Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Zajímavosti (2 238)

Lovci duchů - Sbohem, cizinče (2013) (epizoda) (S08E17)

• The Daily Dot zverejnil po odvysielaní tejto epizódy článok s názvom "Dalo Supernatural fanúšikom queer románik, ktorý si dlho priali?", tvrdiac, že v pôvodnom scenári tejto epizódy Dean (Jensen Ackles) povedal Castielovi (Misha Collins) "Milujem ťa." Neskôr sa to zmenilo na "Potrebujem ťa." Článok vyvolal záujem medzi skupinou fanúšikov, ktorí podporujú "shipping" postavy Destiel, čo je slash fiction (homosexuálna fikcia o postavách) s postavami Deana a Castiela. Títo fanúšikovia tvrdili, že pôvodný scenár robí z Destiel súčasť kánonu seriálu. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Sbohem, cizinče (2013) (epizoda) (S08E17)

• Kopija osudu, ktorú Dean (Jensen Ackles) nájde v trezore Mužov písma, je tiež známa ako Svätá kopija, Svätá kopija, Longinova kopija – teda kopija, ktorá prebodla Ježiša v Jánovom evanjeliu. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Sbohem, cizinče (2013) (epizoda) (S08E17)

• Dean (Jensen Ackles) hovorí Samovi (Jared Padalecki) "[Nemôžem niesť tvoje bremeno, ale] Môžem ťa podržať." Sam sa z neho vysmieva, že cituje z filmu Pán prsteňov: Návrat kráľa (2003). Obe situácie sú odkazom na príbeh, ktorý je široko považovaný za biblické podobenstvo, aj keď sa v skutočnosti nenachádza v Biblii. Príbeh sa mení v závislosti od kázania, ale pôvod sa zdá byť nasledovný: Malá dievčinka sa snaží uniesť svojho malého brata a niekto sa ju pýta, či nie je príliš ťažký pre ňu. Na čo odpovie: "Nie je ťažký, je to môj brat." Tento príbeh bol tiež inšpiráciou pre pieseň od skupiny The Hollies, "He Ain't Heavy, He's My Brother" (1969). (Pat.Ko)

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu