelíbilo, nemůžu si pomoct. Tenhle film mi opravdu nic neříká, jsem možná trochu zaujatý vůči hororům, ale preferuji spíše ty, ve kterých je méně zmutovaných černobylských horníků se zapíchnutou vlaječkou v hlavě. Díky, nechci.. ()

anitae

Taková normální americká rodinka si udělá výlet do pouště a potká se tam s bandou zmutovaných horníků ... no, a pak vypukne to pravé rodinné vyvražďování - ale na můj vkus až moc brutus. A taky z toho plyne ponaučení - v poušti nikdy nedej na rady domorodců a nepoužívej zkratku;) ()

Kadas97

Výborná vyvražďovačka v podaní pána Aju, ktorý si týmto filmom začal šliapať cestičku k môjmu horormi týranému srdcu. Výborný úvod, ktorý v momente zaujal svojou brutalitou, ktorá sa stupňovala a tým zaujímala viac a viac. Obstojné herecké obsadenie len umocňovalo zážitok z filmu. V prípade, že by sme porovnávali tie zmutované hubinky s mutantmi od Wrong Turn tak jednoznačne vyhrávajú Ajovi zverenci. 8 z 10 ()

Hartigan

Žádný větší smysl se nenajde, celá příhoda je stará ohraná písnička jako jiné zabíjačky, musí se ovšem na druhou stranu pochválit dravost a agresivita pouštních vidláků. Jaderné pokusy pro zdejší živočichy skončily nehezky a udělaly z nich zmutované kanibaly, kteří jsou hladoví a s nikým se dlouho nepářou. Jeden z těch lepších slasherů a na maskách si dali pečlivě záležet. Víc takových kousků. ()

emdvojka

Američania sa netaja tým, že testované atomové bomby na ich územi, mohli vyvolať neželané mutácie v útrobách práve tehotných žien, a vďaka tomu dostali hory nie moc prívetivé oči, ktoré práve padli zrak na nič netušiacu rodinku v karavane brázdiacu rozľahlou púštou. Ich mierumilovné spoznávanie matičky zemi, preruší už spominaná zmutovaná generácia ktorá splodila ďalšiu generáciu a všetci takto spoločne sa rozhodnú, že si ulovia nejakého toho "normálneho" američana. A tak začína spleť hnusných mučivých vrážd, smutných a hysterických tvári a neskôr už odhodlaných vzoprieť sa osudu a otočiť celý dej príbehu na ich stranu. Nič nové ale aspoň štandartné. Veľmi porovnateľné z mladším Wrong turn. ()

Plechpetr

Jeden z nejvíc povedených hororu, co jsem za tohle prochcaný léto stihl zkouknout. Bylo to trošku hůř zahraný z hlediska matky a starší sestry, jinak opravdu super. ()

geek.ondra

Surová a nekompromisní oslava žánru. Aja má neskutečný cit pro atmosféru, střih ale i krvavé masakry. (Útok na karavan nechť se zapíše mezi nejintenzivnější scény v historii hororu) Perfektní práce a škoda že se Alexandre už nikdy na takovou úroveň nedostal a mrhá svým talentem v druhořadých béčkách. 8/10 ()

Hpatrik

Zručně natočený horror s jednou nezapomenutelnou scénou a uspokojivým závěrem. Moje výhrady jsou snad jen k často nelogickému chování postav. ()

Dovlatovka

Atmosféra před prvním velkým útokem je zatraceně hustá, napětí sílí. Útoky jsou brutální, ale ne tolik, aby se na to nedalo koukat. Pak přijde zlom, kdy ti hodní už nemají co ztratit a začínají být naštvaní a vynalézaví. Konec s nezničitelným hrdinou je pak odlehčením ala Vřískoty pana producenta a já za něj děkuju. Jsem totiž strašpytel a díky tomu závěrečnému pousmání jsem v klidu dojela domů a spokojeně usnula. Vynikající zvuk a hudba! ()

Lord Fuck odpad!

Naprostá a totální sračka s velkym S. Úvod naprosto o h...ě. A scéna v karavanu? To snad byl vtip ne? Jsou věci co do filmu z etického hlediska nepatří a to co se dělo tam bylo zvrácený. No a konec? to už bylo příliš. A laciné plýtvání s lekačkama jen dokládá, že tohle je přeceňovaná podprůměrná sračka. ()

arnost

Je to po dlhej dobe kvalitný horor. Trochu viac krvavý(videl som UNRATED verziu). V prvej časti sa režisér snaží nás zoznámiť s postavami a vybudovať si k ním aký taky vzťah a to sa mu darí. Za to mu patrí pochvala. Potom sa to už krásne rozbehne, áno ten chválený útok na karaván, držalo ma to v napätí čo sa už dosť dlho nestalo. Čo sa týka toho hrdinského pátosu, keď vezmem do úvahý že to je vlastne B-ečkový horor nemam k nemu žiadne výhradi. Prave by som povedal že ten prerod hlavnej postavy v "ramba :-)" je fajn a cítiť v tom nadhľad, aspoň vidno že sa tvorcovia neberú príliž vážne a to mám na Ajovy rád. A este k tomu koncu konečne dobrý koniec. ()

radagast

Aj samotný dej je ako kopec, pomalým stúpaním sa dostaneme na vrchol filmu (scéna prepadnutia karavanu v noci - tá mnou otriasla) a potom to už ide dolu kopcom. Našťastie nie natoľko prudko, aby film znechutil. Iba sa nemôžem zbaviť dojmu, že to mohlo byť aj lepšie..... ()

Gardenboy

Aaaaaaaghhhh ... tak toto bol drsny narez ... nieco tak napínavé som dlho nevidel. Ktosi tu poznamenal, ze scena kde napadli v noci karavan bola stelesnením fdokonaleho filmového napätia a hrôzy. Môžem len súhlasiť, niečo takéto sa vidí málokedy. Ja ešte dodám, že obdobne u mna obstála scena kde Dough hľadal v dedine a dome tých hajzlov svoje malé dieťa. Na záver to trochu tvorcovia preháňali, na môj vkus tam bolo veľa sekier a čakanov do hláv. MInimálne posledné dve si mohli odpustiť. Ináč film hodnotím ako vysoko nadpriemerný horor, ktorý tento žáner posúva do trochu iných dimenzií ako je len šedý priemer prezentovaný väčšinou rádoby hororových snímkov z poslednej doby. ()

herm

Tak jsem prave zhledl asi polovinu filmu a okamzite tuto hruzu smazal.. Pri zabijacke scene v karavanu jsem nevedel, jestli se mam smat nebo brecet.. Jeden pocit je ale silnejsi - naproste zhnuseni! Parek znasilnujicich komickych mutantu, vsude strikajici krev a horici otec rodiny.. A to jsem se nedostal za pulku... Pokud chcete videt film plny odpornych, nevkusnych a ohavnych scen, pak doporucuji vsema sedeti... :o) Jedna hvezdicka za nazev:o) ()

markotter

Vyvražďovačka má pro tvůrce jednu nevýhodu. Divák předem ví, že někdo, několik lidí, případně všichni lidi umřou a tak tvůrci mají před sebou úkol vymyslet nějaký zajímavý způsob, který nikdo před nima ještě nevymysel, musí umět vygradovat napětí a navodit tu správnou lekavou atmosféru a musí to být aspoň trochu uvěřitelný. Málokdy se to někomu povede. U Hor se mi líbil začátek i nápad s mutovanými horníky. Několik scének, hlavně v první půlce mělo docela šťávu, ale ke konci už jsem trochu zíval. Happyendový konec naštěstí Aja posledním záběrem negoval, takže aspoň něco. Ale na víc než na *** to není... ()

Sosak

O tomhle "hororu" jsem slyšel kdeco. Že prý je to jeden z nejděsivějších krváků a tak podobně. To jsem potom asi viděl jinej film - Hory mají oči jsou jenom další horor, co nevyděsí. Očekávatelné lekačky, kečupoidní krev, stupidní příběh, hezcí a záhy naporcovaní lidé, však to znáte. Jediná věc, kterou film vybočuje z průměru je nepatrně nešetrnější zacházení s hlavními hrdiny, ale toho bych si bez upozornění možná ani nevšiml... ()

Perr

Předvídatelné, zdlouhavé, směšné, nudné, vůbec se nedostavila žádná hororová atmosféra, jediné co film nabízí jsou jen krvavé záběry. ()

GodKnows

asi by som si mal pozrieť unrated verziu pretože tento čajíček ma dlho hore neudrží.........proste taká hlúposť je to celé.......Haute tension sa na nič nehralo a i nehororového fanúšika muselo potešiť celkové spracovanie......toto je film na ťažkú objednávku, v ktorej sa bohužial naplnili všetky body zmluvy :-D ()

BLADER

Veľmi kvalitný a veľmi surový film. Páčil sa mi, a to veľmi. Myšlienka filmu nie je veľmi originálna, ale Aja parádne predviedol, ako mal Pach krvi vyzerať. Jednoducho skvelý film. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Co jde do kin tento týden?

Co jde do kin tento týden?

11.05.2006

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)