Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Diskuze

logosi (hodnocení, recenze)

No,v polospánku jsi byla nejspíš ty když jsi četla můj příspěvek,jelikož jsi nejspíš zcela přehlédla poslední dvě věty.Nemyslím si,že by se seriály neměly rozebírat,většinou to i vítám,dá mi to potřebné informace k rozhodnutí,zda ho mám začít sledovat či ne.Ale promin',tyhle pseudointelektuální rádoby rozbory ve stylu nacputamconejvíccizíchslovat'tovypadádobře jsou mi zkrátka k smíchu.Ty mně ted' nejspíš počastuješ nějakou další narážkou na mou nedostatečnou erudovanost (cha cha) a inteligenci,ale nemůžu si pomoci,já to tak cítím.

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Protože rozebírat si zaslouží jen díla, která provází oficiálně schválená nálepka velkého umění? Dobře, že to vím. A jinak, téma nerovná se zpracování. SPN nepřehlédnutelně fušuje do dost závažných témat rodiny, lidství a osobní identity, a později hlavně svobodné vůle vs. předurčenosti a osudu, což ovšem nutně neznamená, že s nimi dělá něco hlubokého nebo kreativního - od toho je tu ostatně divák, aby zapnul mozek a posoudil to. I na ten nadhled a boření čtvrté zdi stojí za to podívat se pozorněji. Ale jestli tebe na to baví koukat v polospánku, fajn, to ty se připravuješ o výjimečný zážitek, nikoli niethustra.

logosi (hodnocení, recenze)

kiddo: No,nejspíš máme každý jinou představu o hlubším a složitějším tématu.Já ten seriál miluju,ale proboha není to Tarkovski nebo Bergman.Jistě,bere si to inspiraci v bibli,ale dost silně pochybuji,že by tvůrcům šlo o něco víc než vytvořit z toho víc než napínavou a zábavnou podívanou.Vždyt' celý seriál je prodchnutý obrovským nadhledem.Neříkám,že by se filmy a seriály neměly rozebírat,to zajisté ne.Jen si myslím,že občas v nich někteří "chytráci" hledají to co v nich zkrátka není.

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Jo, jo, rozebírat dílo, které se otevřeně zabývá hlubšími a složitějšími tématy, je přece táááák zbytečným dumáním nad nesmrtelností chrousta, tomu se my, správní ryzí lidičkové sledující televizi hlavně srdíčkem, přece vyhýbáme. *kýv kýv*

logosi (hodnocení, recenze)

Musím říct,že mě velmi pobavil poslední komentář od uživatele jménem Niethustra,který nejenže poctivě shlédl první tři řady Supernaturalu i přes to,že pro něj byly utrpením(počítám,že mu někdo celou dobu držel pistoli u hlavy a zabránil mu dát odpad),ale také celý seriál podrobně rozebral po všech možných i nemožných vědeckých stránkách.A já hloupá si myslela,že to je jen faj zábavný oddechový seriál.Docela bych od něj brala podrobnou analýzu krtečka.

alienemo (hodnocení, recenze)

logosi: Chystam sa na to uz nejaku chvilu, Akurat ze momentalne nemam cas popri serialoch, Ale mame pauzu tak snad cez Vianoce sa nejaka ta chvilla najde

logosi (hodnocení, recenze)

Mimochodem,neviděl někdo z vás Chatu v horách?Začíná to jako nějaká neoriginální vyvražd'ovačka a končí naprosto vtipně a originálně,tak trochu ve stylu Supernaturalu.

logosi (hodnocení, recenze)

hellstruck: Tak to ti docela závidím,mě horory moc neděsí,ale v noci někde na samotě bych měla pěkně nahnáno.

hellstruck (hodnocení, recenze)

Jé, koukám, že jsem tu rozjela diskuzi na téma Walking Dead.

logosi: Tak to já se v noci sama také nebojím, ale ani u kriminálek ne. Jen nemám ráda horory.

alienemo: Tak stále tam jsou zombie a co já především u hororů nesnáším, je krev a vnitřnosti.

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

TammiLargo: Já jo, bohužel jsem se ale neodhodlal na třetí sérii, což je možná trochu škoda..

TammiLargo

TammiLargo (hodnocení, recenze)

Pilda17: přesně tak...konec druhé série sem ale neviděla páč se to už nedalo vydržet :D

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

logosi: Do první série jdi, je fakt perfektní, má náboj a všechno, ale druhá série je úplný opak. Jen pár dílů bylo snesitelných a snad jen závěr to zachránil ..

logosi (hodnocení, recenze)

alienemo: Děkuju za názor.No myslím,že to nechám u ledu.Nechce se mi čekat dvě série na skvělou třetí.

alienemo (hodnocení, recenze)

Celkovo je pre mna osobne najväcsi problem WD dialalogy. Su strasne dementne a zle pisane. Hlavne preto ze musia byt politicky korektne. Ale aj tak to je nanic. Temy ktore preberali neboli zle, diskusie by boli vhodne keby boli lepsie napisane.

alienemo (hodnocení, recenze)

logosi: Prva seria bola pol na pol. Kazdy diel mal svoje momenty a vyborne sceny doplnane dialogmi. Dobra atmosfera a aj ked tam boli logicke kiksy tak sa to dalo prehliadnut. Druha seria je tak na jednu hviezdicku. 13dielov sa tam nedeje nic podstatne a len sa keca. Zombie sa objavi tak kazdy treti diel. Ale aj tu sa nasli asi tri diely ktore stali za to. Tretia patri k tomu najlepsiemu co sa toci momentalne. Je daleko lepsia ako prva. Vyborna atmosfera, skratili dialogy, pridali interakcie so zombie a konecne sa ludia spravaju LOGICKY co sa v druhej serii bolo nemyslitelne.

logosi (hodnocení, recenze)

alienemo: Já se na WD chtěla začít dívat,ale kdosi mi řekl,že je to prý nuda,kde se pořád jen žvaní.Je to pravda a nebo je to přece jen zábavné?Baví tě to?

alienemo (hodnocení, recenze)

hellstruck: Tak Walking dead ma nulovu hororovu atmosferu. Apokalypticka je ako tak dobra ale hororova tam nie je ziadna.

logosi (hodnocení, recenze)

hellstruck: Holka neboj,nejsi.Já mám kámošku a ta se bojí i u obyčejné kriminálky,proti ní jsi úplný nebojsa.I když na druhou stranu se ta kámoška nebojí jít k rodičům co bydlí na vesnici potmě večer přes les,což zase nechápu já.

hellstruck (hodnocení, recenze)

logosi: Anoo, já jsem srab, proto se už velice dlouho odhodlávám k Walking dead a stále nic. :D

logosi (hodnocení, recenze)

alienemo: To určitě ne,AHS je o hodně strašidelnější,ale já si mylně myslela,že Hellstruck má horrory ráda.Když o tom tak přemýšlím,tak ani ty krajní meze pro ni nejsou ideální.Ale Doctor Who by se jí líbit mohl,není zas tak strašidelný,je zábavný a má charismatického hlavního představitele.Jinak co se týká nejstrašidelnějšího seriálu,tak pro mě to byl jednoznačně Twin Peaks,i když byl skvělý.

logosi: Co sa tyka hororovej atmosfery tak s AHS sa SN neda porovnanvat :-D

hellstruck (hodnocení, recenze)

logosi: Takhle..já právě horory ráda nemám, ale u Supernatural v prvních sériích to nebyl žádný extrém a bylo to v přijatelné míře, líbilo se mi to. AHS jsem zkoušela nedávno a jsem na to asi moc velký srab :)) Na zbytek mrknu, až bude čas, díky za doporučení :) Mimochodem teď sleduji Grimm a je to dost podobné.

logosi (hodnocení, recenze)

hellstruck: To nevím,mám dojem,že Jared s Jensenem podepsali smlouvu ještě tak nejmín' na dva roky.Jinak ti rozumím,já ten seriál milovala a ted' už se ani netěším na další díly.No,naštěstí jsou tu další skvělé seriály.Jestli máš ráda ty horrorové zkus American horror story,nebo třeba Krajní meze.A dokonce i můj oblíbený Doctor Who má některé díly s krásně horrorovou atmosférou.

hellstruck (hodnocení, recenze)

logosi: A nevíš, kolik má být ještě sérií? Takhle ten seriál akorát zničí, všichni si na to stěžují, ale to je jim asi jedno, dokud "to sype"no. Teď stále koukám (i když jsem se zasekla u nějakého dílu a nemůžu se dostat k dalšímu), ale je to pro mě jako sledovat něco jen proto, že se nudím..

logosi (hodnocení, recenze)

hellstruck: A já zas naopak.Ale i to je (nebo spíš bylo) na tom seriálu skvělé,byl tak různorodý,že si každý mohl vybrat to svoje.Jinak,pokud už tě hodně nebaví,tak se obávám,že ho prostě budeš muset přestat dobrovolně sledovat,protože opravdu hodně pochybuju,že ho stanice CW zruší.Spolu s Vampire diaries a Arrow mají největší sledovanost(a tudíž i zisk),takže by byli proti sobě,kdyby to udělali.Možná by to chtělo jen jiného scénáristu,který by to trochu vzkřísil,nevím...

hellstruck (hodnocení, recenze)

logosi: A tak mě to do té páté taky jakž takž bavilo, ale už jsem to prostě "nemilovala"tolik jako první série.

logosi (hodnocení, recenze)

hellstruck: No,já měla ráda všech pět sérií a nevadila mi ani slabší šestka či sedmička,ale v zásadě s tebou souhlasím,je lepší skončit,dokud se z toho nestane trapas.

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu