Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

moorks

Poměrně realistický pohled na dnešní studenty, učitele, školní i mimoškolní prostředí. Některé hlášky se Vorlovi fakt povedly...mě suverénně zaujal Kraus, ta role mu sedla jako vyšitá. Doufám, že se dočká ještě takové. Zklamal mě akorát nejasný závěr...zase bez konce. ()

Sacrex

Bol som na tom v kine s babičkou. Ja som bol nadšený a babička zhrozená. Nevedela si predstaviť, že by takto malo fungovať naozaj v bežnom živote. Povedal som jej, že až tak extrémne to nemusí byť, ale môže sa stať a sú také prípady. Gympl ukazuje život teenagerov na bežnom gymnaziu zo všetkými problémami, srandou aj iróniou. Ukazuje hlavne obrovskú medzigeneračnú medzeru. Ako každý ročník sa na svet pozerá inak a nechcú sa navzájom počúvať. Učitelia strácajú rešpekt, lebo vela krát majú menší plat ako vreckové svojich študentov a študeni nemajú žiadnu motivácia sa v škole vzdelávať. Hľadajú zmysel existencie niekde inde. Každý sa len snaží prežiť a ak je to možné zabaviť. Ako keby sa česť zo školských lavíc vytratila. Pre mna silný zážitok a nevyše ma baví to pozerať, je to dost krutý film a pritom vtipný. 80% ()

Bogeyman

Mne sa tento film páčil. Z prostredia skazených, problémových puberťákov. Myslím že sa z toho "vyždímalo" čo sa dalo :) Dosť som sa pobavil takže udeľujem 4 hviezdičky tejto českej produkcií. ()

Rychleji

Film dáva pocit, že jestli tvůrci vůbec chodili někam do školy, byla to škola podobná té z filmu bastardi. Nereálné, tupé, bez příběhu. ()

MartyArt odpad!

Po kladném hodnocení od mích spolužáku jsem čekal alespoň něco, ale místo toho jsem dostal jen film, který pasoval svině a kriminálníky do role hrdinů, a poctivě pracující a čestnou skupinu lidí do role hajzlů. Paradoxně nám film zpochybňující školství pustili na školním zájezdu od Londýna. Původně jsem si myslel, že dám 2 nebo 3 hvězdičky, ale po důkladném zvážení jsem se rozhodl pro odpad, protože tento film je prostě 0. Blbé postavy, zápletky, vtipy, zkrátka všechno. Ani herecké obsazení to nezachránilo. Pokud se někomu něco na tomto komentáři nelíbí (jako například u mě ve třídě), tak ať si posprejuje držku a nechá si to pro sebe, protože já přece nejsem drzej, ale upřímnej. ()

Grid

Tak i když Mádla nemám rád, sem se hodí. Takovej de....ek :) Jinak čest rodině Vorlů. Kilik jich tam hraje a nejen to :) Jeden z mála filmů téměř dnešní doby, který je koukatelný. Bojím se ale následovníka ,,Vejšky". Myslím že Tomáš Vorel nepochopil, že sprejování se spíše hodí do doby na střední škole. ()

chicotomas

Sonda do českého středního školství na prahu nového tisíciletí. Ano, přesně takhle to na některých gymnáziích může chodit. Až z toho mráz přechází. Graffiti, korupční tatíci, co všechno zařídí, učitelé, co vzbuzují lítost spíše než respekt a studenti, co vlastně ani neví, proč do školy chodí. ()

mcamino

To je jeden z filmů, na který se prostě můžu podívat kdykoliv a jak často chci. Nikdy neomrzí, a to je pro mě hlavní známka toho, že je to film na 5*. A tak taky hodnotím. Super počin, skvělí hlavní herci. Palec hore. ()

knoxwile100

Česká komedie o týnejdžrej, čekáte hodně? Nečekejte, ale je to určitě vtipnější než snowboarďáci či raftáci. To že s Mádlem zde nehraje Kotek je dobře. Zvládá to chválihodně. S Tomášem Vorlem je to lepší dvojka a najde se pár supr hlášek. 58% ()

Zofinka2

Docela dobrý to bylo. Nečekala jsem nic a proto jsem byla příjemně překvapená. Ta jedna holka, co se sebepoškozovala sice hrát moc neuměla. Ale sebepoškozovala se opravdu přesvědčivě. Dala si ruku opravdu nad plamen svíčky. Kdo jiný by to udělal tak dobře? Matonoha, Holubová a Mádl dobře hráli. Ostatní nic moc. Škoda, že nedali víc prostoru Ivaně Chýlkové. Bavila jsem se. ()

chosan

Je to takový rozporuplný film chvílemi se vám to líbí a chvílemi ne! Ale jedno vím jistě je to pravdivý film o české mládeži 60%. ()

Domitri

Tak výběr herců, až na pár výjimek, je opravdu špatnej... Hlavní postavy jsou vybrány asi nejlíp a ty vedlejší kamarádky asi nejhůř... Ale jako komedie to svůj účel splnilo a pobavilo to. A o to hlavně šlo ne? Update: po dalším shlédnutí přidávám hvězdu navíc, hrozně mě baví tenhle humor ()

Ramsgate

Dva filmy ze středoškolského prostředí a obrovská umělecká a obsahová propast. Náhoda tomu chtěla, že jsem tento film viděl ve stejném týdnu s filmem Vyšší princip. A není možné dát více než jednu hvězdičku a to za to, že nám ukázal, jak se máme dobře, že žijeme v této době a vůbec si toho nedovedeme vážit. "Hrdinové" řeší banální pseudoproblémy, ve filmu není jediný herec, který by se blížil úrovni Františka Smolíka. Je smutné, že v období tvůrčí svobody, se natočil film, který svou úrovní se snad ani nedá porovnat s filmem, který se točil v hluboké totalitě a tuhé cenzury. Veliká ostuda - cenzura sice není, ale vládnou peníze... Snad nutné nemusí přijít nová katastrofa, která by nás probudila. ()