Piráti z Karibiku: Na konci světa

• USA Pirates of the Caribbean: At World's End (více)

Nejmocnější vládci pirátů uvěznili bohyni Kalypsó, aby jim nemohla škodit, a rozdělili si vládu nad Sedmi moři. Nyní se zdá, že jim nastaly zlé časy. Will Turner a Elizabeth Swannová se přidávají k oživenému kapitánu Barbossovi, aby zabránili nejhoršímu. Obávaná loď Bludný Holanďan a Dave Jones jsou totiž pod kontrolou Východoindické společnosti, a tak pomalu, ale jistě likvidují všechny piráty všech moří. Je na čase svolat pirátské vůdce, aby se proti silnému nepříteli spojili. To ale bez Jacka není možné, a tak se skupinka pirátů plaví až na daleký východ, aby získala magické mapy, s jejichž pomocí je možné Jacka z říše Davyho Jonese vysvobodit. Bohužel netuší, že proti nim nestojí jen lord Cutler Beckett, ale i zuřivý asijský pirát Sao Feng. Krom toho chce William zachránit svého otce ze spárů Bludného Holanďana, což se zdá jako nemožný úkol. (TV Nova)

Fony

Dvě a půl hodiny nudy, kterou nezachrání ani solidní audiovizuální stránka. Orlando Bloom s šátkem na hlavě vypadá jako béčkový rapper a ne jako drsný kapitán. ()

silent cut

Druhý díl Jacka Sparrowa mne totálně odrovnal svou zdlouhavostí a naprostou prázdnotou. Celkovou devastaci filmového zážitku pak dokončil naprosto dementní a otevřený konec. Trojka vykazuje hned několik zásadních posunů. Za A) Děje se toho tolik, že už jen snaha o orientaci v tom kdo koho právě podrazil zabraňuje nudě B) Tentokrát mi otevřený konec nevadil, protože jsem byl rád, že už to končí, lhostejno jak... C)... hm.... Dva zásadní posuny... ()

Pecival

Hravost a lehkost, vystřídalo politikaření, pletichy a podrazy. Upřímně řečeno nechápu, co vedle tvůrce k změně (pravda ne nějak výrazně) tónu, když to ve dvou prvních dílech relativně fungovalo a i penízky se vydělaly. Postavy se podráží a zase udobřují, ale celé je to stejně jenom na efekt a nemá to žádnou hloubku, jenom se prohodí postavy mezi jednotlivými týmy, všichni si zase padnou do náručí a jede se dál. Ale vysloveně nuda to není, až na pár poměrně bolavých scén. Celý film, slušně vystihuje závěrečná bitva na lodi - efektní, ale nenápaditá a hlavně proklatě dlouhá. V nudnějších pasážích to podrží Depp, který trochu ubral na pitvoření (což je fajn) a přestože některé scény moc nezvládá proti Keire (která je dobrá jako křehký oběkt zájmu v nějakém melodramatu (čímž nedejbože nechci odkazovat na první díl, tam byla ještě tragičtější), ale ne jako drsná pirátská královna (s děsívým projevem na konci)) a Orlandovi, je to přímo Shakespearovksé hraní. ()

spikey1

překombinované, přeintrikované, nikdo neví kdo na koho donáší. Solidní šermířský souboj, jako byl ve dvojce na kole se zde nekoná. Navíc nesnesitelná Keira tady má asi dvou minutový proslov a to už je úplně špatný. ale pořád to směřuje ke čtyřem hvězdám za Keitha Richardse:) ()

Georgex

Tak toto byla parádní jízda! Taková slova jsem si říkal po shlédnutí skoro tříhodinového třetího pokračování legendární série Piráti z Karibiku. Film se dosti liší od předchozích dílů, humor šel stranou a celý film se odehrává v takovém strhujícím tempu, kdy se pořád něco děje. Tváří se více vážně a je pravda, že některé scény jsou až nelítostně kruté. Na Jacka si sice musíme počkat nějakou tu minutu, ale to vůbec nevadí, jelikož jak se ukáže zase to stojí za to. Najde se zde i pár vtipných hlášek, i když smršť humoru v tomtu filmu nečekejte. Parádní příběh, který navazuje na slabší dvojku. Suprové výkony hlavních herců, počínaje Johnny Deppem, Orlando Bloomem a mým oblíbeným proradným pirátským "záporákem" Barbarossou v podání Geffrey Rushe. Výborně zvládnuté charaktery ostatních postav, určitě za připomenutí stojí, kapitán Bludného Holanďana, Davy Jones. Narozdíl od předchozích dílu je zde hodně námořních bojů, které se líbí. Jediné, co se mi zde nelíbilo bylo občas až chaotický přechod mezi scénami a nevyužití některých vedlejších postav. V čem hlavně cítím zlepšení oproti předchozímu dílu? Určitě to je proradný pirát Barbarrosa, bez kterého si Piráty představit nedokážu Celkově ale hodnotím 80%. ()

obivan568

Už spoustu let jsem fanouškem této mimořádné trilogie (čtyřku nepočítám, pro mě jsou Piráti jen ti od Verbinskeho) a stále nechápu zdejší hodnocení. Řečem o nudě se směju, dal jsem si maraton všech tří dílů a do konce roku si to dám ještě jednou. Komplikovaný scénář je stejně komplikovaný jako postava Jacka Sparrowa, jedna z nejlepších filmových postav historie a i v tomto díle je parádní. Má tu sice míň prostoru, ale vůbec to nevadí, ostatní postavy jsou taky skvělé. Verbinski je machr. Nevím proč, ale při každým zhlédnutí mi to uteče jak voda a finále je naprosto strhující a úžasné. Fakt si někdo dovolil napsat, že je bez nápadu? Celkově si tvůrce cením, že v každým díle dokázali přijít s něčím novým a zvolili závěr, který není úplně "happy". A Hans Zimmer nikdy nesložil lepší soundtrack. ()

Soweek

!!Předem upozorňuju, mé hodnocení je velmi zkreslené tím, že jsem fanoušek POC.!! Podle mě konec jak má být, nijak přehnaný, ani nijak očekávaný a už vůbec ne nudný. Ten náznak otevřeného konce snad nemá žádné další opodstatnění, protože tato série si zaslouží už doopravdy konec. Nejvíc shrnutě bych to asi popsal, jako že jednička byla dobrodružná, dvojka komediální a trojka akční, ale samozřejmě všechny tři žánry se navzájem prolínají v každém z těchto dílů. Je asi pravda, že nějaké momenty jsou nadbytečné, ale komu to vadí, když si film užívá a nenudí ho tak ani jedna minuta z nabízených třech hodin. Co se týče Jacka Sparrowa, jsem rád, že v posledním díle nedostal příliš prostor(bál jsem se, že by se to jeho chování už moc okoukalo), ke slovu tak ale přichází jako hlavní hrdinové krásná Keira a sympatický Geoffrey Rush(což jsem tedy nečekal, ale vyplatilo se). Jinak charakter Jacka mi přijde opravdu vyhnaný do maxima a vzbuzuje dojem, že Johny Depp spíš hraje v druhém díle Leaving Las Vegas. (opravdu se celý film chová tak, že tráva je málo, musí v tom bejt nějakej kokain:-)) ()

widla

3-4*... Jsem na vážkách.... Ale nemůžu si pomoct, "trojka" až moc navazovala na "dvojku" a pro někoho kdo druhý díl viděl třeba jenom v kině (jako jsem já) a pak až skoro za rok vidí třetí díl zase v kině, to může být jen slátanina, kterou stěží pochopí... A musela jsem hodně lovit v paměti, abych byla v obraze... No ale film jako takový byl skvělý... hlaně poslední bitva ve víru mě dostala.... trochu jsem nechápala:-P. Takže kolem a kolem mi z toho vychází 3-4* ()

mozkomor

V podstatě totéž jako dvojka, akorát ještě natahovanější a zamotanější. Závěrečná akce mi ve své přehnané spektakulárnosti připadala spíše trapná. Dojem naštěstí zachraňuje navrátivší se kapitán Barnarossa a úvodní část se zachraňováním Jacka z podsvětí. ()

Heraldika

Trochu zdlouhavější poslední část trilogie, která být samostatným filmem, nadechne nepoměrně více než jako součást celku. Ale mně se stále líbí a pořád mě hodně baví. ()

Arius

Hroza, otravne dlhý dej do ktorého sa Verbinski snažil natesnať minimálne dvakrát menej materiálu akoby mal. Hrozné herecké výkony zo strany Keiry Knightley, Orlanda Blooma a niektorých vedlajších postáv, viem síce že v týchto pirátoch ani nebolo vela priestoru na hranie, hlavnú pozornosť divákov sa snažil Verbinski upútať na efekty a boje ktorých bolo aj tak po celkovom vyhodnotení velmi málo( to sa však netýka efektov,tých bolo nadmerne vela). Navyše sa takmer všetky scény dali prediskutovať tými najrozličnejšímy otázkami. Aj chyby boli tak doočibijúce že si ich mohol všimnúť takmer každý divák, aj ten ktorý išiel za zábavou. Ja som to nevedel ani obsedieť a v kine ma prinútil zostať iba skvelý komparz (najma ázijský), hudba, Johny Depp, Geofrey Rush a zopár nohaminazemidržiacich sa scén. No a samozrejme Keith Richards s Yun fat-chowom ktorý sa nanešťastie s plátna vytratil velmi rýchlo. Skrátka, dalo by sa zhodnotiť že tretí diel bol len snahou vyštaviť z ludí čo najviac peňazí, dúfam že už nebude žiadne iné pokračovanie, lebo pri ňom by som už asi naozaj nevydržal. ()

sedm.1

Snad ještě o kousíček horší než dvojka.K překombinovanosti,nekompaktnosti,přeplácanosti a nelogičnosti, k tomu všemu ubylo efektů,jediné co ještě dvojku drželo nad vodou.A možná snad přibyla nuda.Děkujme,že už se snad pirátské dobrodružství tímto dílem dovršilo,neboť bych nechtěl další díly vůči skvělé jedničce radši ani vidět,kam by až mohla tato série zajít.Zmatek,chaos,triviální výstupy a scény.Jednička zkrátka nastavila laťku tak vysoko,že zbylé dva díly ji raději podplazili. ()

made1

Ani Johnny Depp nezachránil poslední díl a doufám, že poslední byl, protože čtyřka už by, dle sestupující kvality, musela dostat hvězdičku jednu nebo hůř. ()

Opsha

Inu popkorn, Zatraceně chutný popkorn. Jenže popkorn, který se na pár místech trošičku připálil. Jednak je scénář tvrdě překombinovaný (motiv pirátských mincí, který na začátku vypadá jako veledůležitý zcela vyšumí, každý podráží každého bez zřejmého důvodu jen pro zkomplikování jednoduchého děje, příliš mnoho Jacků Sparrowů), druhak jsou dvě důležité postavy z předchozích dílů odklizeny velice nedůstojným způsobem a třeťák by rozumný režisér střihl titulky přibližně poté, co se Štruple chopí kormidla (spoilers not included) a balast ze závěřečné čtvrthodiny by zcela zahodil (písečný ostrov) či si ponechal na úvod čtyřky (přístavní město). Každopádně na film stojí zato se kouknout už jenom kvůli Orlandovi Bloomovi, který se po většinu filmu chová jako naprostá sobecká svině. Akční scény, gejzír dobrých nápadů a podařený vizuál pak už jsou spíše bonus. ()

Cejny

I třetí díl se už jen snaží paběrkovat na úspěšné jedničce. Sice jsou zde opět některé velmi komické momenty, ale celkový příběh se už zbytečně natahuje...mrtví vstávají z hrobu... ()

skinny

Snažila jsem se, opravdu hodně jsem se snažila aby mě to bavilo, ale bohužel. Trojka už není kvalitní, 161 min. je k zbláznění, ještě k tomu, že děj je opravdu obsáhlý takže se v něm dívák ztrácí a tím pádem už i nudí, i vtip už se ztrácel,a Johnny Depp se snažil film zachránit i přesto, že už ho "netáhl" , stejně hrál nejlíp, nepodařilo se, 3* snad jen za něj. ()

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

Čtvrtí Piráti plují na vlnách podivna

14.09.2009

Studio Walt Disney Pictures koncem minulého týdne oficiálně oznámilo, že čtvrté pokračování veleúspěšné pirátské fantasy dorazí do kin v létě 2011 pod názvem Pirates of the Caribbean: On Stranger… (více)

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky