Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

Autogram

Dôchodca ide boxovať a tak si zopakuje všetky svoje slávne tréningové scény ako beh hore schodmi alebo boxovanie mäsa na hákoch. Nezaobíde sa to samozrejme bez množstva filozofovania o živote a podobne. Záverečný súboj nerovných súperov je prekvapivo vyrovnaný, ale nepomôžem si, keď mne každý box pripadá rovnaký. ()

mirec88

Prekrásny film. Zatiaľ som videl len prvý a tento posledný diel Rockyho a obe sa mi veľmi páčili. Sú to filmy, ktoré pohladia po duši a prinesú aj nejaké to boxerské napätie a akciu, ale hlavný je samotný dramatický príbeh večného outsidera Rockyho Balbou. Odporúčam každému. ()

Jaro.Krafcik

Rocky aj po tých rokoch zabaví. Záverečný súboj paráda aj keď všetci vieme ako skončí. Rockyho koniec to však nebude lebo ešte tu máme Creeda ktorého bude trenovať. Rozhodne si pozriem na Hbo max aj jeho trénersky počin. Keď už si pomaly človek tie filmy nepamätá. 4* ()

Nepi

I´m back!!! Nee, to neřekl Terminátor, ale Rocky Balboa, který se vrátil po letech do ringu a nabízí nám nakouknout do boxerova nitra. Ukazuje nám své strasti a zápas s životem i mistrem světa v těžké váze. Sly Stallone přesvědčil, že na to překvapivě má a ukazuje nám uspěšné dovršení Rockyho ságy po neúspěšné pětce. Nezbývá než být s ním a dál mu fandit. ()

P1tr

Rocky Balboa se vrací starší, vážnější a povedenější. Po sérii slabších pokračování jsme již ztratili víru a o to zázračněji tento triumfální comeback působí. Starý Rocky rozhodně není o boxu a bitvách, ale jde o překvapivě funkční a dojemnou sondu do boxerova života v důchodu, která zaujme i pokud jste příliš předchozích dílů neviděli. Stallone ze sebe mačká herecky i režijně maximum a je na něm vidět touha rozloučit se s Rockym jako hlavní postavou na výši. A podařilo se mu to. ()

Pit

Nie, nebudem stále kritizovať, pekné. Dobrá spomienka na pekné časy, ktoré sme všetci dychtivo prežívali pri každom pokračovaní Rockyho súbojov. Viem, neboli všetky diely zrovna vyrovnané, ale myslím, že toto tomu dalo solidnú čiapku na záver. Nikomu ten film nič nevnucuje a skutočným fandom Rockyho toto príde ako dobré zavŕšenie kariéry a vlastne aj celého Slyho, myslím ! ()

Styxos

Rocky se naposledy vrátil, aby se utkal v ringu. A je překvapivě ve velmi dobré formě. Prostě dojímavý a nenásilný (!) film o jednom slavném boxerovi jehož poslední utkání se sakra vyplatilo. ()

manonfire

Pro svůj až "láskyplný" vztah k mému dětskému idolu, nejsem schopen naprosté objektivity. Tady ale i přes svou subjektivitu objektivně dávám plný počet. :))))Dojemný návrat k Rockymu, jenž ovlivnil možná více mužů, než jakákoliv jiná filmová postava, je decentní, příjemně smířlivý se svým stářím i odcházejícím nádechem vlastní nezapomenutelnosti a stejně příjemně nesmířlivý s odchodem ženy, ke které se tento "jednoduchý člověk" choval tak jemně a něžně, jak to jen šlo. Příběh je velmi citlivý a pro skutečné milovníky této ságy zde nemusel být ani onen finální zápas, který jako by byl spíše splaceným dluhem tradici a lákadlem pro novější generaci. I ten však Stallone zvládl. Nemůžu si pomoci, ale čím byl poslední díl povedenější, o to více mě bolel poslední záběr na zády otočeného Rockyho. Ten totiž odešel jednou pro vždy a ať to zní pateticky....pocítil jsem ztrátu, kterou mi jiný herec a jiná postava nemůže nahradit. Skvělý a nikým nečekaný comeback mě potěšil, ale zároveň rozesmutnil, protože dětského hrdinu máte stejně jako celé dětství jen jednoho a vy víte, že pomalu přišel jeho konec. 100% ()

jefff

Snad nikdy jsem tak filmové postavě nefandil jako v poslednímu Rockymu. Stallone dokázal nevídané. Nejenže předvedl svůj nejkvalitnější herecký výkon v jakém jsem ho kdy viděl, ale i na postu režiséra předvádí divy. Spoustě "profesionálních" režisérů se takto strhující drama nepovede natočit a většinou to zkončí pouhou nudou a dávkou klišé. I v Rockym se nejdou slabší chviličky, které jdou bez větších problému přehlédnout jako, že tam nebyly. Bavilo mě to, bavilo mě to z celé série Rocky nejvíc. Čtvrtý díl mám hodně rád, ale tento ho předčil. Stallone chytil druhý dech a moc mu to přeji, více než kdy předtím! ()

jenik71

Milovaná žena Adrian zemřela, Rocky zestárnul a ve Philadelphii vede svojí malou restauraci. A aby si dokázal, že je v něm ještě stále kus chlapa, přijme nabídku na poslední zápas v Las Vegas... Od začátku filmu vede Rocky filosofické řeči, bilancuje a vzpomíná. No a v závěru si to rozdá se současným šampionem. A to je vlastně všechno. Tento díl už mi přišel trochu zbytečný a s přimhouřením obou očí dávám ještě ***. A pevně věřím, že je to skutečně díl poslední. ()

Vercinix

Proč nejde dát tři a půl...? Ještě než jsem tento film shlédl přemýšlel jsem, zda jsem rád, že Stallone natočil ještě jednoho Rockyho nebo to měl raději nechat v pentalogii, která je výborná jako celek! Po shlédnutí musím bohužel konstatovat to druhé! První půlka filmu o ničem, druhá půlka sice nabírá spád, ale Stallone je prostě starý a nemohu si pomoci, ale na mě to všechno působilo až mírně komicky. Závěrečná bitva sice zaujala, ale rozhodně bytostně nevtáhla do děje s natolik autentickým prožitkem jako předchozí díly. Musím se přiznat, že i tak jsem Rockymu fandil:) a že to mělo i jistou myšlenku a atmosféru - stárnoucí tvrdohlavý, odhodlaný boxer se železnou vůlí a velkým srdce, to udělalo dojem, ale ta bitva..., ten její důvod...a ten ŚAMPION (PROPÁNA CO TO BYLO??????)! ()

silent cut

Posledního Rockyho film provázely uznalé reakce na každém kroku a možná i proto jsem se za ním nehrnul. O to větší bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že mi jsou všechny postavy blízké jako staří známí, kterým rozumím a chápu je. Přesné dávkování skvělých hlášek a na solar mířícího sentimentu je totiž korunováno koncem, který snad nemohl být lepší. Civilní heroismus? Heroický civilismus? Lidé, kterým rozumím a jejich osud mne zajímá. Bravo. ()

ssfan

Úvod byl dost slabý - plný keců, ale pak se film rozjel a byla to docela zábava. Je však vidět, že nebýt pěkné hudby, výsledný dojem by byl mnohem slabší. Takhle rozhodně jeden z lepších dílů o Rockym. 65% ()

Pecival

Nenazval bych se nějakým echtovním fanouškem Rockyho, ale tohle melancholické, nostalgické přemítání o zašlé slávě se mi vcelku líbilo. Stallone se mi sice v některých momentech zdál dosti nepřirozený, ale přežít se to dalo. Příběh je samozřejmě naprosto nevěrohodný (a v zásadně nepodstatný) stejně jako úděsný závěrečný souboj. Ale na to sme si u této série již mohli zvyknout. Celkově bezesporu důstojné rozloučení ..... a z té nostalgie 4. ()

venca163

Rocky Stallone natočil tímhle kouskem sám sobě poctu a postaral se o to, aby všechno bylo přesně podle dobře zajetýho mustru. Nebál se film nadupat svýma super hláškama a klišovitýma scénama, u kterých je člověku často trapně (v tom je beztak kouzlo celý série) a vše doplnil svým dokonalým neherectvím. Rozhodně se ale pořád dokázal dostat do obstojný formy (kolik že mu při natáčení bylo, padesát?), takže vedle toho chcípáka, co mu vybrali za soupeře, vypadal k světu. Doufejme, že znovu po 15 letech nepříjde ještě další comeback, kde se Rocky zvedne z nemocničního lůžka rovnou do ringu! Tady jde o to, kolik ran uneseš a přesto se zase zvedneš! (70%) ()

greath

Týmto filmom začína zrejme posledná éra Silvestra Stalloneho. Sám Sly akoby cítil, že už nie je najmladším a akoby sa snažil s divákmi rozlúčiť s jeho asi najznámejšou filmovou postavou vôbec. ()

Raccoon.city

Už 5-ka bola silená a táto 6-ka je ultra silená a skôr už patrí do žánru Sci-fi. 60 ročný Sly už je tu ako trenujúci boxerista skôr trápny a poľutovania hodný. ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)