Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

Soweek

Je to pořád stejné, ano, ale co bychom na druhou stranu chtěli? Myslím že to je dobře že se Rocky VI příliš neodklání od svého typického scénáře, každý komu se líbil Rocky původní bude mít rád i tohoto Rockyho po téměř dvaceti letech. Řekl bych že je to důstojný návrat a zároveň konec tohoto hrdiny. ()

Smileface

Vpodstatě komorní příběh o vysloužilém boxerovi, takřka zlomeném muži, který byl kdysi slavný a nyní žije jen minulostí. Dostane příležitost naposledy se vrátit do ringu, nyní nejde o vítězství, ale schopnost poprat se s výzvou a ukázat světu, že v posledním životním zápase nedá svou kůži lacino a stále mu nechybí vůle, která dělá z boxera legendu. Možná se to tak trochu podobá vlastnímu životu Sylvestra Stalloneho, každopádně tahle "podzimní" kapitola patří ke každému životu sportovce a jsem rád, že ji před našima očima zažívá i Rocky.70% ()

cyberhawk

Respekt - respekt z filmove legendy, kterou Stallone stvoril - to je pocit, ktery ve me po shlednuti filmu zustal asi nejvic. Film samotny by se dal rozdelit na dve poloviny - ta prvni je plna starecke uprimnosti a touze bojovat, podobne jako jsme videli v The World's Fastest Indian. Druha polovina je akcnejsi, musim se priznat, ze jsem Rockymu drzel palce, aby vydrzel celych deset kol, i kdyz to vypadalo, ze padne... jen dve veci bych filmu vytknul - pri Rockyho dlouhych monolozich jsem se citil trochu rozpacite, neznel moc presvedcive... a druhe minus je, ze nezaznela moje oblibena Eye of the Tiger...z celkoveho dojmu me film jednoduse nadchnul. 89% ()

sheilla

Cely film shrnu jednim slovem NUDA. Chvilemi jsem mela pocit, ze me chce Sly uspat. Neocekavala jsem zadne mistrovske dilo, ale chtelo to vic naboje, energie. Chapu, ze Rocky uz je stary chlap, co ma sve problemy, ale poslouchat 3/4 filmu jeho vylevy a radoby moudra, fakt nestalo za natoceni. Tri * davam predevsim z nostalgie. ()

sedm.1

Přidávám se k ostatním,kdo tvrdí,že Rocky Balboa je důstojným zakončením celé,pro mě velmi vydařené,série.Pravda je,že jsem si na začátku musel chvíli zvyknout na již poměrně "stařeckou" tvář a výraz Sly Stalloneho,ovšem postupem času,a zřejmě i díky příběhu,mi tam jeho vizáž seděla čím dál víc a získala si mé sympatie.Vůbec celkově mi přišlo,že Sly si celé natáčení vychutnával a svého hrdinu zahrál velmi trefně.Byl na něm znát zub času a je sympatické,že to vůbec neskrýval.Celkově mi přišlo,že šlo v této závěrečné epizodě spíš o Rockyho smíření se s osudem a životem,než o typický děj z předchozích dílů:nepříjemná událost-trénink-zápasová odplata.Rocky Balboa je téměř čistým dramatem stárnoucího muže,který chce dokázat,že v každém věku můžeme ještě mnohého dosáhnout.A dokázal to v plné síle.Díky Sly! ()

FIBO

Hodně povedený film. Člověk by pomalu ani nevěřil, ale pořád "to" tam je. Některé pasáže jsou trochu slabší než jiné, ale pořád se jedná o solidní podívanou, která zároveň dvakrát neohromí, ale určitě nezklame. Co naplat, Stallone prostě umí :) Navíc jeho proslovy mají určitě něco do sebe. ()

ranp

Už jsem slyšel i názory typu: "Stallone tam celou dobu jenom vzpomíná, na konci deset minut boxuje a je konec..." Já ale tuhle sérii miluju, takže jsem si zavzpomínal moc rád. Slyova forma v šedesáti letech byla neskutečná. Jen kousek zde chybí k hodnocení *****. Velmi příjemný a důstojný konec jedné velké série. ()

Lukoboss

Jasně, má to chyby (od dialogů až po ten zápas), ale klobouk dolů před tímhle "chlapíkem v důchodu". Rocky se rozloučil se vztyčenou hlavou, celkem rozumně a efektivně. Co naplat, že už mu není pětadvacet, čas nikdo nezastaví, s tím se nedá nic dělat. ()

Danula13

Rocky se po letech vrátil v takové formě, aby se nám ukázal, že se máme ranám osudu stavět čelem a se životem se nebát poprat. Život není žádné peříčko a připravuje nám různá nepříjemná překvapení a těžké zkoušky, ale Rocky nám ukázal, že to nesmíme nikdy vzdávat. ()

Sdoom

Pohled na plastikama upravenýho Slye je s prominutim příšernej, dialogy a hlášky jako obvykle úplně o ničem a závěrečnej souboj nereálnej a špatnej. Tohle už vzniknout nemělo. Nebejt to film ze série Rocky, tak je to odpad jak vyšitej, takhle musim aspoň tu jednu hvězdičku dát. ()

herr_carter

Slušná nostalgie po tom všem, Sly je prostě Sly a dostat do držky bych od něj nechtěl ani v jeho skoro 70 letech...............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Kelly2502

Už tretí Rockyho film, ktorý sa tvári ako "ten posledný" a hoci preferujem Rocky IV, ktorý dokázal spracovať tému odhodlania dokázať, že s pribúdajúcim vekom a chabnúcim telom túžba a srdce človeka stále pretrváva dôveryhodnejšie než Rocky Balboa (nehovoriac o tom, že narozdiel od tohto filmu obsahuje IV lepšie montáže, lepší súboj a ponúka aj sociálny komentár vtedajšej doby), nebránim sa faktu, že tento je skutočne ten posledný. Samozrejme prišiel ešte Creed, pretože každých desať rokov tu máme nové publikum ochotné zaplatiť za možnosť vidieť v kinách niečo, čo má spojitosť s kultovým filmom akým Rocky nepchybne je, ale aj tak sa dá povedať, že práve tu Rockyho príbeh končí. Aj tu hraje veľkú rolu nostalgia, ako už tradične jednoduchá príbehová šablóna a kult Sylvestera Stallona, ktorý je každým filmom bizarnejší a bizarnejší (najnovší Rambo je toho dôkazom), ale stále dokáže pôsobiť dostatočne komorne na to, aby človeka neurazil a strávil s ním pekné chvíle a pripomenul si Rockyho postupnú cestu. Priniesť do Rockyho života bol skutočne dobrý nápad, ktorý diváka utvrdzuje v jeho ceste životom a nevyhnutnosti toho vždy sa postaiť a ísť ďalej, bezohľadu na to čo sa deje. ()

xLIGHTx

Trochu bol človek na vážkach, či nepríde ku sklamaniu. Našťastie nie. Zadarilo sa. A dosť sa zadarilo, ťažko napísať, či to nebude rovnocenné “so štvorkou” v kultovosti, prípadne v obľúbenosti. Motivačné príhovory z Rocky Balboa sú u mnohých ľudí trebárs na soc. sieťach dosť obľúbené. Stallone tu je vo forme, i po toľkých rokoch. Je tu prítomná určitá melancholická atmosféra, zároveň je tu veľa odhodlania a zadosťučinenia. Údajne Stallone je z celej série Rocky filmov najviac hrdý práve na tento, pretože to vraj nikto nechcel natočiť a Stallone sa vraj snažil o realizáciu skoro šesť rokov a cesta ku vzniku snímky bola vraj veľmi ťažká a kľukatá. Každopádne, Rocky “šesť” sa veľmi podaril! ()

velkyvezir

Rocky je zpět. Po druhém až čtvrtém díle, který byl založen jen na zápasech a následném pátém pokusu o návrat k jedničce, se onen návrat pokusil Stalloneovi až pošesté. Měl jsem velké obavy, když jsem se doslechl, že šestý díl natáčí, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Z celého stominutového filmu se vlastnímu zápasu věnuje jen necelých 15 minut, zbytek filmu je nostalgické loučení se Stalloneho alter egem, dítětem, které si hýčkal. Rocky smutní nad zesnulou Adrianou, ale potká novou ženu, přesto film drží na hraně, nedozvíme se, jestli jde o nový vztah nebo - a to se mi jeví pravděpodobněji - jen přátelství, neboť Rocky je opět tím klukem z ulice, který nestrpí bezpráví. Nostalgicky sledujeme stále zarputilého Paulieho, který vždy při Rockym stál a držel jej nohama na zemi. A sebekriticky až tragikomicky na Rockyho pohlíží Stallone, když jej realisticky vykresluje jako zestárlého boxera, který než boxuje spíš vypráví historky o minulých zápasech. Jistě se mnohým může zdát komické, že v šedesáti Rocky boxuje, že je to nemožné. Ale je to opravdu nemožné? Je to jen příběh, příběh muže, který chtěl uspět svůj americký sen, dosáhl jej, ale během života pochopil, že než osobní úspěch je mír a klid v duši mezi nejbližšími. Rocky Balboa je vícenež důstojným rozloučením s nejslavnějším boxerem na světě. Dávám 5*, ale platí, že první díl byl nejlepší.:-) ()

Cruise odpad!

Musím říct, že tehto film naprosto zklamal moje očekávání. Rocky bojuje se šampionem, vážně jsem napsal šampion, takový kluky jako ten "šampion", potkávám na Václaváku prodávat vstupenky do baru. Možná tento film chce ukázat světu úplně něco jiného, ale proč se potom Sly snaží vypadat jako největší dříč, zvedá nad hlavu 140 kg a běhá po parku, se psem?!? Přijde mi, že si spíš Sly chce jenom něco dokázat. Zasloužil by si sice alespoň pár hvězdiček, ale pro mě to byla naprostá ztráta času, proto nic! ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)