V New Yorku bojuje proti zločinu nejen policie, ale také superhrdinka G-Girl. O jejích kouscích se cestou metrem baví manažer Matt Saunders s kamarádem Vaughnem Haigem. Všimnou si přitom brunetky Jenny a Matt, který dosud neměl u žen velký úspěch, si dodá odvahy a osloví ji. Když jí kapsář ukradne kabelku, využije příležitosti a pustí se do pronásledování. To sice nedopadne podle jeho představ, účelu je však dosaženo. Na schůzce v restauraci se Matt dozví, že Jenny je asistentkou kurátora jedné galerie, nikoli však, že Jenny je G-Girl, a když si musí odskočit, je to proto, aby nedaleko uhasila požár. Zjistí to až poté, když je unesen poskoky profesora Bedlama, který chce informace o Jenny. Dívce, která musí zachránit milenci život, když ho Bedlam pověsí na pochodeň Sochy svobody, nezbývá než se přiznat… (TV Nova)

genetique

Po totálne užvanenom a vrcholne klišéovitom úvode som v avizovaný zvrat v druhej polovici ani nedúfal, no posledná polhodinka vytrhla film z biedy. Škoda, že nápad nebol rozbalený už v úvode a takisto mohol byť spracovaný niekým iným, než detsky-romantickým rutinérom Reitmanom a nebol rozbalený už v úvode. Potom by som prepáčil aj tie lacné triky. 60%. ()

lioncel

Největší chybou zde pro mě bylo, že Uma Thurman jako žena (se svou velikostí bot) u mě nikdy nevzbuzovala nějaké dráždivé chutě nebo dokonce, mohu-li to tak otevřeně říci, erotické představy .. prostě to mezi námi nikdy nezajiskřilo … ale ten žralok byl fakt super originální nápad (to prostě nemělo chybu) … ()

Superpero

Luke Wilson to tam fakt zábavně kupuje od labilní Umy. Já se u toho prostě pobavil, jak furt Anně Faris nadávala, že je tlustá štětka, nebo hodila Lukovi Wilsonovi žraloka do bytu. Konec je malinko odfláknutej, ale mě tohle přehození superhrdinského konceptu, kdy holka má schopnosti a chlápek je její bitch přišlo jako dobrej nápad. ()

GodComplex

Ne ze bych od toho snad cekal neco vic, ale potencial to urcite melo. Kazdopadne Reitman jakoukoliv nadeji velmi dukladne pohrbil, drzel se prilis u zdi, bal se odvazat a hazenim zraloka ani sexem ve vzduchu to nezachrani. Dokonce Uma Thurman tady byla znacne nesympaticka, coz u ni ale neni tak neobvykle, takze klasika. 2/10 ()

fars

Popravde jsem zvazoval mezi 3 a 4 hvezdickami. Ja totiz pred samotnym shlednutim o filmu vedel jen zhruba o co jde, nevidel jsem trailer a tusil jsem ze to bude strasna blbost. Ale ejhle, ono se na to koukat dalo a to opravdu prijemne. Musel jsem se Wilsonovi smat kdyz jsem videl jak mel s divoke Umy vrasky, a kdyz ji pak dal kopacky tak to pak byl vazne narez :-) ()

• Internetová stránka (professorbedlam.com), kterou zmiňuje dr. Bedlam, ve skutečnosti vede přímo na oficiální filmovou stránku Foxu. (HappySmile)
  • Scenárista Don Payne prišiel na nápad napísať tento film pri prácach na seriáli Simpsonovci (1989), v hlave sa mu zrodilo, že skombinovať romantickú komédiu a superhrdinu je dobrá myšlienka. (Greenpeacak)
  • Natáčanie trvalo zhruba jeden mesiac. (Greenpeacak)