Rozpolcený

• USA Split (více)

V Kevinovi se skrývá 23 různých osob. Každou chvílí se má objevit čtyřiadvacátá... Tu pochybnou čest se s ním seznámit dostanou tři studentky, které původně vezl domů na prázdniny otec jedné z nich. Stačila chvilka a místo něj seděl za volantem podivný chlapík, který je místo vysvětlení uspal chemikálií. Později se probudí zamčené ve sklepní místnosti, kam za nimi záhy dorazí i jejich věznitel. Z rozhovoru s ním ale rozhodně nejsou o nic moudřejší, protože Kevin je evidentní magor. O nic lépe na tom nejsou ani jeho matka nebo malý Hedwig, kteří za nimi do podzemí chodí. Nenechte ale splést, přelidněno tu rozhodně není, všichni tito další věznitelé jsou jen produktem Kevinovy poruchy osobnosti. Pomoci se mu sice snaží psycholožka (Betty Buckley), ale zdá se, že na jeho mimořádné rozpolcení nestačí ani její letité zkušenosti. Vyznat se v něm pokouší i jedna z vězněných dívek, Casey (Anya Taylor – Joy), která chce Kevinova stavu využít k útěku. Jakožto holka s mučivým traumatem z dětství je navíc mimořádně odolný a vynalézavý druh se silně vyvinutým instinktem k přežití. Bude ho potřebovat. Kevinova čtyřiadvacátá osobnost se má každým dnem probudit a vše nasvědčuje tomu, že to rozhodně nebude kladný hrdina. (Cinemart)

BranuliQ

Tvrdiť, že ide o predčasný film roku je samozrejme hlúposť, no spomedzi filmov podobného žánru si taký istý už nie som. Výborná atmosférická "jednohubka" s výborným Shyamalanovým scenárom a réžiou, okorenená skvelou hudbou a excelentnými hereckými výkonmi. Celý film tiahne James McAvoy a to naozaj úchvatným spôsobom. Opisovať jeho herecké kreácie, ktoré tu predvádza sa naozaj nevyplatí, to sa musí vidieť. Poviem k nemu len toľko, od stvárnenia Jokera Heathom Ledgerom ma žiaden herec či herečka takto neuchvátil, McAvoy je od dneška jedným z najlepších hercov súčasnosti a ja len dúfam, že odteraz bude dostávať len také roly, ktorými bude aj naďalej potvrdzovať svoj neuveriteľný talent. Naozaj výborný film. 90% ()

BR23

Všetko je to v hlave. Ak má človek dostatočne silnú psychiku a rozum dokáže jeho mozog nariadiť telu aby vylučovalo, tvorilo také a také hormóny, enzýmy mozog riadi každý nádych a výdych, mozog riadi rast svalov a kostí, mozog riadi naše konanie, mozog neprestajne riadi to ako naše srdce bije, ... ak má človek dostatočne vyvinutý mozog dokáže telu nariadiť (možno aj podvedome) aby sa na niektorých častich tela regenerovalo atd atd... a to vo viacerých osobnostiach/osobách. Prečo by teda malo byť lezenie po jemne drsnej stene nemožné? Prečo by náhly nárast svalovej hmoty a ignorovanie bolesti malo znamenať nezmysel. Všetko takéto podobné (nad normálne ľudské schopnosti) je i ked nie pravdepodobné ale určite možné. (niečo podobné ako Lucy až nato že Lucy mi oproti tomuto pripadala ako mäsiar s lopatou a kýblom pri operácii srdca) ... Na film som išiel kvoli Mc Avoyovi (ako tu už niekto spomínal- Mc Avoy je v tomto žánri herecký poloboh) a neľutoval som. Film mohol byť o niečo kratší ale som rád. ()

Brain32

Výkon McAvoye atakuje tento film do mých TOP 3 za 2016, k páté hvězdě chybělo hodně málo! EDIT: přidávám ještě jednu hvězdu, McAvoy mě prostě dostal ()

tXtX

Výtečné! Vyzerá to tak, že sa Shyamalan po trojici nehoráznych kokotín (Stalo sa, Posledný vládca vetra, Po zániku Zeme) opäť prebudil. Tri krát hurá! The Visit z predminulého roka bola veľká pecka a ja som veľmi rád, že sa majster aj tentoraz rozhodol uberať týmto smerom. SPLIT je absolútne fenomenálna psycho jazda ktorú treba bezpodmienečne vidieť. McAvoy išiel na 200%, normálne radosť ho sledovať. Nepredvídateľné, napínavé, prekvapivé.. proste starý dobrý Shyamalan. Cameo Willisa a prepojenie na Vyvoleného na konci potešilo.. 100% ()

Tobias_Sin

Snad jediná věc mě mrzí, a to je, že v ukázkách je toho o zápletce tolik vyzrazeno. Film má skvělou atmosféru, kterou si drží až do konce. Film samozřejmě táhne James McAvoy - mimochodem můj oblíbený herec, který jen potvrdil, že na to vážně má! Příběh ok, hudba dostatečná, ostatní herci také ok. ()

ters

Jako naprostý strašpytel co se hororů týče říkám, že mě tohle zklamalo. Když už jsem byla dotažena do kina a smířena s tím, že se budu hrozně bát, málem jsem se ukousala nudou. I na thriller slabé a ne moc záživné. Co oceňuji moc, je herecké podání 24 identit, které Kevin v sobě má, a celkový koncept. Ztvárnění jako celek mě ale nenadchlo příliš. ()

mozartka

Když to v kině začalo, trošku jsem se nudila. Nějak mi tam chyběl větší úvod, hned v prvních minutách jsem byla vhozena do děje a vlastně mi to nepřišlo moc uvěřitelné, mám raději "předehru". Každopádně James McAvoy svoji roli zahrál velice věrohodně, každá ztvárněná osobnost byla originální, místy až vtipná. Konec byl trošku alá "hollywood akčňárna" na to moc nejsem a toho Willise bych tam mít nemusela, ale chápu záměr režiséra... Suma sumárum zajímavá tématika filmu, to tu ještě nebylo, já dávám **** ()

redhorse

Skvělí Thriller ( Horor tak posledních deset minut :( ), skvělá atmosféra, paradní hudba a hlavně úžasný James McAvoy a jeho podání Kevina, který sdíli mysl s dalšími třiadvaceti různými osobnostmi ze kterých poznáme, puntičkářského sadistu Dennise, labilní Patricii s návaly agrese, devítiletého Hedwiga a homosexuálního módního návrháře Barryho což je sice docela málo ale i tak jsem spokojen. Více ze sebe momentálně nedostanu, jelikož jsem trošku Rozpolcený :D ()

koky45

Film mně absolutně nezaujal, námět to má dobrý, ale provedení je tedy nic moc absolutně film o ničem, čekal jsem že ty osobnosti tak budou více rozvinutý a ne, že jich tam bude jen 6 nebo kolik jich tam bylo a pak konec ten mě oddělal nejvíce, nakonec se to vyvinulo do sci-fi filmu, absolutně jsem nepochopil najednou nesmrtelnost hlavního hrdiny přece jen to byl pořád člověk a jestli jsem to správně pochopil tak posbíral osobnosti zvířat a spojil je v jednu. Promiňte ale neznám žádné nesmrtelné zvíře, takže za mě polovina filmu byla v celku koukatelná, ale v polovině filmu mně to už přestalo bavit těšil jsem se až film skončí. ()

Korra

Rozpolcený sice má být horror/thriller, ale pro cílovou skupinu mateřských školek. Na rozdíl od většiny hororů, které se spíš soustřeďují na příběh oběti a útočník je v roli skoro nezničitelného, ale psychologicky plochého mostra, zde byl zvolen spíše opačný postup. Kevin trpí poruchou rozpolcené osobnosti. Poznáváme různé osobnosti, z nichž některé jsou celkem sympatické a rozhodně nepůsobí děsivě. Dozvídáme se i jeho příběh a důvody, proč se jeho osobnosti vynořily a proč pocítil nutkání unést ta děvčata. Jenže na psychologické drama je scénář příliš plytký a na horor či thriller málo brutální. Jediná skutečně znepokojivá identita - pan Dennis - je bezpečně ukázněn slečnou Patricií při prvním náznaku snahy dívkám ublížit. Shyamalan jakoby se úzkostlivě bál přitlačit na pilu, jakmile se objevil náznak napětí nebo pocitu ohrožení, okamžitě uskočil do bezpečných vod a ke slovu se dostala jiná, méně zákeřná Kevinova osobnost, napětí mezi Kevinem a jeho psycholožkou skončilo dřív než začalo a příběh Casey byl odvyprávěn tak cudně, že hrozí, že málo všímaví diváci ho možná ani nepochopí. Ačkoliv všichni většinou chváli MacAvoye, mě se zdálo, že tohle by zvládl odehrát každý šikovný herec. Jediný moment, kdy jsem z jeho výkonu měla pocit nějaké hloubky, byl okamžik návratu skutečné Kevinovy osobnosti. Vyčerpaný, obyčejný člověk, tichá hrůza při pohledu na mrtvou psycholožku a odevzdané "prostě mě zabij." . Jenže se neohřál ani minutu. ()

jiri.juricek

Tenhle film je naprosto geniální magořina. James McAvoy to zahrál úžasně a režisér se s divákem absolutně nepáře, mnohdy už i dost přes čáru. Zatím nejlepší film co jsem letos viděl. ()

JoeHalenbeck

Původní hodnocení 4 hvězdy jsem musel změnit na 5. Film má své trhliny, rozkouskovaný příběh z dětství jedné z dívek mne spíše obtěžoval, ale James McAvoy byl dokonalý. Schizofrenie a poruchy osobnosti mi nejsou cizí a tenhle film to zvládl skvěle. Film rozhodně doporučuji i přes pár drobných trhlin. ()

JurkoNatalka

J:Shyamalan je spať, nie v plnej sile, ale na dobrej ceste. McAvoy podáva svoj najlepší herecký výkon. Zamrzia jedine herecké výkony unesených žien, ktoré su veľmi slabé (celý film sú naprosto v pohode stým, že ich niekto uniesol, paniku som nevidel ani u jednej z nich), štastie, že film nie je postavený na nich. Cameo na konci filmu poteší. Príjemných 75per.-------------- N: Joj, ale tieto dievčatá mi pokazili celý film. Asi sa pri riešení charakteru samotného hlavného hrdinu a jeho doktorky zabudlo na to, že aj zbytok postáv a ich stvárňujúcich hercov má byť adekvátnych ku kvalite daného filmu. Akoby som prepínala kanály z fakt dobrého filmu na film zubatá vagína. A to ma vážne veľmi rušilo. 70per. ()

Mrliš

Není to úplně špatný film, ale není to ono a navíc vše hodně kazí závěrečná nadlidská schopnost Kevina, která se v něm probudí. To bylo až moc přehnané. Jendou vidět bohatě stačilo. ()

Googooplexer

Tešil som sa a teraz som sklamaný. Miestami to bolo smiešne až trápne, hlavne ten Mekevoj. Alebo to bolo skôr podaním príbehu.?. Šulejman už má asi to najlepšie za sebou. Ešte jeden taký vopruz ako toto a prisámvačku, vymažem ho z priateľov. ()

biggerg

Nie. Tento film mi nesadol. Nechapem ani hodnotenia vo svete a u nas. Trailer sa javil ako neskutocna pecka a nakoniec vyslo z toho toto. Pochopil som to cele. Nakonci Bruce uz iba ako wow efekt. Za mna nadhodnoteny bullshit. ()

mikomus

Za mě povedený psycho- thriller. Už dlouho se mi nestalo, že by mi film tak dlouho šrotoval v hlavě. Dobrý napad, působivé prostředí a James McAvoy? Ten tedy opravdu zahrál!!!!Jako celek vás to nepustí se ani kouknout, jestli máte snědený popcorn. 4+ ()

majorzeman13

James Mc avoy je výborný a předvádí asi dost možná nejlepší herecký výkon kariéry,že? S ním film stojí i padá neboli ho povyšuje na nadprůměrnou filmovou podívanou. Mistrnný, Působivý, thriller ! ()

clash

Skvostný James, atmosféra vcelku tiež a hoci som čakala finále s grandióznou pointou, stále vysoký nadpriemer. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback