Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

Benilta

Jednička Rockyho se mi líbila hodně. Po slabé dvojce a ještě více slabší trojce jsem tedy byla připravená na nejhorší. Udělala jsem asi dobře, neboť film mě příjemně překvapil a řadím ho přes druhý i třetí díl. Jednička samozřejmě zůstává nejlepším dílem, nyní doufám už uzavřeného případu. ()

Ondrish

Bolo to bobré Sly... bolo to dobré, ale nebola to bomba. Na rozdiel od predošlých dielov Roccovej ságy sa mi v tomto epilógu najviac páčila prvá polovica. Rád som sa pozrel ako 60 ročny Rocky vybehol z auta a spacifikoval chuligánov, vcelku sa mi pozdávalo aj vykreslenie jeho vzťahu so synom, aj nápad s virtuálnym zápasom, ktorý sa nakoniec zrealizuje ako exhibícia. Pre mňa, ktorý som Stalloneho fanúšikom už viac ako 20 rokov a v mojej detskej izbe u rodičov sú na stene stále jeho plagáty z Brava, bol tento film peknou spomienkou a pravdupovediac aj určitým zdrojom inšpirácie. A to je to podstatné. To že tréningová scéna a zápas ma v tomto prípade moc nezaujali, nie je až tak dôležité ako jednoduchý message tohto filmu.... bolo to dobré. ()

Jiřucha

Yeah, jsem velkej fanoušek Rockyho a na tenhle film sem se těšil jako malý děcko. Možná jsem trochu neobjektivní, ale to mi je úplně jedno - u tohodle filmu jsem prostě v duchu řval "go rocky go!!!". Sylvester Stallone zahrál famózně, zrežíroval také skvěle. Tréninková montáž se dá směle srovnávat s těma z trojky nebo čtyřky a finální zápas se mi náhodou docela líbil. Konec mě mile překvapil, prostě nářez, dokonalý rozloučení s legendou. ()

Ušák89

Příjemná melancholická jízda, ve které Sylvester Stallone po hubeném období dokázal, že na to stále má. Bylo nám ctí ROCKY ()

TopsyKrets

Zbytočné pokračovanie. Stallone si chcel naposledy zahrať postavu Rockyho a vidieť, že už nemal moc čo povedať. Film je vlastne len o tom jednom zápase na konci, ktorý je dosť prehnaný. ()

smalda

Mluvení Stallonemu nikdy moc nešlo,čehož je v tomto dílu až moc. Záběry z tréninku jsou díky dobré kameře a střihu asi jediné kladné okamžiky filmu. Je pravda,že na svůj věk má stále skvělou postavu,ale závěrečný zápas v ringu působí komicky,kde ani umění filmařů "Rockymu" nemohlo pomoci! ()

madpepek

Starý filozofující boxer. Dvě hvězdičky za Stalloneho a jedna za to že ten zápas nevyhrál - to by už bylo na mně moc ()

fojťan

Nejsem fanda původního Rockyho. Při sledování filmu jsem byl tedy oproštěn od veškeré nostalgie spojené s prvními třemi díly „série“, které mě nikdy moc nebraly. Ovšem i přesto jsem byl docela zvědavý na Rockyho po třiceti letech. Na filmu mě zaujalo především to, jak Stallone dokázal umně odhadnout míru toho, co ještě hlavní postava „snese“ a co už ne. Příběh je sice trošku umělý, ale na druhou stranu, o to tu příliš nejde. Od půlky filmu čas příjemně ubíhá, občas se člověk pousměje povedenému vtípku a nakonec je tu velké boxerské finále, které je dobře natočené a příjemně gradující. Zkrátka, Stallone přesně věděl jak natočit film, který šedesátiletý Rocky ustojí s glancem a na úrovni. Takže dohromady vcelku pěkný film, který rozhodně neurazí a co hlavně, naprosto přesně vybalancovaný. ()

ZzB

Jelikož jde už o šesté pokračování Rockyho, všichni věděli jak bude film vypadat. Rocky upadá do svých sentimentálních problémů, poté se nějakým záhadným způsobem na základě vnitřních pocitů rozhodne souhlasit s „předem prohraným“ soubojem, následuje tréninková část, zápas a konec. Je to pošesté to samé, Sly vypadá jako chodící zombie, je to strašně americké, očekávatelné, místy dokonce i hloupé, ale přesto všechno se mi to děsně líbí. Jde o pohádku se šťastným koncem a takové mám rád. ()

Maverick*

Nostalgie a nostalgie. S Rockym jsem vyrůstal, dokonce mě dotáhnul i do posilovny. Ovšem své chyby snímek má, ale já prostě musím trochu nadhodnotit, protože je to prostě on. Snímek rozhodně není pro každého. ()

Smith.F

Úvodní hodinka je trochu rozvláčnější, ale je dobrá co se týče vytvoření atmosféry před velkým zápasem, některé věci jsou v ní hodně prvoplánové, některé mají překvapivě velkou váhu. "Nejde o to, jak tvrdý dáváš rány,ale jak tvrdý rány umíš přijmout a pokračovat dál.", tahle věta mi od prvního shlédnutí zní v hlavě a zůstala tam pořád. Při závěrečném zápase jsem ovšem málem vstal ze židle a ječel "Rocky, do toho, to dáš!!!" Nevím čím se to tolik povedlo, ale stalo se mi to i při druhém shlédnutí a to se žádnému jinému filmu nepovedlo. ()

!!Gus!!

Na posledního Rockyho jsem se šíleně těšil a tak musím napsat, že nenaplnil moje očekávání. Už po nějákých 15 minutách to začla být trošku nuda a já jen čekal, kdy HŘEBEC začne trénovat a půjde rozdrtit soupeře.. A to je přesně to, co celý film zachraňuje!! Finální zápas je natočen velmi realisticky, sledoval jsem ho se zatajeným dechem a i když Rock nevyhrál (jak já mu fandil..), tak ten konec je prostě krásný ;) ()

Kiridan

Film, který ve mne zanechal víc, než jsem čekal.Skvělý scénář,který byl nosníkem celého snímku mne mile překvapil a já jsem si mohl v klidu užívat to melancholické připomenutí a ukončení profesionální dráhy jednoho postaršího boxera.Stejně jako Rocky 1 dokázal lidi dohnat do posiloven, tenhle film dle mého soudu může ovlivnit lidské myšlení k uvědomění si, že nikdy nic není ztraceno! Je mi jasné, že pro mnohé z nás,kterým Rocky přirostl k srdci, znamená zhlednout klasiku daného žánru a jen ji teda chválit ať už je jakákoliv.Pro mě osobně byl film pozitivním a naplňujícím dojmem! 90% ()

Romanko99

Ako velky fanusik filmovej serie o skromnom boxerovi Rockym Balboaovi musim skonstatovat, ze po katastrofalnej 5 vznikol dalsi skvely diel, ktory je zrejme najlepsim moznym ukoncenim serie. Rocky uz nie je ten naivny a nie prilis inteligentny chlapec z prvych dielov, postupom casu sa z neho stal stal stale nie zrovna najbystrejsi, avsak zivotnymi skusenostami nabity muz, ktory uz ma okrem tvrdej lavacky a pravacky aj nieco v hlave. Tento film ponuka okrem vynikajucej pesnicky od Three Six Mafia - It's a Fight aj pohlad na neuveritelnu postavu Sylvestera, ku ktorej si pomohol aj nejakymi zakazanymi latkami. Toto bolo mozno uz trosku vela, zvlast pri pohlade na jeho supera, pretoze tak nejak dnes vyzera vacsina boxerov. Tento film nie je len o boxe, konci jednu skvelu seriu, na ktoru, aspon ja, nikdy v zivote nezabudnem. Parada. ()

mirekdr

Pořád to stejné, ale překvapivě to funguje. Měl jsem trochu obavy, že Rocky ten poslední match vyhraje (to už by trochu přepískli), ale nakonec z něj vyšel se ctí, jako z celého filmu. Poctivé 3 hvězdy. ()

Dispa

Po třiceti letech docela příjemný. Ale jen nevim jestli mu došly prachy, nebo to fakt dělal z nostalgie. ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)