Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Zajímavosti (2 239)

Lovci duchů - Brother's Keeper (2015) (epizoda) (S10E23)

• Názov epizódy odkazuje na pasáž v Biblii, keď sa Boh pýta Kaina po tom, čo zabil jeho mladšieho brata Ábela. „Potom povedal Pán Kainovi: 'Kde je tvoj brat Ábel?' 'Neviem,' odpovedal. 'Som strážcom svojho brata?'" (Pat.Ko)

Lovci duchů - Brother's Keeper (2015) (epizoda) (S10E23)

• Seriál sa od tejto epizódy stal najdlhším nepretržitým sci-fi seriálom v Spojených štátoch s 218 epizódami. Tým prekonal predchádzajúceho držiteľa rekordu, seriál Smallville (od r. 2001), ktorý mal 217 epizód. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Brother's Keeper (2015) (epizoda) (S10E23)

• Termín "fangbanger" je použitý v Pravá krv (od r. 2008). Tento výraz sa používa na opis muža alebo ženy, ktorí majú vzťah s upírom. Je to tiež hanlivý výraz. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Brother's Keeper (2015) (epizoda) (S10E23)

• Crowley (Mark Sheppard) spomína, že Zakázaným ovocím v Záhrade Eden nebolo jablko, ale dula. Dula je jedným z ovocí, ktoré sa podľa starovekých prameňov teoreticky považovali za Zakázané ovocie, pretože nie je v Genesis presne identifikované. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Do You Believe in Miracles (2014) (epizoda) (S09E23)

• Pieseň, ktorá znie na konci tejto epizódy, je "Can't Find My Way Home" od skupiny Blind Faith. Zatiaľ čo sa piesne ako tieto vyberajú starostlivo, v prípad tohto seriálu sa niekedy neúmyselne vracia k jednému z prvých motívov v seriáli: duch, ktorý opakuje frázu "Nikdy sa nemôžem vrátiť domov" z epizódy Pilot (2005), čo odráža boj Sama (Jared Padalecki) a Deana (Jensen Ackles) nájsť skutočný domov počas celého seriálu. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Do You Believe in Miracles (2014) (epizoda) (S09E23)

• Približne v čase 29:10 Dean (Jensen Ackles) hovorí Metatronovi (Curtis Armstrong): "Do pekla, ja ťa obviňujem z toho, že Cubs nevyhrali Svetovú sériu v baseballe počas posledných 100 prekliatych rokov." V roku 2016, dva roky po odvysielaní tejto epizódy, Chicago Cubs po 108 rokoch získali svoj prvý titul Svetovej série. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Do You Believe in Miracles (2014) (epizoda) (S09E23)

• Keď Metatron (Curtis Armstrong) začína vysielať svoj prejav všetkým anjelom, jeho hlas má efekt dramatickej ozveny. Jeho asistent Neil hovorí: "Viac ozveny," na čo Metatron odpovedá: "Pretože som Lou Gehrig?" Lou Gehrig, ktorý bol nútený ukončiť svoju kariéru v roku 1939 kvôli diagnostikovanej chorobe ALS, predniesol svoj slávny prejav "Najšťastnejší človek na tejto planéte!" pri rozlúčke 4. júla na naplnenom Yankee Stadium s veľkým množstvom efektu ozveny. (Pat.Ko)

Lovci duchů - Do You Believe in Miracles (2014) (epizoda) (S09E23)

• Názov tejto epizódy je v skutočnosti odkazom na pieseň (rovnakého názvu) od skupiny Slade, v piesni od Fleetwood Mac v skutočnosti je uvedené: "Nikdy som neveril na zázraky." (Pat.Ko)

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu