Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

hito

Tento film sa nedá hodnotiť ako ostatné filmy. Príbeh zatieňuje všetko čo pri iných filmoch by sa dalo hodnotiť. Je to jedným slovom nádhera. ()

Zanys

Velké překvapení, nic moc jsem od tohoto filmu nečekal, ale po pár minutách si mě Ben získal. Skvělé zpracování Brada Pitta starce. A pár slz nakonec :-) ()

Mazi23

Pět hvězd i když nesdílím nadšení z efektů,i když se mi film zdál zbytečně dlouhý a i přesto že je to vlastně hrozná kravina.Postava Daisy je neskutečná ve všech podobách, Benjamin jakbysmet. Nejvyšší hodnocení si film zasloužení zejména za výpravu a velkolepost.Ať si řiká kdo chce co chce je to velkolepý snímek, který si zaslouží i několikeré zhlédnutí. ()

Vangelis

V mnoha ohledech vyjímečný film, který ve mě zanechal velmi zvláštní a silné pocity. Celý film spěje k jednomu jedinému konci, za který jsem upřímně moc rád. V určitou chvíli při sledování filmu mi proběhla hlavou myšlenka - "snad některá z postav filmu nevymyslí způsob, či nenajde lék na to, jak otočit stárnutí hlavní postavy do normálního běhu a nedočkáme se opět další z řady nevkusných happy endu". Naštěstí se tak nestane a film se až do posledního okamžiku drží své původní myšlenky. Díky tomuto filmu se mi potvrdilo to, že ne vždy nejlepší film získá Oscara, neboť "Milionář z chatrče", dle mého názoru, skutečně nedosahuje kvalit tohoto snímku, a to především díky velmi křečovitému a s celým filmem nekorespondujícímu závěru vítězného snímku. Jak jsem zmínil na začátku, film "Podivuhodný případ Benjamina Buttona" ve mě vyvolal silné emoce a ve své podstatě mi připomněl, jak důležité jsou naprosto obyčejné věci, kterých si málokdo z nás všímá a váží si jich. Děkuji za krásný filmový zážitek všem, kteří se na filmu podíleli. 1. 12. 2012 - film jsem viděl po více jak třech letech a zapůsobil na mne možná ještě víc, než po prvním shlédnutí - krásný a velmi dojemný film. ()

Smelina

Místy zdlouhavé, ale nenudící a konec mě prostě dojal tak, že jsem musel rychle film vypnout a pod záminkou, že si musím nastudovat filmografii Tildy Swinton přepnul na csfd.cz abych se nerozplakal. Uvidíme jestli to bude stejně silné i na druhé pokoukání. ()

soud90

Tento film je po dějové stránce velmi zajímavý a připomíná mi trochu Forresta Gumpa. Má s Benjaminem hodně společného. Je to postava, která od narození trpí určitou vadou, kvůli které ho ostatní odsuzují. Naučí se s ní však žít a užívat si života plnými doušky. Získává během života řadu rozličných zkušeností a provází ho jen pár nejbližších přátel. Jeho nevlastní černošská matka, která ho od narození vychovávala, pár známých z práce a jeho životní láska, se kterou se setkává vždy v různých etapách svého života. Narozdíl od Forresta však tento film popisuje celý Benjaminův život od narození až do jeho smrti. Maskéři se na Bradu Pittovi skutečně vyřádili, výsledek však stojí za to. Skvělý příběh, skvělé herecké výkony, skvělý film, líbil se mi. ()

Turtle

Výborný film. Není na něm snad jediná věc, která by se mi nelíbila. Dokonce i Brad Pitt, kterého obvykle doopravdy nemusím zde předvedl strhující výkon. Výborný příběh chytne u srdce a zároveň zabaví. Místy zřetelná inspirace Forrestem Gumpem. Navíc mam slabost pro dlouhé filmy (zvláště ty co mají 150 minut a víc) ()

rybkovi

Určitě bohatý film nabitý emocemi a "životem". Maskéři se určitě dost zapotili.Přesto mi styl vyprávění připomínal hodně TITANIC a kouskování do reálu bylo na můj vkus dost časté a zbytečné. 70% ()

RonnieR

Fincherova tvorba je tak žánrovo pestrá, že až žasnem. Začal sci-fi, potom vrchol thriller Sedem, potom mysteriózna The Game,nasledovali Klub bitkárov, Úkryt, Zodiac a teraz životopisná dráma ako z partesu. Film nemá absolútne hluché miesta, všetko do seba zapadá, všetko so všetkým súvisí. Zamaskovaný Pitt no proste bomba. Absolútnou precíznosťou vyrozprávaný príbeh o mužovi, ktorý sa narodil ako starček a umrel ako novorodenec ma dojal k slzám! Som zvedavý, čím nás prekvapí Pán režisér nabudúce... 90%. ()

magnifique

věděla jsem, o čem film je, a popravdě jsem spíš fanda dokumentů a historie, proto se mi takové náměty příčí, aby někdo mládl? taková blbost....ale pak jsem jednou neměla co dělat a buttona si pustila....a prostě se mi film líbil...procítěný, dobře natočený, moc se mi líbil například příběh s hodinama ()

bibik

Môže človek mladnúť??Môže,a podla Finchera mu to ide skvele.Skoro 3-hodinový príbeh človeka,ktorý sa musí zmieriť s osudom že jeho hodiny sa točia opačným smerom.Vdaka Fincherovi som ani na chviľku neodtrhol zrak od obrazovky.Vyvolal vo mne uplný pokoj,spomalil sa mi dych a ja som sa nechal uniest rozprávaním sympatického starčeka.A dych sa mi zastavil uplne keď som zbadal NÁDHERNÚ Cate Blanchett... ()

Gobio

U mně je normální že brečím u každé pytloviny, ale způsob jakým mně dostal Benjamin už jsem dlouho nezažil. Mám rád inteligentní a zamilované filmy, člověk si potom připouští že by to mohlo potkat i jeho. ()

petch

Tak tohle je mistrovské dílo, které se vyskytne v kinematografii jednou za x dlouhých let. nevím co ostatní vyčítají tomuto filmu, ale já na něm nic k záporné kritice nenašel. O tomto filmu se nedá psát, ten se musí jen vidět. Na tomto filmu je zajímavé i to, že to je ukazatel míry kvality udělování zlatých sošek. Jinak si neumím vysvětlit jak v tak chabé konkurenci, jakým je vůči tomuto filmu Milionář z chatrče mohl tento skvost skončit na pomyslném druhém místě a nedostat cenu za nejlepší film. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010