Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Diskuze

Renton (hodnocení, recenze)

Definuj nám tedy 'film' a pak to zasaď do kontextu "...jenom filmy"

Renton (hodnocení, recenze)

Kino nikdy nebylo zadarmo! Kvalita projekce a s ní spojený zážitek prostě něco stojí. A loni jsem byl, nepočítaje MFF KV a jiné přehlídky, na více než 50 filmech v multiplexu. Milionář ještě nejsem.

Niktorius (hodnocení, recenze)

Tady jde hlavně o to, aby si v hlavě srovnal, jak moc mu na těch filmech záleží ( + kolik času jim věnuje) a kolik je tedy ochoten investovat do techniky, která mu přinese vyšší kvalitu projekce a tím pádem i silnější zážitek.

Pupidyk

Pupidyk (hodnocení, recenze)

čučet na něco horšího než dvdrip je zločin a čučet na dvdrip na noťasu je přestupek. Kino nic nepřekoná

HAL

HAL (hodnocení, recenze)

Nezavrhujte ty notebooky či kdovíjaké zdroje obrazu na zrnitých televizích úplně, důležitější než kvalita obrazu je občas samotné prostředí kde se díváte a s kým se díváte - a v tomhle ohledu kina silně zaostávají :) (LOTR maraton na děsivě odporném starém CRT monitoru s bandou šílených dekadentních přátel je něco nepřekonatelného)

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Nezapomněl. Dneska jsem jí od kamaráda dostal, tak se na ní večer kouknu :-P

Niktorius (hodnocení, recenze)

Nekvalitním zvukem jsem neměl na mysli notebookovksé repráčky (to už by bylo úplné kacířství), ale v nich použité zvukové karty...  A samozřejmě nemám nic proti sledování filmů na PC, ale na miniaturní notebookovské obrazovečce? To už je moc :-)

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Sluchátka ftw. Tím nijak nechci naznačit, že preferuji notebook před kinem, to ne. Ale zase když třeba takový Wrestler, Slumdog či Gran Torino se k nám dostanou za delší dobu, tak nevidím smysl čekání.

Niktorius (hodnocení, recenze)

Já měl samozřejmě na mysli sledování na klasickém notebookovském displeji, jehož standartní velikost 15,4" a velmi nízká kvalita obrazu je opravdu nedostačující..Nemluvě o nekvalitním zvuku, kterým notebooky většinou disponují....

Renton (hodnocení, recenze)

Noťas je na filmy cajk: Tedy v případě, že má HDMI výstup a druhý konec kabelu máš kam zastrčit ;-))

Niktorius (hodnocení, recenze)

Samozřejmě pokud někdo sleduje ty DVDripy na notebooku, tak to se o žádném zážitku ani nedá mluvit.

Renton (hodnocení, recenze)

DVDRip - Kopie klasického prodávaného DVD. U tohoto ripu je maximální možná kvalita.
HDrip / BDRip - dá se říci že je totožný s DVDRipem, akorát zde nění zdroj ripu klasické DVD, ale Bluray disk. S postupem času můžeme čekat že tento formát zcela nahradí DVDRip.
DVDScreener - Verze filmu rozesílaná výrobci do různých firem jako propagační materiál (příkladně členům Oskarové poroty). Pokud tvůrce ripu umí tyto ripy dělat je kvalita dokonalá. Screener poznáte obvykle snadno pomocí tzn. tickeru což je nápis, který v různých intervalech běhá obvykle ve spodní části filmu. Běžící nápis je většinou průhledný a neruší tak sledování filmu.
Cam - vytvořen pomocí digitální kamery přímo v kině. Otřesná kvalita zvuku i obrazu. Vyhledáván pouze zvrhlými labužníky.

Satan

Satan (hodnocení, recenze)

JanCarlos:
DVDrip = rip z DVD na velikost standardních CD (+/- 700 MB)
DVDscreener = kvalitou horší DVDrip, který mívá v dolní části obrazovky upozornění, že se jedná o majetek toho a toho studia a slouží pro ty a ty účely (verze před uvedením do kin pro publicisty/akademiky) a někdy se obraz změní na černobílý.

JanCarlos

JanCarlos (hodnocení, recenze)

arachneuss: O tom se vubec nepru, B.Buttona jsem samozrejme videl v kine, koukat na takovy film z nejakeho ripu znamena 50% zazitku dolu. Zajimal me rozdil mezi DVD Screener a DVD rip, z technickeho hlediska..

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Moc to podceňuješ. Např. taková bitva na moři, příběh pana "Dorta" či cestování Benjamina a Daisy po světě, opravdu mají cenu plátna, i když se na první pohled nezdá ;-) + ozvučení.

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Mně dostal i na notebooku, ale se zážitkem z kina se to prostě nedá srovnávat. BB je také hodně o vizuální stránce a tu si na obrazovce narozdíl od plátna tak moc nevychutnáš. To je jako sledovat Transformers na pc.

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Ani jedno se nedá srovnávat se zážitkem v kině. Na BB jsem byl nejdříve v kině, pak ještě jednou koukal na DVD Rip a ten film je zkrátka pro velké plátno, ne monitor.

JanCarlos

JanCarlos (hodnocení, recenze)

Hodne se tu v predchazejici diskusi mluvilo o DVD Screeneru. Vysvetlil by mi prosim nekdo ve strucnosti rozdil mezi DVD Screener a DVDRip ? thx

minee

minee (hodnocení, recenze)

Brad Pitt opět ukázal že má ještě na to, aby něco dobrýho předvedl. A tento výkon byl jeden z nich. Ani Cate nezaostává, ale film na mě působil apíše jako one man show.

criticson

criticson (hodnocení, recenze)

Na jeden pozoruhodný život moc krátké, na emocionální drama příliš dlouhé. Pro mně výborná Cate, za kterou už Pitt mírně pokulhával, a přes celou dobu vývoje mu zněl pořád ten samej chraplák...jinak bez kapesníku stejně ale nejde.

HAL

HAL (hodnocení, recenze)

Nathalie: Online versi jsem nenašel, co zhruba píše? (kdyžtak vzkazník, tady je to OT)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010