Mladší bratr odvážného výsadkáře, kterého zabili nacisté, vstoupí do partyzánského oddílu, aby pomstil jeho smrt. Vyprávění je to ještě v mnohém naivní, ale již se zde vytvářejí základy odbojových mýtů. (oficiální text distributora)

ostravak30

Spousta slavných herců v krásné poválečné době. Fašismus za námi a komunismus daleko. František Filipovský měl zajímavou roli a přiznám se, že tak mladého jsem ho v moc filmech neviděl, ač vím, že hrál již po boku V. Buriana. V maličké roličce se mi líbil i Jindřich Plachta, ale tohoto herce mám moc rád. Celkově film nebyl špatný, opět na mě dýchla předválečná, vůbec nejkrásnější, doba naší historie. A to i přesto, že film o době války byl natočen po válce. Podobný herecký styl a režie jako v nejslavnějších dobách V. Buriana, kupříkladu. Nicméně trochu mě mate zdejší text distributora. To, že se chce bratr mstít se týká úplného závěru filmu. Jinak je děj zajímavý, nicméně celé to na mě působí jako jedna nezávislá epizoda epizodního seriálu. Skoro mám až pocit, že tvůrci měli co dělat, aby celý film do sedmdesáti minut vůbec natáhli. Nicméně, po druhé se na film určitě nepodívám. ()

Winster

On to neni spatny film. Takovej typickej poplatnej te dobe a tem dusinovskym hercum. Nicmene, Timmy O Toll co si udela cosi s nohou...pusobi spis komicky tim jak k tomu prijde. Hrozne stísněna atmosfera. BTW popis film psal nekdo kdo film nikdy nevidel. ()