V kriminálnom prostredí sa odohráva najnovší film Johna Maddena (Dôkaz, Zamilovaný Shakespear) v hlavných úlohách s Diane Lane (Neverná) , Mickeym Rourkom (Sin City, Vtedy v Mexiku) a Thomasom Janeom (Pomstiteľ). Carmen Colsonová (Lane) a jej manžel Wayne (Jane) sú nútení zostať v programe pre ochranu svedkov. Kým si oni myslia, že sú v bezpečí, dvaja vrahovia s cieľom ich "odtajnenia" sú im na stope. (oficiální text distributora)

ZkuKol

Mickey nabral takovou formu, že teď utáhne asi všechno, Diane bude kočka i v osmdesáti a Thomas dokazuje, že umí i hrát. Scénář není žádný poklad a mám pocit, že jím byla předloha dost necitelně krácena (nečetl jsem, ale je to cítit na rychlosti zvratů) , Madden opět dokazuje, že není žádný kouzelník, spíš šedý průměr. Hudba a atmosféra sedí, akce slušná a kamera příjemně drsná. Prostě dobrý thriller na sobotní večer, ale s lepším scénaristou a režisérem bychom si ho pamatovali déle než týden... 70% ()

Wormboy

Nebyt pana na reziserskej stolicke a celkom slusneho hereckeho ansablu, islo by o nicim zaujimave becko s absolutne neoriginalnym scenarom, nic neriesiacim pribehom a beckovonudnym spracovanim. Takto je to presne to iste az na toho rezisera a hercov, ktori vsak film viacmenej nicim nezachranuju pred sivostou priemeru. 2,5/5* ()

iXtr3m3

Malý komorný filmík s príjemným hereckým obsadením, kde si každý svoju úlohu hrá tak, ako sa od neho žiada, ale v konečnom dôsledku strácajúci vyššie hodnotenie kvôli zrovnaniu hereckého výkonu hlavnej postavy Mickeyho Rourka v Killshote a vo Wrestlerovi, kde jednoznačný výsledok pozná asi každý. :-) ()

sedm.1

Snad jediné, za co mohu dát s čistým svědomím Killshot plusové body, je samozřejmě lákavé obsazení, které se autorům odvděčilo a film skutečně drží nad vodou. Dvojice rozvádějících se manželů/obětí, které ztvárnili D.Lane a T.Jane je sice ještě průměrnějšího ražení, ale záporáci jsou tu naprosto luxusní. Gordon-Levitt je hodně potrhlý magor a fakt mě bavil, ovšem Mickey, to je sakra jiná extratřída. Je naprosto fascinující sledovat, co s tím člověkem, především v ksichtu, udělal jeho hodně divoký a "peprný" život a přitom ze svého charisma neztratil vůbec nic, spíš naopak a ikdyž tu nehraje úplně dvakrát dobráka, normálně jsem mu přál jiný konec, než jaký se dal čekat a který i nakonec vyfasoval. Co se týče zápletky, ta mi přišla opravdu hodně obyčejná,lépe řečeno bídná, bez nápadu, bez čehokoliv zajímavého či neobvyklého. Navíc mi zde pro thrillerový žánr chybělo i alespoň minimální napětí, o nějaké atmosféře nemá cenu ani mluvit. Spád též více než poklidný, prostě nuda tu dostala až příliš mnoho prostoru, k tomu nepřišel ani žádný minimální zvrat, jen si to celé volně plyne k očekávanému konci, který je také samozřejmě bez energie a nápadu. Killshot má zkrátka spíš takové televizní rozměry, nic moc se tu neděje, a tak alespoň ti herci tu jsou tím přjemným a osvěžujícím kořením. ()

vegetol.mp

Vzhledem k tomu, že ten film ležel tři roky u ledu, jsem čekal něco o poznání horšího. Nicméně Killshot je velmi příjemné překvapení. Všichni herci naprosto výborní, zvláště Rourke, ani na chvíli to nenudí a hlášky jsou parádní. Celkově velmi příjemné překvapení. Jen mě mrzí, že jsem to u nás šlo rovnou na video. Zvlášť, když jsem tenhle rok zhlédl v kinech hovadiny, které si to velké plátno ani nezaslouží. ()

• Do role Waynea Colsona (Thomas Jane) byl původně zvažován Bruce Willis, a to poté, co roku 1989 získal na film práva. (Ajka1)
  • Blackbird si v čase 1:16:12 (Mickey Rourke) naberá jedlo z alobalovej tácky. Najprv to bola veľká hlboká misa, potom panvica a teraz... (GabrielGabko)